reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można zajść w ciąże mając endometriozę???

No wlasnie sie zastanawiamy czy nie powinnam tego zrobic, ale niby mozna by sprobowac pojsc na rezonans magnetyczny? Zobaczymy co moja gin. na to? Ale jak ty mi teraz tak o sobie wszystko opisalas, to mysle, ze moze czym szybciej na ten zabieg, to lepiej....
Wiesz, a moja ginekolog to niestety w niemczech, bo ja tu teraz studiuje itd. czyli nie moge ci polecic, no chyba, ze ty tez tu?:-)

Powiem Ci tak że nie ma co się zastanawiać tylko szybciutko do lekarza nie wiem ale może to być prawdopodobne że przez endo możesz mieć problemy z zajściem bo ja napewno przez to cholerstwo mam problem bo strasznie pózno miałam to rozpoznane:no: Ale po laparo wstąpiła we mnie nowa nadzieja że wkońcu się uda:-):-):-) jutro ide do lekarza na ściągnięcie szwów i kontrole i wszystkiego się dowiem co i jak:tak: Ja jak narazie mam dobrego lekarza z którego jestem zadowolona:-) A Ty dooooooo lekaaaaaarza!!!!!!!
 
reklama
Powiem Ci tak że nie ma co się zastanawiać tylko szybciutko do lekarza nie wiem ale może to być prawdopodobne że przez endo możesz mieć problemy z zajściem bo ja napewno przez to cholerstwo mam problem bo strasznie pózno miałam to rozpoznane:no: Ale po laparo wstąpiła we mnie nowa nadzieja że wkońcu się uda:-):-):-) jutro ide do lekarza na ściągnięcie szwów i kontrole i wszystkiego się dowiem co i jak:tak: Ja jak narazie mam dobrego lekarza z którego jestem zadowolona:-) A Ty dooooooo lekaaaaaarza!!!!!!!
No kochana jak tam po wizycie, mam nadzieje, ze wszystko w porzasiu i ze teraz wam sie uda :-).... Napisz co nowego....
Moj mial dzisiaj spermiografie, a ja mam za tydzien wizyte u mojej gin. No ciekawa jestem.
 
No kochana jak tam po wizycie, mam nadzieje, ze wszystko w porzasiu i ze teraz wam sie uda :-).... Napisz co nowego....
Moj mial dzisiaj spermiografie, a ja mam za tydzien wizyte u mojej gin. No ciekawa jestem.

No hej:-)
Ja dzisiaj szczęśliwa wróciłam od lekarza i z nową Nadzieją na to że są duże szanse na fasolke:)
Kochana znikneły mi z otrzewnej i z czegoś tam jeszcze niepamiętam ogniska endo, zostały tylko w jajnikach ale to juz tak będzie jak nie zajde w ciąże(ciąża to lekarstwo na endo) wszystko jest ładnie wyczyszczone z cyst no i teraz czas na staranka:tak: Lekarz powiedział że bierze się za mnie ostro i że chce doprowadzic do tego że wciągu trzech miesiecy zajde w ciąże! bo po laparo przy endo te trzy miesiące są bardzo ważne! Znowu wracam do luteiny i clo aby wychodować więcej pęcherzyków a pózniej 11-12dc na usg i wtedy chyba jeszcze lekarz zobaczy dostane zastrzyk na pęknięcie wszystkich pęcherzyków aby zwiększyć szanse na fasolke:-) Wiec te trzy miesiące musze mega wykorzystać!!!!!:tak:

Powiedz mi ile kosztuje takie badanie na plemniczki bo mój mąż też musi iść i jak to wogóle wygląda?:-)
Ja też jestem ciekawa co Ci lekarz powie???? oczywiście napisz odrazu!!!
I jak zaproponuje Ci laparo to nie opieraj się za bardzo:tak:
 
Witam! Może opiszę swój przypadek. Jestem po jednym poronieniu w 9 tyg. , było to 2 lata temu. Wczesniej staralismy się zajść 9 miesięcy. W trakcie ciąży wyszło że mam przegrodę w macicy, oprócz tego stwierdzono już wcześniej u mnie dwurożność macicy. Po około roku czasu usunięto mi laparoskopowo przegrodę, podczas tego zabiegu mój gin zauwazył, że mam dwa ogniska endometriozy, które odrazu usunął. Endmetrioza nie była wielka usytuowana poza macicą, miałam endo 1 stopnia(najgorsza jest 5 stopnia). Odrazu po usunięciu endo gin zapiał mi zastrzyki które wprowadziły mnie w sztuczną menopauzę i trwało to do lutego br.. Nie pamiętam nazwy tych zastrzyków ale kosztowały ok. 350 zł za sztukę.Fakt po zastrzykach nie czułam się dobrze, uderzenia gorąca itp. W lutym dostałam pierwszą miesiączkę a w marcu zaszłam w ciążę. Obecnie jestem w 30 tygodniu. Fakt muszę się oszczedzać i duzo leżeć, od początku jestem na L4 ale jest to spowodowane pewnie mojaąmacicą a nie endo. Nadmieniam, że wcześniej nie miałam pojęcia że mam to śwństwo. Fakt miesiączki zawsze miałam bolesne . Także moja endo została wykryta przypadkowo. Słyszałam że tylko laparoskopia może wskazać jednoznacznie czy się to ma czy nie, żadne badania tego nie wskażą. Mama nadzieję że moja historia komuś pomoże, oczywiście wiem że moja endo nie była duża ale jednak była. Aaaaa zbadajcie sobie dziewczyny prolaktynę...bo mi gin oświadczył że endo może czasmi ją podwyższać. Ja miałam ją 100procent podwyższoną i po usunięciu wszystko wróciło do normy.pozdrawiam :-)
 
Jooanka dzięki że napisałaś:) Fajnie się czyta jak wszystko kończy się dobrze:tak: Gratuluję dzidziusia:-):-) i szczęśliwego rozwiązania życze;-)
Ja też mam nadzieje że mnie to szczęszcie jak nowe życie które możesz czuć jak rośnie pod serduchem spotka:zawstydzona/y: ehhh...
Kochana ja też miałam sztuczną menopauze przez pół roku, brałam danazol i mi pomógł można powiedzieć że bardzo! jak zrobili mi drugą laparo zaraz po braniu danazolu to lekarz był w szoku że tak dobrze zadziałał:tak: Byłam sławna na cały szpital że udało się mnie wyciągnąć z takiego dziadostwa jakie miałam w środku:-) Jeszcze raz dzięki:tak:
Pozdrawiam!
 
No hej:-)
Ja dzisiaj szczęśliwa wróciłam od lekarza i z nową Nadzieją na to że są duże szanse na fasolke:)
Kochana znikneły mi z otrzewnej i z czegoś tam jeszcze niepamiętam ogniska endo, zostały tylko w jajnikach ale to juz tak będzie jak nie zajde w ciąże(ciąża to lekarstwo na endo) wszystko jest ładnie wyczyszczone z cyst no i teraz czas na staranka:tak: Lekarz powiedział że bierze się za mnie ostro i że chce doprowadzic do tego że wciągu trzech miesiecy zajde w ciąże! bo po laparo przy endo te trzy miesiące są bardzo ważne! Znowu wracam do luteiny i clo aby wychodować więcej pęcherzyków a pózniej 11-12dc na usg i wtedy chyba jeszcze lekarz zobaczy dostane zastrzyk na pęknięcie wszystkich pęcherzyków aby zwiększyć szanse na fasolke:-) Wiec te trzy miesiące musze mega wykorzystać!!!!!:tak:

Powiedz mi ile kosztuje takie badanie na plemniczki bo mój mąż też musi iść i jak to wogóle wygląda?:-)
Ja też jestem ciekawa co Ci lekarz powie???? oczywiście napisz odrazu!!!
I jak zaproponuje Ci laparo to nie opieraj się za bardzo:tak:
Witam ponownie....
Kochana to do dziela, zycze ci duzo szczescia i powodzenia, aby sie udalo....
a co badania plemniczkow to u nas to kasa pokrywa, wiec nie moge ci nic poradzic:no:....
Zycze jeszcze raz powodznia, niech nam wszystkim w koncu sie uda dziewczyny....:-)
 
Witam ponownie....
Kochana to do dziela, zycze ci duzo szczescia i powodzenia, aby sie udalo....
a co badania plemniczkow to u nas to kasa pokrywa, wiec nie moge ci nic poradzic:no:....
Zycze jeszcze raz powodznia, niech nam wszystkim w koncu sie uda dziewczyny....:-)

Imke i jak tam badania żołnierzyków Twojeggo męża? wszystko ok? Którego idziesz do lekarza? Pozdrawiam:-)
 
No czesc teraz w srode bedziemy wiecej o zolnierzykach wiedziec, a ja za tydzien do gin...
Zobaczymy?
Pozdrowionka....

Imke jeszcze pięć dni do okresu i jak się czujesz? może w tym cyklu się uda;-)
Kochana i co zrobisz jak lekarz będzie chciał żebyś zrobiła laparoskopie???
Moje zdanie jest takie ze powinnaś a to z tego powodu że masz podejrzenie endo, a im szybciej tym lepiej!!!!! Gdyby u mnie rozpoznali wczesniej to może miałabym już dzidziusia i nie było by takich problemów:wściekła/y::no:
 
reklama
Hej Madzia!
Kochana dzięki za odpowiedz:) Powiedz mi, tylko pół roku starałaś się o dziecko przy endometriozie??? miałaś jakieś leczenie?
Hej :-)
Endometriozę miałam 3 lata temu. Po operacji 4 miesiące brałam zastrzyki Diphereline, żeby endometrioza nie wróciła. Po zastrzykach czułam się okropnie i przytyłam (bo to z tego co pamiętam były sterydy), ale najważniejsze, że jestem zdrowa :tak:
A na pewno przy endo można zajść w ciąże, chociaż utrudnia.
Pozdrawiam i głowa do góry :-) na pewno się uda :-)
 
Do góry