reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można zajść w ciąże mając endometriozę???

reklama
Hej dziewczyny! Znów powracam. widzę, że na forum się ruszyło :)
Jestem po laparotomii(październik), wycieli mi torbiele endo, jajowód z wodniakiem i multum zrostów i ognisk endo. Niestety moja lekarka stwierdziła, że mam sajgon w środku. Miałam nadzieję, że po ciąży będę mieć troszkę spokoju, a tu d..a... Dlatego stwierdziliśmy, że trzeba brać się za drugą ciążę, bo nie wiadomo co będzie później... obecnie dostałam trzeci zastrzyk z difereliny i, chyba po nowym roku, wracamy po nasze mrozaki. Boję się znów przechodzić przez tą huśtawkę emocjonalną.... zwłaszcza, że muszę być teraz ogarnięta, za względu na synka. no i chciałabym, żeby znów udało się naturalnie. ale co ma być to będzie.
 
Heyka dziewczyny u mnie lekarz również stwierdził torbiel endo mam ją już od 4 lat zmienia swoją wielkość w zależności od poziomu hormonów. Ja akurat na szczęście nie mam problemów z zajściem w ciąże teraz jestem w 20 tc a to już druga ciąża za każdym razem za pierwszym podejściem się udaje dlatego nie zdecydowałam się na laparo tym bardziej że moja torbielka zmniejszyła się do rozmiarów 17mm. Jak się dowiedziałam o torbielce zaczęłam trochę działać na własną rękę poprzez naturalne zwiekszanie progesteronu trochę podziałało w niecałe 3 miesiące torbielka zmniejszyła się o 3mm do tego ciągle kontroluje markery CA-125 i ROMA. Na początku ciąży lekarz zaproponował, że jeżeli chciałabym usunąć torbielkę to zrobi mi cc i przy okazji usunie ją, jednak tu obawy przy pierwszym cc dużo krwawiłam czytałam też że nie powinno się tak łączyć zabiegów bo niestety mogą być komplikacje a Wy co uważacie?
 
Magic mi lekarka powiedziała, że cc (przynajmniej w założeniu) jest zabiegiem ratującym życie i nie usunie mi torbieli (takich małych) ani ognisk endo. Rozważała tylko usunięcia wielkiego wodniaka jajowodu (jakby udało mi się zajść w ciążę przed operacją). A lekarz wie, w jakim stanie byłaś po pierwszej cc? Porozmawiaj z nim
 
reklama
Ja mocno krwawiłam podczas cc bo miałam 2 dni z rzędu 2 indukcje poprzez podanie oksytocyny. Ta moja torbielka nie jest operacyjna jednak nigdy się jej nie pozbędę dlatego mi to zaproponował jednakże czytałam, że nie powinno się łączyć zabiegów
 
Do góry