reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Dziewczyny powiedzcie mi jeszcze prosze jak u was wyglądał criotransfer?Wiem że to zależy od kliniki ale jaki to był koszt??
ja mialam crio na bezowulacyjnym i tylko estrofem bralam i pozniej dupka i lutke. i oba mi sie przyjely

Witajcie dziewczynki, codziennie trzymam kciuki za kazda z Was zeby sie udalo, i za te z Was ktorym sie udalo zeby wszystko bylo dobrze. Ja nadal walcze z hiperka w szpitalu, ale od dzisiaj mam taka energie ze moglabym gory przestawiac. A wynik beta dzisiaj mam 377,45 :-). A w poniedzialek lekarze ponoc juz postawili kreche ze nic z tego...
trzymaj siee:)
tez mialam hiperke i dlatego nie mialam podanych zarodkow

joweg juz niedlugo two dzien:)
 
Catleya - trzymaj sie dziewczynko no i gratuluje peiknej betki :-) ktory to dzien po transferku?

elala - ja w Szkocji podchodziłam i tez mi mówili ze jeden bo ryzyko blzniakow, ale powiedzieli ze mozemy dyskutowac i jak sie oprę na dwa to podadzą dwa. W dniu transferu pani embrolog jak spytałam o dwa to spytała jeszcze raz ile mam lat itp, i w koncu sama powiedziała ze da dwa, chociaż ostatnio maja duza ilość ciąży mnogich. No cóż to im jeszcze podniosłam te statystyki.
 
marcikuk, masia123, tak jest taka mozliwosc,zeby zamrozic komorki jeszcze niezaplodnione. W moim szpitalu musi byc minimum 12 dojrzalychh,zeby polowe zamrozic a polowe poddac in vitro. Tylko nie pytajcie mnie dlaczego tego nie zrobili za pierwszym razem, bo tego mi nie wyjasnili, ale przy najblizszej okazji zapytam. Generalnie mam takie wrazenie,ze to pierwsze podejscie to bylo dla nich takie na odwal, jak to sie mowi. Nie moge tylko pojac dlaczego. Dla pieniedzy?
Embriolog mowil ,ze lepiej zamrozic komorki i je pozniej zaplodnic, bo zarodeczki sa wtedy silniejsze od mrozaczkow.
Transfer w poniedzialek.

Meg, pozdrawiam cie sedecznie i zagladaj do nas.
Nie zapomnij o nas :)

Elala, trzymam kciuki za jajeczka :)
Moi lekarz tez generalnie podaja tylko jeden zarodek.Podczas ostatniej rozmowy z embriologiem,mowil,ze to zalezy od stanu pacjentki. Jesli bede przestumulowana, to podadza jeden. Musze jednak przyznac,ze czuej sie lepiej niz otatnio. Brzuch mnie tak nie boli i chodze. Ostatnio przeciez pzez 3 dni lezalam z termoforem na brzuchu a tabletki przeciwbolowe lykalam 4razy dziennie. Mam nadzieje ze hiperki nie mam i ,ze uda nam sie przekonac lekarza do 2 zarodeczkow.
marcikuk w jakim sensie wiek ma wplyw na podanie 2 zarodeczkow?

Czekam na tel. ze szpitala. Zobaczymy czy i jak sie dziela buuuu
Znowu stresik i niepokoj.
 
Ostatnia edycja:
Miliaa pokonałaś szysko te paskudne bakterie, ciesz się!!!Wynik u faceta niejednoznaczny może znaczyć,że do powtórzenia lub będą chcieli go dla pewności podleczyć, więc wydaję mi się,że bez problemu zaczniesz ten długi protokół plus leczenie ostatniej bakterii-facet jest potrzebny tak naprawdę tylko raz, ma oddać nasienie w dniu pick up,u więc głowa don góry a to co tobie wyszło to na pewno można szybciutko wyleczyć,jestem dobrej myśli daj znać,bo konsultacji:tak:
Catleya moje gratulacje!!!Śliczna betka, życzę szybkiego powrotu do zdrowia i pozbycia się hiperki!!!
Lola216 pierwsze USG będę miała 17 maja(nie było miejsc wcześniej) i do tego czasu zwariuję,bo to prawie 2 tyg od ostatniej bety a ja nie wiem,co się tam u mnie w brzuszku dzieje. Już mi się wydaje,że nie mam objawów ciążowych, przestało mnie mdlić, mogę normalnie myć zęby, w ogóle nie czuję tej ciąży:-(
Agavva tak jak pisze Marcikuk ja zaczęłam czuć ,że coś się u mnie dzieje w 4 dpt wieczorem a był to silny ból brzucha jak na okres, poza tym męczyłam się jakoś bardziej a tak to zero objawów.
Marcikuk i Sylha kiedy odkleiłyście sobie plaster z brzuszka?;-)
 
Czesc Dziewczyny,
Nadal 8 zarodkow. Embriolog powiedzial,ze sa db klasy. uffff
oby tak dalej....

Milego dnia Kochane :-)
 
Gieniek - 17 maj to juz niedługo :) kochana to dopiero początek nowego stresu - stresu czy z dzidzia wszystko ok. Pójdziesz 17 ego a po tyg znowu będziesz zastanawiała sie czy wszystko w porządku i tak w kółko . Dla mnie do 12tc to był bardziej nerwowy czas , nawet po transferze tak sie nie stresowalam. Wiesz jakis głupi ból brzucha albo brak objawów i odrazu wkrecanie sobie nie wiadomo czego. Ja tak naprawdę uspokoilam sie na badaniu prenetalnym w 12tyg choć znowu zastanawiam sie jak ja wytrzymam do kolejnej wizyty 1 czerwca.
Jak byłam na pierwszym USG w 5t6d to było widać tylko jeden zarodek a jak poszłam w 7t4d żeby zobaczyć czy serduszko bije to szoku doznalismy bo bily 2:))) do tej pory jest miedzy nimi tygodniowa różnica w rozmiarze:)
 
Lola216 masz rację coś w tym jest, zamiast się cieszyć moim stanem,bo mam wysoką betę to doszukuję się co jest nie tak...z takim podejściem to będzie mi ciężko:-(,poza tym zrobiłam się nerwowa i płaczliwa, jakaś głupia sytuacja a ja zaczynam ryczeć, błahe sprawy wyprowadzają mnie z równowagi, jestem w trakcie przeprowadzki i mam dużo nerwów ehhhhh, a ty już też się nie stresuj masz dwa bobaski i jesteś już w bezpiecznym okresie, najgorsze te pierwsze 12 tyg a potem z górki:tak: Umówiłam się dzisiaj do ginekologa na 16.00 do Medicover-tak ze ściemy,powiem,że okres mi się spóźnia, niech mnie zbada tak dla uspokojenia;-)
Agapl13 moje gratulacje, wszystko będzie dobrze masz 8 ślicznych zarodków HURRA!!!!!
 
reklama
Gieniek - a jednak nie wytrzymalas i przyspieszylas wizytę :) No i dobrze bynajmniej jeden stres mniej będziesz mieć. Ja jak byłam właśnie na tej pierwszej wizycie co gin tylko jeden zarodek zobaczył to mówiłam o in vitro itd ale zupełnie zapomniałam powiedzieć ze miałam dwa zarodki podane i przypomnielismy sobie o tym z mężem juz po badaniu. Powiem Ci , ze gdyby ona o tym wiedziała to może by dokładniej sie skupiła. Dzień przede mną była Sylha u swojego gin i tez znalazł tylko jedno a ona mu kazała tak długo szukać aż znajdzie drugie , ze faktycznie po jakimś czasie znalazł :szok: Tak wiec może lepiej powiedz dziś , ze mogą być dwa :)
 
Do góry