reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Kinga,

znalazłam coś takiego, wcześniej widziałam, że ktoraś z dziewczyn już wrzucała to na nasze forum, ale wrzucam raz jeszcze:2-3 dniowe:
1dpt ( 1 dzien po transferze) .. Embrion sie dzieli
2dpt .. Embrion staje sie blastocysta
3dpt .. Blastocysta wychodzi z otoczki
4dpt.. Blastocysta zaczyna wczepiac sie w sciany endometrium
5dpt.. Proces implantacji sie rozpoczyna, blastocysta zaczyna "zakopywac" sie w endometrium
6dpt. Proces implantacji jest kontynuawny gdy and zarodek wnika glebiej w endometrium
7dpt.. Zarodekjest juz zaimplantowana
8dpt...Zaczyna byc produkowane HCG

11dpt...HCG jest na tyle duzo, ze mozna spokojnie

Jezeli tansferowany 5 dniowa blastocyste :

1dpt ( 1 dzien po transferze) .. Blastocyst wychodzi z otoczki
2dpt.. Blastocysta zaczyna wczepiac sie w sciany endometrium
3dpt.. Proces implantacji sie rozpoczyna, blastocysta zaczyna "zakopywac" sie w endometrium
4dpt. Proces implantacji jest kontynuawny gdy and zarodek wnika glebiej w endometrium
5dpt. Zarodek jest juz zaimplantowany
6dpt...Zaczyna byc produkowane HCG

9dpt...HCG jest na tyle duzo, ze mozna spokojnie zrobic sikacza
 
Nie było mnie cały dzień, bo najpierw praca (przymus raczej), a później randka z cieżaróweczkami ( a to akurat przyjemność)
i dopiero teraz usiadłam do klawiatury.
Gotadora, Madzialenak, bardzo dziękuje za mile spędzony czas :-)

Agapl, cieszę się przeogromnie z Twojego szczęścia. Super, że mogłaś usłyszeć najprzyjemniejszy dźwięk pod słońcem.

Kaska, Avocado, ​odpoczywajcie po transferze i nie forsuje się, bo przecież jesteście w ciąży.

Sylwia, Malinus, może nic straconego. Nie denerwujcie się. Powtórzcie na spokojnie betę. Wierzę, że będzie dobrze i trzymam za Was kciuki.
 
Witajcie dziewczyny :-)

Sylwia nie poddawaj się, jeszcze nic straconego - trzymam mocno kciuki i żeby to był fałszywy alarm

Kinga nie martw się, leki masz zwiększone, a niedługo już i beta będzie dodatnia - zobaczysz :tak: , masz cudownego męża - kwiatki przepiękne

Malinuś ja równiez radzę, abyś poszła za głosem serca - może jednak dr się myli i nie wszystko stracone za co bardzo mocno trzymam kciuki &&&&&

Agapl :-) gratuluje Ci Kochana! tak się cieszę,że słyszałaś serduszko i że maluszek tak pięknie podrósł :-)

ja również miałam to szczęście usłyszeć dzisiaj serduszka - oba biją jak dzwony :-) - mąż też już usłyszał, bo nagrałam komórką i wysłałam mu nagranie, zdziwił się,że tak głośno słychać :-) . Jeden maluszek jest większy ma 8.5 mm a drugi mniejszy 5.8 mm , wszystko jest prawidłowo :-)



dziękuje Wam wszystkim za kciuki - jesteście Kochane!

Madzialenak i Lawendowy Sen :-) dziękuje Wam za kolejny cudny wieczór!!!
 
Ostatnia edycja:
Kinia pisze ns telefonie,nie umiem zwiekszac,zmniejszac,weszlam na forum i musialam sie zalogowac.
Kinia jeszcze raz ci pisze, ja mialam zawsze implantacje ok.12 dnia,a beta jesz wytwarzana 48 h po skonczeniu implantacji,wiec to logiczne ze u mni wczesniej jak 14 dnia nie ma co robic. Ty jestes dopiero 3+6 to 9 .nie sugeruje ze kazda ma tak samo bo kazda z nas jest inna osoba i ma inaczej lub podobnie. Ja teraz wiem,ze gdybym tak wczesnie nie zrobila testu,odstawilam leki,dostalam plamien,przyjelam to za okres,a to bylo plamienie implantacyjne,poszlam szykowac sie do iui,lekarz zobaczyl torbiel,teraz wiem,ze podczas ciazy czesto sa i powiekszone cialko zolte,dostalam anty,jeszcze doskrobalam tym,ze poszlam do innego lekarza zeby taniej,on sie nie skupil na macicy tylko na jajnikach i co mam nauczke do dzis. Nauczylo mnie to jednego,zawsze zrobie test najwczesniej 14 dni od terminu zaplodnienia.
 
Wiec nawet gdyby u ciebie ta implantacja byla w 7 dniu to dopero jutro by cos min betka drgnela,chyba malo ktora tutaj nawet przy 5 dniowych blastkach 4 dni pozniej,bo to 9 dzien od zaplodnienia miala kosmiczna betke, poczekaj,moze dzidzia dopiero sie implantuje,a gdzie do wykazania betki,tam dzidzia sie w chowanego z mamusia bawi,a mamusia sie stresuje. Bedzie dobrze. Bierz leki i czekaj :)
 
Gotadora odebrałam wiadomość od Twoich Maluchów, więc Ci przekazuję:


2193.gif

Wspólne bicie serc, Was dwoje, Was troje, Was czworo :-)

Jarosław Wasik - Nastroje - YouTube
 
Ostatnia edycja:
reklama
Malinus ciebie tez sie to dotyczy.
Dziewczyny nie ma co nigy robic za wczenie testow,no chyba ze taki wymog kliniki, a tak po co stres. Trzymam kciuki dziewczyny za kazda, co jest tu z nami,za kazda co te krete drogi musi przejsc i za te,co juz je zakonczyly swoim malutkim wielkim szczesciem :
 
Ostatnia edycja:
Do góry