reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można zajść w ciąże mając endometriozę???

hej
liju jak się czujesz??
też się czasem zastanawiam kiedy to zleciało , no ale póki chcą to korzystam i przytulam i całuje , bo w końcu nadejdzie dzień że powiedzą nie ;-)
Adelo ja niestety nic nie brałam więc nie pomogę
dancingqeen może warto by się zastanowić na początek właśnie nad tą sztuczną menopauzą , a myślenia niestety nie da się wyłączyć ,wiem po sobie ,mi pomógł wyjazd za granice do męża ,miałam szukać pracy i dopiero próbować się starać jak juz coś znajde no i psiukus bo nie zdąrzyłam zacząć szukać pracy , po miesiącu od przyjazdu byłam w ciąży :tak:
 
reklama
Ania Sm super! Fajnie, że taka niespodzianka :) Wciąż potwierdza się przekonanie żeby nie myśleć, wyluzować się, nie stresować i udaje się ale wiecie jak to jest... Teraz nowy cykl zaczęłam i zamierzam podejść do niego "bez spiny", nie nastawiać się na nic...
Na razie jeszcze się wstrzymam z wprowadzaniem w sztuczną menopauzę. Na lewym jajniku torbiel się wchłonęła czyli była krwotoczna. Na prawym niestety jest endometrialna ale zmniejszyła się o 2cm przez dwa tygodnie. Nie zamartwiam się póki co.
I uwaga! Mąż zrobił wczoraj ogólne badanie nasienia :-) Pani doktor określiła go jako "wzorcowy przykład". Wszystko super a nawet ponad normę :) Cieszę się bardzo :)
 
Ostatnia edycja:
dancingqeen fajnie, żę u męża ok, to teraz tylko działać :) ja w sztuczną menopauzę czy raczej ciąże ;) też chyba nie dałabym się wprowadzić, mam tylko krótką kurację 3 miesięczną i potem zaraz działać.

AniuSM fajna historia z zaciążeniem :-)
 
Witam nowe 'twarze' i stare wygi.

liju dzięki, że pytasz. U mnie wszystko eksra. Mały już chodzi, jest niemiłosiernie wesolutki, non stop się śmieje w głos, myślałam że nie ma takich dzieci, tylko w reklamach, a tu proszę. Mały jest przecudowny, nadal nie płacze przy ząbkowaniu, więc nie ma co na zapas się martwić, bo nie zawsze ząbkowanie jest bolesne. Cieszę się, że u Ciebie wszystko gra, ale suwaczka nie widzę, a czasem chciałabym spojrzeć który to już tydzień...

AniaSm Ty to już masz duże dzieciaki. Ułożone, grzeczne... opowiedz coś, co u nich...

A mówię wam jakiego ślicznego Pawełka ma Sony, jest tak piękny, że powala na kolana koleś, a Gatto ma piękną włoszkę, prawdziwą gorącą laskę, no i nie wspomnę o Gieńku i jej słodkich i zawsze eleganckich dzieciaszkach Laurce i Gabrysiu... Powiem Wam, że udane te nasze forumowe dzieci. Tutaj rodzą się najpiękniejsze bobasy na świecie. Serio.
 
Tere oczywiście, że nasze forumowe dzieciaczki najpiękniejsze ;) a z suwaczkiem coś mi nie wychodzi... gdzie się wkleja ten link i z jakim rozszerzeniem najlepiej? ciemna masa ze mnie :zawstydzona/y: a jestem dziś dokładnie 13 tc +1

Aniu czuje się w miarę ok. W zeszły czwartek byłam na prenatalnych. Maleństwo niesamowicie ruchliwe, lekarz musiał robić 3 x usg, bo tak się wierciło :-D niestety, wyszło podwyższone tętno. Mam nadzieję, że to przez zęba (którego dziś zrobiłam) i wszystko będzie ok.
Dziś byłam po skierowanie na wyniki z nfz. lekarka zwykle tylko mi je przepisywała, a dziś uparła się na badanie i stwierdziła miękką szyjkę. Wprawdzie później powiedziała, że mogłam taką mieć cały czas i wszystko jest ok, ale mnie zdążyła nastraszyć. idę do mojego lekarza po świętach i mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. na pewno wtedy dostanę już zwolnienie z pracy.
Oprócz tego brzuch mi szybciutko urósł, no i cycochy... :dry: zaczyna mi brakować ubrań w które się mieszczę (chodzi o górę...). Mam nadzieję, że troszkę to przystopuje bo za 2 miesiące będę już się toczyć a to nawet nie połowa :-D
 
hej
tere ani one ułożone ani grzeczne , czasami się z moim śmiejemy że musimy poszukać przedszkola z internatem ;-), Kuba jest raczej spokojny za to Lena to mała prowodyrka , zaczepia go aż on w końcu nie wytrzymuje i ją walnie ,no i oczywiście wtedy płacz no bo "Buba" ją zbił :tak:,straszna z niej gaduła i najgorsze że wszystko powtarza , jak kiedyś jechali z D samochodem do przedszkola a było ślisko i ściągneło go że uderzył kołami w krawężnik to ona zaraz mi powiedziała że tata zrobił bach i nawet mi pokazała w którym to było miejscu ,bo akurat widać z naszego okna :tak: , albo jak przechodziła z babcią koło kościoła to powiedziała amen i babcia się zdziwiła a ona do niej że "my tak robimy w domu" :-)
fajnie że masz synka śmieszka bo to zaraźliwe :tak:,a jak już chodzić zaczął to teraz go będzie wszędzie pełno :-)
liju na miękką szyjkę mi lekarz w PL kazał brać magnez ,także możesz sobie łykać na pewno nie zaszkodzi , z tym tętnem też na pewno wszystko ok , mi w ciąży z Kubą też szybko brzuch wywaliło , ale ja to byłam tak ucieszona tym faktem że się skończyło na plus 27kg na koniec i za drugim razem już sobie nie pozwoliłam na aż tyle,
adelo , dancingqin piszcie co tam u was dziewczyny
 
Hej dziewczyny :)

u nas brzydko i zimno :/
Aniu kończę brać 13 tabletkę Visanne. Na początku było ok, ale to się skończyło, dużo mam skutków ubocznych, ale jakoś daje radę jeszcze. Niestety tabletki zablokują mi owulację, co widzę po swojej temperaturze. Myślę jak to będzie kiedy będę mogła zacząć się starać, czy mój cykl nie zeświruje po tej kuracji, czy się uda, o ile ja wcześniej nie zeświruję przez te tabletki ;) bo mi siada psychika.

Fajnie, że tyle dzieciaczków jest z tego wątku :) to tylko pokrzepia staraczki z takim problemem.

Pozdrawiam Was i miłego dnia życzę!
 
Hej hej

Żyłam dobrą myślą, bo cykl od początku monitorowany, zastrzyk pregnyl w 11dc, mąż był akurat w domu więc działania szły pełną parą ale niestety pęcherzyk nie pękł pomimo zastrzyku :( Pani doktor już sama mówi "no kurcze kobieto! nie udaje mi się z Tobą!". Torbiel endo jak jest tak była-znów troszkę urosła. Niestety ale jak tak dalej pójdzie to czeka mnie kolejna laparoskopia :(
Niecały miesiąc temu zaczęłam brać euthyrox na niedocznynność tarczycy-wiem,że to też utrudnia...
 
reklama
Hej pisałam tu kiedyś swoją historię i podejrzenia lekarza ogólnego. Wczoraj wreszcie doczekałam się wizyty u ginekologa. A tu rano niespodzianka okres przyszedł tydzień wcześniej. Więc z racji tego nie byłam dziś badana a jedynie został przeprowadzony ze mną dokładny wywiad. I zostały mi przepisane leki Lesine i Mefacit. Dostałam także skierowanie na usg(na którym także lekarka napisała Endometrioza) lecz termin jest dopiero na połowę maja. A do ginekologa mam się zgłosić ponownie za 2tygodnie wtedy zostanę zbadana. Tak próbuje rozszyfrować jak stosować ten Mefacit i Lesine gdyż nie wiem czy dobrze zrozumiałam. Mogę prosić Was o pomoc?
Wczoraj 16.04 zaczynam brać Lesine 21 dni tzn aż do 6.05 i po tym okresie powinna nadejść miesiączka.Natomiast Mefacit zaczynam brać 3dni przed spodziewanym okresem tzn od 4do6 maja. No i potem 7 dni przerwy tzn 7-13 maja. A od 14 maja od nowa cały szereg powtórzyć? tzn 21dni Lesine i 3dni Mefacit? Bo z tego co rozumuje to przez 3dni mam brać i Lesine i Mefacit?
 
Do góry