reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

widzialas ta diete na bocku ? ze niby ja polecaja...chyba ja wyprobuje
kosmetykow nie wolno, anie perfum ani nic co pachnie:)
 
reklama
nie widziałam a jak ją znaleźć...
ale numer z tymi perfumami...a zarezerwowałam sobie urlop od 24.08 czyli po transferze będę odpoczywać...
 
ja biore urlop od punkcji 2 tygodnie...
diete...wkleje wam tutaj...chwila

To jest dieta z bocka. Jest dobra przy IVF ale tez naturalnych staraniach
*******************************
Gdy zaczynam wyciszacze zaczynam pic minimum 2l wody dziennie
Gdy zaczynam stymulacje pije nadal 2 l wody + 1l mleka , minimium 2%(nie wskazane odtluszczone)((opcjonalnie mozemy pic maslanki, jogurty,budynie)) oraz jem lody robione z mleka + zaczynam diete:

Jem kazdego dnia :
garsc orzechow brazylijskich(selen) bardzo wazne! Wlasnie ten rodzaj orzecha jest bardzo wskazany przy stymulacji. Wygladaja tak Bakalland , do dostania w bomi, auchan - na wage, w sklepach ze zdrowa zywnoscia oraz mozna zamowic przez internet.
2 lyzki masla orzechowego (nie mylic z nutellą)
2-3 jajka
tluste ryby /na przemian z kurczakiem(nienasycone kw.tluszczowe+proteiny)

RYBY TŁUSTE
węgorz
łosoś
śledź świeży
śledź solony
makrela świeża
tuńczyk
pstrąg tęczowy świeży
sardynka świeża

wiadomo owoce i warzywa
wszelkiego rodzaju warz.straczkowe(fasole,kukurydza)
sery/twarogi
kasze-najlepsza jaglana i gryczana
Nie pije alkoholu i kawy od 1wszego dnia stymulacji(lub szybciej,jak kto woli) . ( nie tyczy sie czerwonego winka , ktore mozemy pic jedna lampke dziennie od zaczecia stymulacji do dnia przed punkcja - wplywa super na ukrwienie i pogrubienie endo)

Dodatkowo biore witaminy i moj partner tez bierze. Bardzo wazne sa nienasycone kw. tluszczowe omega3 i 6 , najlepszym zrodlem oprocz tlustych ryb i orzechow jest wyciag z lnu( ja bralam i nadal biore 1000mg kapsulke /dziennie) przed starankami,w ciazy i podczas karmienia. Omegi sa jednym z wazniejszych suplimentow!

Po transferze jem wiecej czerwonego miesa i buraki, szpinak,suszone morele(kilka sztuk dziennie),jajka(mozna juz tez ograniczyc do kilku tygodniowo),mleko (juz troche mniej) Z suplimentacji juz tylko wit dla ciezarnych zawierajace folik oraz omegi.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Przeczytalam caly watek o diecie na Bocku i nie do konca sie ze wszystkim zgadzam. Uwazam na przyklad, ze nie powinno sie przesadzac z rybami. Wiem, ze ryby morskie maja w sobie ciezkie metale (np. rtec) a ja niestety nie znam sie na rybach tak dobrze, zeby wiedziec czy jem rzeczna czy morska rybe, hyhyhy. Postanowilam wiec nie wariowac, jesc troszke kurczaczka, troszke rybki a najwiecej warzyw (nawet nie owocow, bo maja poza witaminkami duzo weglowodanow). A ponad wszystko unikam witaminy A ( w tym betakarotenu - np. marchewka). Tylko, jeszcze oby to wszystko co robie wplynelo chociaz troszke na moje szanse na powodzenie za pierwszym razem.... :eek:

AAAAAAAAAAAAA, zapomnialam dodac - jem jedna aspiryne dziennie na ukrwienie (rada kolezanki, ktora ma juz 3 maluchy z IVF)

Pozdrawiam

P.S. U mnie na ulotce z kliniki jest napisane, zeby totalnie ograniczyc czerwone mieso i nabial
 
Ostatnia edycja:
Kaprycha

Z rybami - zgadzam sie z Toba. Tymbardziej im ryba wieksza, tym wieksze szanse na ta toksyczne badziewia. Ryby tzreba jesc, ale mysle ze nie ma co przesadzac - jak ze wszystkim

Co do bialek - to nie wiem. Probowalam weryfikowac ta wysokobialkowa diete. Ogolna zasada dla starajacych sie jaka znalazlam to na codzien nie przesadzac z bialkami. Karcia twierdzi ze i owszem, ale w samych dniach stymulacji isc na calego. Lazilam tez po forach zachodnich i znalazlam duzo wpisow o podwyzszonej ilosci bialka przy stymulacji : w tym pisali ze duzo jajek i duzo mleka. Wiec sama troche glupieje...Mysle ze z moja dieta wbije sie posrodku tej powyzej

Aspiryna tak, dziala na ukrwienie. Ja raczej zostaje przy winie - jakos mi dodatkowa tabletka sie nie usmiecha
 
Hej dziewczyny!;-)
Jesli o mnie chodzi jestem po zabiegu ICSI, a mój syneczek dziś już ma skończone 4 miesiączki:tak:. Polecam NZOZ "Plast-Med" w Katowicach. Dobrzy i kompetentni lekarze, miła obsluga personelu. Ogolnie super. Jesli chodzi o ukrywanie samego faktu, że mialo się zabieg uważam za glupotę..dziś problem niepłodności jest tak często występującym problemem wśród ludzi, że powinno sie o tym mówić głośno. Nie wstydzę się ,że mam dziecko po takim zabiegu, bo i czego sie wstydzić? Jesli ktos potzrebuje jakichs informacji, slużę pomocą;-):-)
 
Rozyczka75 gratuluje pieknego synka!
dziewczyny wpadlam Wam napisac,ze na TVN style we srode o 23.00 bedzie ciekawy program z cyklu "ten jeden dzien" o kobiecie ktora ma dzieciatko z in vitro,bedzie tam opowiadala swoja historie,to jako ciekawostka dla Was.buziaki!!!!
 
Witaj Kaprycha:) widzę że za dwa dni stymulacja wiec trzymam kciuki i powodzenia. My jesteśmy po inseminacji która mam nadzieję też zakończy się sukcesem. Mamy stwierdzoną "wrogość śluzu" i wiem ze nie będzie lekko ale wierzę że nam się uda:) bo staramy się już około 3lat :(Czy to wasze pierwsze IVF?Pozdrawiam
 
Witaj Kaprycha:) widzę że za dwa dni stymulacja wiec trzymam kciuki i powodzenia. My jesteśmy po inseminacji która mam nadzieję też zakończy się sukcesem. Mamy stwierdzoną "wrogość śluzu" i wiem ze nie będzie lekko ale wierzę że nam się uda:) bo staramy się już około 3lat :(Czy to wasze pierwsze IVF?Pozdrawiam

Witam Cie Aga :-D Dziekuje za kciuki, bardzo sie przydadza. Tak to nasze pierwsze IVF wiec nie nastawiam sie za bardzo na sukces. Stymulacje zaczelam 2 dni wczesniej niz planowano, bo podobno dobrze sie "wyciszylam". Trzymam kciuki za Twoja inseminacje - koniecznie sie odezwij i daj znac jak poszlo.
Buziak
 
reklama
Hejka nie ma za co dziekować , bedziesz dziękowała jak się uda:).My już mamy za sobą 2 IVF, a teraz nasz lekarz postanowił zastosować "Metody naturalne"czyli mieliśmy półroczną przerwę i tą inseminacje, czekam do środy i jak @ się nie pojawi robię teścik. Choc niestety nie nastawiam się za bardzo na to że się uda, choć ciężko jest mi się nie nastawiac bo w głowie ciągle słyszę "uda się, uda się ..."i tak w kółko:)Niestety pobolewa mnie trochę brzusio i to też mnie martwi, choć jak mawiają "nadzieja umiera ostatnia" Ważne że jesteśmy jeszcze młodziutkie zawsze to większe szanse na powodzeie i IVF i inseminacji. Pozdrawiam Trzymaj się cieplutko Buziaki
 
Do góry