reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

magda uk zgadzam się całkowicie z Tobą, nic dodać nic ująć, to tak jak w zyciu bez zadnego plnowania, jedni mają dzieci
tej samej płci, inni po kilku odmienna płeć,nie robiąc nic, po prostu tak się udaję,
własnie moja kolezanka po 2 córeczkach będzie miec synka,
strasznie się cieszą bo to pierwszy chłopczyk z jej strony, pierwszy wnuk jej taty po 8 wnuczkach,
Magda trzymam mocno kciuki za synka &&&&& a przede wszystkim za zdrową dzidzię'
 
Ostatnia edycja:
reklama
No to ja się odezwę, bo właśnie podczytuję i sobie myślę, że każdy mówi to, do czego mu bliżej.
Ja mam dziewczynkę z 2-3 dni przed owulacją, a chłopca z owulacji, więc według mnie zadziałał odstęp, bo od dziecka jem tylko nabiał, a mięsko to u mnie rzadkość, bo nie lubię i zaszłam w ciąże dokładnie prawie w tym samym okresie z jednym i z drugim dzieckiem. Nie widzę żadnej różnicy poza odstępem:) i mam tak przez wielu wymarzoną parkę...:) Gdzieś tam w serduchu chciałabym jeszcze drugą parkę do kompletu, ale przyjmę co Bóg da - bez planowania.

Inne powiedzą, że działa Ph,a jeszcze inne, że minerały, ale tylko ten u góry wie jakie mas wobec nas plany i kogo nam zaplanował:) Te które mówią, że planowanie działa nigdy nie wiedzą tego czy gdyby nie zrobiły totalnie nic, to efekt też nie byłby taki sam - nie mają i nigdy pewności mieć nie będą :) Dla mnie wszystko u góry jest zaplanowane, a my sobie możemy gdybać i mówić, że mamy wpływ na to, który plemnik trafi, ale to raczej ułuda i nasze chcenie niż realny wpływ. Chceniem się nie wybiera plemników. Natomiast taką ilością suplementów można doprowadzić organizm do różnych chorób, a dzieci do wad i chorób (jak dla mnie na tak niewielką skalę starających się to liczba poronień jest tu zbyt duża). Ale to moje subiektywne odczucia, jak każdej z was. Każda robi co uważa, tylko jak potem urodzi się chore dziecko to odpowiedzcie sobie na pytania czy nie będziecie bić się z myślami, czy czasem taka ilość suplementów nie wpłynęła na ten stan rzeczy, bo przecież nikt normalny w życiu codziennym nie zjada takiej ilości suplementów hektolitrami, jak tu przy planowaniu... czy te, które poroniły ciąże nigdy nie miały myśli, że może ta ilość suplementów zaszkodziła, że te soki z limonką, irygacje itepe. nie zabiły czasem tych dobrych komórek zostawiając wadliwą, którą w efekcie organizm poronił? Tego się właściwie nigdy nie wie, ale wątpliwości pozostaną...
Życzę oczywiście jak najlepiej, ale uważajcie z tą ilością suplementów, bo zdrowe dziecko niezależnie od płci to najważniejsza sprawa - myślę, że dla każdej mamy:)
 
Hej dziewczyny, witam starą ekipę
Zgadzam się z Wami najważniejsza sprawa to zdrowe dziecko, sama przy poronieniu zastanawiałam się nad tym czy zakwaszaniem czegoś nie uszkodziłam. Ja wg statystyk powinnam mieć synka bo nie przyłożyłam się do planowania tak mocno jak dziewczyny. Ciężko mi powiedzieć czy też byłaby córeczka jakbym nie zrobiła nic, ale tego po prostu nie wiem, ale do tego wszystkiego trzeba podchodzić z głową żeby sobie nie zaszkodzić i nie przesadzić z tym wszystkim. Ja także podobnie jak iweet byłam przekonana że noszę synka, bo uważałam że zrobiłam zbyt mało. Także to jest tak nie wszystko zależy od nas,ale od tego na górze i jak Maran kiedyś pisała, planowaniem nie eliminujemy jednego rodzaju plemników.

Magda Uk trzymam kciuki za zdrowe maleństwo i za synka
 
Ostatnia edycja:
fajnie widziec stara ekipe :)
Magda &&&& za zdrowe malenstwo :) oby spelniły sie marzenia :* dzielna jestes Babeczka :*


ja w wolnej chwili znalazłam wiecej osob, ktore probowały zaplanować płeć i zrobiłam zestwaienie, ale bez liczenia punktow, kto ile zobił itp. jest około 40 osób wiec wstawie w poscie ponizej aby był wgląd ;-) Jesli kogos pominelam to przepraszam dajcie znac to dopiszemy, zeby statystiki sie zgadzały ;-)
 
Ostatnia edycja:
Piranha Dziewczynka - Dziewczynka
Noemi Dziewczynka - Dziewczynka
Nulka Dziewczynka - Dziewczynka
Anna29 Dziewczynka - Dziewczynka
Truskafffka Dziewczynka - Dziewczynka
Porannakawa dziewczynka - chopiec obecnie w kolejnej ciazy, plci nie planowala ma byc DZIEWCZYNKA
Magda_z_uk chlopiec - chłopiec
czarna chlopiec - chłopiec
Elmo chlopiec - chłopiec
Ewelin Dziewczynka - Dziewczynka
oczy niebieskie chlopiec - chłopiec
Daria Dziewczynka - chłopiec
Mamawczesniaka Dziewczynka - chłopiec
Araki Dziewczynka - Dziewczynka
Misiur-ka Dziewczynka - chłopiec
agagsm Dziewczynka - chłopiec
Polisia Dziewczynka - chłopiec
Mama kaja Dziewczynka - chłopiec
Klaudia82 Dziewczynka - Dziewczynka
Myszka281 Dziewczynka - chłopiec
zakrecona Dziewczynka - chłopiec
Kevinka Dziewczynka - chłopiec
Mamuskamimi chłopiec - Dziewczynka
czarna perła Dziewczynka - chłopiec
mici Dziewczynka - chłopiec
vviedzma chłopiec - Dziewczynka
marchew chłopiec - chłopiec
Lily Dziewczynka - chłopiec
Antosia Dziewczynka - chłopiec
male liski Dziewczynka - Dziewczynka
Matik2012 Dziewczynka - Dziewczynka
Ana Dziewczynka - chłopiec
vivienka chłopiec - chłopiec
gorgusia Dziewczynka - chłopiec
Dorcia chłopiec - chłopiec
Akuku Dziewczynka - chopiec obecnie w kolejnej ciazy plci nie planowala bedzie DZIEWCZYNKA
Patka chłopiec - Dziewczynka
ilaczek chłopiec - Dziewczynka
iweet Dziewczynka - Dziewczynka
maggie Dziewczynka - Dziewczynka
Kate Diewczynka - chłopiec
maran-atha chłopiec - Dziewczynka
asioch Dziewczynka - Dziewczynka
PannaMyszka Dziewczynka -
elisse chłopiec -
Magic_87 Dziewczynka -

20 osób zaplanowało skutecznie płec
23 osób nie trafiło z płcią z listy powyżej
3 osoby w ciazy jeszcze plci nie znaja
 
Ostatnia edycja:
Panna Myszka ogromne gratulacje, to jest cudowne uczucie pisałam Ci nie ma się co przejmować zwłaszcza z Twoimi objawami ciążowymi.
Mi się dzisiaj zaczął urlop jupii:-Dmamy trochę pracy więc czas strasznie szybko leci także jest ok. Tynka nie wiem jak ty ja już lookam na testy owu także zaraz powinnam mieć owu. Chyba że przegapiłam z tymi moimi testami to może tak być hehs

Dziewczyny widzę, że dyskusja jest dość ostra, każda z was ma swoją rację. Ja po Illaczu, Kat i Maran doszłam do wniosku, że faktycznie to jest loteria. W zeszłym roku byłam nieźle nakręcona brałam suplementy, zaczęłam dietę, profilaktycznie obniżałam pH itp. (pomimo że nie starałam się jeszcze) jednakże w miarę wydarzeń stopniowo rezygnowałam zresztą dieta strasznie mi nie słuzyła ze względów zdrowotnych m.in kamicy nie mogę jej przestrzegać rygorystycznie nerka zaczęła o sobie dawać znać w końcu ocknęłam się dodatkowo info o dziewczynach którym się nie udało potwierdziło to. Teraz przyznam stosuję tylko namiastke z tych wszystkich wytycznych, uważam też że te dziewczyny które spełniają 5 czy 6 czynników niestety ale muszą być bardzo zdeterminowane i to niestety wywiera ogromny wpływ na psychikę. Dziewczyny powiem wam szczerze że ogromnie cieszę się że trafiłam na to forum jesteście po prostu super wszystkie!!!! to dzięki temu forum trochę się otrząsnęłam i teraz na 100% wiem czego chcę - cudownego, zdrowego bobasa. A planowanie jest fajne jak się nie spełnia 5 czy 6 czynników hehe. Podziwiam dziewczyny które je spełniają i powiem szczerze że każda z urzędu powinna mieć zaplanowaną (w tym przypadku) płeć. Ja mam nadzieję, że mi się uda mieć tą wymarzoną płeć:-) ale w pierwszej kolejności pragnę ogromnie ujrzeć te II cudowne kreseczki. Także każda z nas sama musi podjąć decyzję ale fajnie jak przeczyta wszystko także te posty dziewczyn którym np. sie nie powiodło ale tez i tym którym się powiodło. Myslę że jest tez sporo dziewczyn które nas podczytuje nie udzielając się, jednakże stosuje się do wytycznych. Fajnie też, aby mogły one także podjąć obiektywną decyzję dotyczącą planowania uwzględniając wszystkie przypadki.
Airfix jesteś po prostu zdeterminowana babeczką;-)Mam nadzieję że Ci się uda zaplanować i jednak nikt z tego forum nie ucieknie bo nawet jeśli spełni się 2 czy 6 czynników fajnie o tym napisać - tak na przyszłość. By statystyki jednak były bardziej miarodajne. Fajnie że Maran umieściła listę jak się doda jeszcze więcej wpisów to jeszcze bardziej nam się uśredni ;-). uff ale sie rozpisałam i mam nadzieję że nikogo nie uraziłam:-) Poprostu takie mam zdanie
 
Ostatnia edycja:
Magic dziękuję :*

A ja wczoraj powiedziałam rodzicom i teściom. Teściowie przyjęli wiadomość co najmniej jakbym im powiedziała że kupiłam kilo jabłek (mąż jest jedynakiem) nawet nie zapytali który tydzień i na kiedy termin, a za to moi rodzice to tak szaleli, że masakra. Mój tato to się tak rozkleił, że normalnie nie wiedziałam co robić. Tzn. najpierw mnie wyściskali, krzyczeli, skakali, a potem siedli i płakali :-D akurat my mówiliśmy ciągle że nie mamy teraz czasu na dziecko, że praca itp. więc się nie spodziewali w ogóle....nawet ich nagrałam kamerą :-D:-D
 
Ostatnia edycja:
Witam , jestem i ja :)

Planowałam chłopca i poszczęściło mi się , choc jak wiele razy tu pisałam, nie spełniłam zbyt wielu czynników . Po dwóch córkach zwyczajnie chcialam synka , może pomogłam choć trochę losowi , a może nie .... nigdy się nie dowiem.
Milan jest naszym oczkiem w glowie , ale czy gdyby to była dziewczynka byłoby inaczej ? Napewno nie.
Pozdrawiam wszystkie staraczki i zyczę owocnych starań , zdrowych bobasków obu płci :)
SAM_2618.jpgTo mój urwis

PS. Maranta , nie pocieszę Cię ... moje dziewczyny stare kozy i też się stale sprzeczają , ale zyć bez siebie nie mogą :)
 

Załączniki

  • SAM_2618.jpg
    SAM_2618.jpg
    26,2 KB · Wyświetleń: 52
reklama
Do góry