reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Lilia - Chlamydia to choroba przenoszona drogą płciową , to badanie mam już chyba 3 raz ponieważ chlamydia jest groźna dla kobiet w ciąży ponieważ w 80% bakterie przenoszą się na płód. Dlatego się wściekłam , bo cholera kazali zrobić badanie to zrobiłam , lekarka je oglądała i powiedziała , że jest ok więc sama nie wiem mam cichą nadzieję , że dziewczyna z recepcji coś pomieszała bo jak nie to uduszę. Wyniku w sumie do ręki nie wzięłam , lekarka przy mnie go oglądała i jak powiedziała , że wszystko jest w normie to nawet nie myślałam żeby zajrzeć do niego:eek:

A wracając do Ciebie to też nic nie rozumiem , wcześniej mówili Ci że nie reagujesz na estrofem i pęcherzyk rośnie i musi być naturalny a teraz co ???????? Nie wiem , a co znaczy , że jak byś była na naturalnym to lekarze nie wiedzieliby co z Tobą zrobić. Po prostu powiedz , że Ty wiesz co trzeba zrobić jak on nie wie. Od 5 dc estrofem na endo , USG , zastrzyk na pęknięcie pęcherzyka i crio i tyle. Zwariować można z tymi lekarzami. A powiedz mi Ty dr G się leczysz?
 
reklama
Molla normalnie w szoku jestem :szok: Twoj ahistoria jest niesamowita. Zarodeczek jest taki silny, że przetrwa wszystko, zobaczysz udowodni, że z tych najsłabszych są najzdrowsze dzieci, będzie dobrze, MUSI BYĆ!!!
 
Jo.M. - wiesz co może zadzwoń do lekarki i dopytaj o co chodzi...

U mnie chodzi o to, że najwyraźniej miałam za małe dawki estrofemu, żeby wyciszyć jajniki. Dodatkowo włączył mi jeszcze antyki. U mnie w klinice chyba nic nie daj na pęknięcie pęcherzyka, oni czekają, aż on sam pęknie i w związku z tym, że ja mam cykle 26-32 dni to musiałabym latać chyba codziennie do klinki na USG. Tak to mi kiedyś tłumaczyła inna dr. Ja przez tego mojego lekarza osiwieje. Ja się leczę u dr Tom.

Martaczi - kiedy masz USG pęcherzykowe??
 
Lilia - Chciałam zadzwonić do lekarza ale w sumie to już i tak nic to nie zmieni bo jest po transferze. Ale jeżeli okaże się faktycznie , że coś jest nie tak z tych wyników to zrobię masakrę w klinice , nie mam już tam zarodków i mam gdzieś co sobie o mnie pomyślą.
Faktycznie ręce opadają , a dawali Ci estrofem od 2 dc 2x1 bo u mnie zawsze tak było a Ty mogłabyś od początku brać 3x1 . A ovitrale na pęknięcie pęcherzyka czemu nie dają , nie rozumiem tego. No nic niestety nic Ci nie zostało jak dalej czekać i pozbyć się teraz tych niepożądanych gości.
 
Jo.M. - z tego co pamiętam to miałam estrofem 1-5 dc 1x1, 6-9 dc 2x1, 10-28 dc 3x1. A teraz mam 1-8 dc 2x1, 9-28 dc 3x1. Pytałam czy od 1 dc mogłabym brać 3x1, ale on powiedział, że mogę mieć problem z żołądkiem, ale w sumie zastanawiam się czy rzeczywiście nie brać od razu 3x1.

Sylwia - co o tym myślisz??
 
kasik36 ja tez bardzo zle spalam w nocy.....

Jo.M. nie umiem wejsc na poczte.. jakis bladmi wyskakuje... wczoraj jak sie kladlam to nie bylo jeszcze wyniku... odnosnie tego co pisalas ze dzwonili do ciebie z kliniki zebys zrobila jeszcze raz chlamydie hmm dziwne ja robilam raz wyszlo ok i juz mi nie powiedzieli ze mam powtarzac? hmm to czemu tobie każą? hmm a duzo lezycie po tym crio?... ja lezalam, bylam w sklepie, obiadek zrobilam, nie dajmy sie zwariowac, oszczedny tryb zycia ale nie zeby lezec non stop... nawet mi to polozna powiedziala ze nawet gdybym lezala 2 tyg nie oznacza ze sie uda... i pewnie cos w tym jest....:tak:

Siaga twoj 3dpt a moj 4dpt :-D prawie idziemy w leb w leb he he .. a czas to moze film, ksiazka, spacer, kino, kolacja przy swiecach he he :-D moze do kina z moim wyskocze... trzeba sie odprezyc i zrelaksowac he he

Molla przeczytalam twoj post, wzruszylam sie... biedna tyle przeszlas.... ale najwazniejsze ze masz fasolke pod sercem i ze slyszalas serduszko, oszczedzaj sie jak mozesz... lez... i rosnijcie zdrowo...:-D

olo2012 widze ze tak samo testujesz jak ja.... 6 grudnia... chociaz jak mialam podanego 5 dniowego to pewnie wczesniej zrobie bete... a ty ilu dniowy mialas podany zarodek?

Lilia nie umiem wejsc na poczte, jakis blad mi wyskakuje... jak tylko dowiem sie to napisze.... ;-)

Jo.M a cio stesknilas sie? :tak:
 
Ostatnia edycja:
Lilia - jeżeli te dawki nic nie zdziałały to ja bym zaczęła od razu od 3x1. Nie wiem czy 1 tabletka więcej może mieć aż taki wpływ na żołądek. Jak by się tak zastanowić to w ogóle nie powinnyśmy tych leków hormonalnych i sterydowych brać bo czytając ulotki można zejść na zawał co mogą te leki powodować.:eek:

Olusia - no właśnie ja robiłam raz badanie na chlamydię , potem miałam wizytę z Panią Dr Cz w sprawie wyników i powiedziała , że nic nie wyszło i możemy podchodzić do crio. A wczoraj mi dzwonią , że niby mam powtórzyć badanie:szok:. Albo bałagan tam mają w tej recepcji albo coś jest nie halo:crazy:.
Ja leżę jak kazali przez 3 dni a potem powinno się wrócić do normalnego życia ale bez dźwigania , zbytniego łażenia itp. Leżę sobie , trochę pośpię jak trzeba to wstaję do WC , po leki , zrobić sobie coś do jedzenia lub picia i tyle . Może jak M wróci to wyciągnę go na delikatny spacerek.
W sumie to ja i tak jestem zdania , że jak ma się udać to się uda niezależnie czy leżymy czy nie.

No stęskniłam się , zastanawiałam się co porabiasz , że Cię nie ma. No i tego wyniku jestem ciekawa.
 
Ostatnia edycja:
Jo,M ja tez bardzo oszczednie cos robie, zaraz bede brala leki popoludniowe :-) duzo leze, siedze ale juz mnie wszystko boli.... troszke ruszam sie ale wszystko na spokojnie... bez stresu, nerwow... powoli... nic mnie nie goni.... hmmm to moze faktycznie jakis burdel maja, bo do mnie nie dzwonili, pani doktor mowila ze wynik mam ok wiec mowila ze moge podejsc do crio... a moze zadzwon tam jeszcze i zapytaj sie... hmmm bo teraz widze ze ciebie to dreczy.. w sumie to prawda jestes juz po transferze ale wiesz zawsze sie upewnic mozesz....ja w zasadzie najwiecej lezalam od soboty kiedy mialam transfer, w niedziele i w poniedzialek, we wtorek juz tak troszke bylam w sklepie po drobne zakupy na obiad..

Jak tylko dowiem sie zaraz napisze na forum... :-D milo ze ktos czeka na kogos i pyta sie... super uczucie....
 
Lilia przykro mi z Twojego powodu. Może zmień tego lekarza, albo siądź i pogadaj, że rozpierniczy Ci psychikę, jak będzie tak postępował.

Molla ja też Cię pamiętam. Twoja walka o maluszka chyba jest jedną z najboleśniejszych,... a proszę JAKI CUD :tak:

Tak sobie myslę, że często się zdarza cud, kiedy przestajemy już na niego czekać, kiedy tak dostaliśmy w dupę, że już nie mamy łez. Martaczi napisała, że myślała, że prędzej wygra 6kę w totka, Fusun wcale nie wierzyła, Dzisziuś po 6iu latach naturalna ciąża, Sylwia na endo 6cio milimetrowym, Lawendowy długo czekała, Molla... Może Bozia zaczął brać teraz z tej kolejki. Mam nadzieję, bo sama podchodzę 4y raz...
Jo.M teraz Ty musisz zaciążyć i postawić kropkę nad ,,i'' mojej teorii.

Jakie macie zdanie na temat dr P.L. z Novum? Znacie kogoś, kto podchodził do in vitro na naturalnym cyklu (z clo)?
 
reklama
Olusia - Tak masz rację dręczy mnie to teraz tylko , nie chcę dzwonić żeby się nie zdenerwować jeszcze bardziej a i tak już jest musztarda po obiedzie;-). Trudno oby było wszystko dobrze.
No i dobrze robisz 3 dni odpoczynku było a teraz powolny tryb życia . Ja leżałam poniedziałek , wtorek i dziś także przydałoby się trochę dotlenić i raczej wybiorę się pod wieczór na mały spacer żeby trochę się rozruszać bo faktycznie dupa i plecy mnie od tego leniuchowania bolą.

Oktavi
- Ja bym wszystko oddała żeby Twoja teoria była prawdziwa. Pożyjemy zobaczymy:tak:.
No ja niestety nie odpowiem na Twoje pytanie , ale na pewno któraś z dziewczyn coś Ci napisze.
 
Ostatnia edycja:
Do góry