reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Hsg

reklama
Pizame i książkę.
Nic więcej nie będzie ci trzeba. Ewentualnie zrób sobie kanapkę bo możesz być potem głodna :-D przed badaniem nic nie wolno jesć ale po już tak :-D
 
Aha no to sumie nie wiele pizame juz kupilam,chcialam koszulke ale nic specjalnego nie bylo,wiec zostala dwuczesciowa, na szczescie badanei zrobi mi moj lekraz prowadzacy :)
 
Ja miałam badanie w Niemczech, w gabinecie zabiegowo-ginekologicznym. Nie dostałam nic przeciwbólowego, nie poinformowali mnie, że mogę wziąć jakąś tabletkę na własną rękę :no:. Badania miałam zrobione chyba 2 dni wcześniej, więc w dniu zabiegu tylko weszłam do gabinetu, miałam mieć pełny pęcherz. Usiadłam na fotelu ginekologicznym, pogasili światła, ustawili lampy w miejsce strategiczne i się zaczęło. Założyli mi kulociąg, w tym czasie pielęgniarka przygotowywała sprzęt i kontrast. Doktor ułożyła mi głowicę usg na brzuchu i po założeniu cewnika powoli wpuszczała kontrast, założenie kulociągu i ten kontrast naprawdę bolało, miałam ochotę tam krzyknąć, kopnąć kogoś eeeh okropne wspomnienie. Pokazała mi na monitorze, że jajowody są drożne i wszystko jest okej. Po zejściu z fotela dali mi podpaskę i poszłam się ubrać. Po krótkiej rozmowie z panią doktor poszłam do domu, prawie na rozkraczonych nogach. Naprawdę bardzo źle to wspominam, bolało jak cholera aż do wieczora, a lekki ból czułam przez 2-3 dni. Wiem, że Wy miałyście robione zdjęcia rtg w trakcie, tutaj najpierw robią pod usg, dopiero jak coś jest nie tak to robią kolejne badania (podejrzewam, że laparoskopia).
Pozdrawiam i zazdroszczę środków przeciwbólowych:-p.
 
Cześć z Waszego opisu wyczytałam, że robiłyście HSG na NFZ, czy długo czekałyście i musiałyście coś płacić? lekarz wyznaczył mi HSG+oglądnięcie jamy macicy prywatnie za kwotę 1500zł, która mnie przeraziła, ni nie mówił, że mogę to zrobić państwowo, czy faktycznie to tyle kosztuje? jak było u Was ?
 
Ja robiłam na nfz
ale bez podglądu macicy bo to był kontrast i rtg
czekałam może miesiąc odkąd mój lekarz zdecydował że mi to zleci. Badania posiewu i skierowanie do szpitala.
może to tyle kosztować
czytałam na innym wątku
podgląd macicy też robia na nfz
miałam robione kilka dni temu
skąd jesteś?bo jak z wawy lub okolic to mogę dać namiary
 
Emida - oczywiście, że możesz na NFZ. Czeka się do najbliższej miesiączki tylko. Ja jak zadzwoniłam, to czekałam może z 3 tygodnie, a moja kumpela tydzień. Robiłyśmy w Łodzi w Matce Polce. Uważam, że to jeden z tych zabiegów, które warto zrobić na NFZ i nie warto za nie dodatkowo płacić. W tym badaniu naprawdę nie wiele można skopać, więc nie musi to być nie wiadomo jaki specjalista.
 
reklama
Emida oczywiscie ze na NFZ mozna to badanie zrobic ie daj sie naciagnac bez potrzeby.

Obejrzenie jamy macicy to jedynie USG takie jak kazde inne.


Ja o zabiegu wiedzialm juz w lipcu ale lekarz sie urlopowal praktycznie caly sierpien wiec w sumie od decyzji do reali mija poltorej tygodnia. Czeka sie krotko bo badanie musi byc wykonane zaraz po @
 
Do góry