reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Milkaa1989 - dzięki za pokrzepienie. Z jednej strony wiem, że delikatne dawki miałam, że to dlatego tak długo trwa, ale jak czytam, że już jedna, druga jest po lub przed transferem i zaraz będzie sprawdzanie bety, a ja ciągle w fazie stymulacji to mnie nerw bierze, hehe.

A w ramach dodania sobie więcej zajęć zrobiłam wreszcie tort z przepisu mmm..., tylko trochę inaczej - tzn. nie ma świnek na błocie i ciastek dookoła, hehe. No i mój wyrób baaaaardzo odbiega od wykwintnego wyglądu tortu mmm... Cóż, nie mam po prostu zdolności manualnych.
Ale torcik jest mega słodki i mega pyszny. Żadne dziecko nie pomagało mi w wykonaniu ;-)

IMG_8096.jpg
 

Załączniki

  • IMG_8096.jpg
    IMG_8096.jpg
    28,3 KB · Wyświetleń: 50
reklama
milkaa nie wadliwy sort tylko tak jest, nie wiem ile masz lat, nawet 30 latki maja już ok.20% komórek wadliwych genetycznie które się raczej nie zapłodnią i SZACUJE SIĘ za na 10 zapłodnionych komórek uzyska się w optymalnych warunkach 2-3 blastki i tylko jedna z nich da zdrową ciąże.
Czyli masz ładną statystykę nie ma co się czepiać :-p ja czekam na twoją ogromniastą bete!

i w ogóle myślę ze komórki były bardzo dobrej jakości skoro wszystkie się zapłodniły..:-) u was czynnik męski??

coleta 6 dniowy zarodek czyli blastaka:-) u mnie w klinice jest tak ze robi się bete po 6dpt i 10dpt , po 6dpt beta powinna być dwucyfrowa, bo zarodek implantuje się ok 2-3dni po transferze, ale jak późna implantacja jest to beta już wzrośnie po 6dpt ale nie będzie dwucyfrowa.W 10dpt już powinnabyc trzycyfrowa, w innych klinikach zaleca się bete dopiero po 12dpt lub test po 14dniach bo czasem jest tzw, ciaza biochemiczna, wiec testowanie bety 6dpt jest dla ludzi o mocnych nerwach:-)
 
Ostatnia edycja:
Kochana to napradwe pocieszajece jest to co piszesz.Skad te statystyki?Kate u nas podobno przyczyna jest moje endometrioza niestety.Podobno ona wplywa na jakosc komorek.Maz ma nasienie srednie ale podobno do ifv super.Plemnikow ma duzo bo ostatnio 44mln w ml i ruch tez ok.Tylko problem z objetoscia nasienia bo tylko 0.5 do 1ml przy dobrych wiatrach. Jestesmy mlodzi ja mam 25lat maz 26.Niepokoi mnie wlasnie to ze wszystkie 6komorek sie zaplodnilo i do 3 doby pieknie rakowaly a pozniej stop wszystkie w tym samym czasie.Obys miala racje i ta jedna podana byla to dobra :)
 
Hess, Ty to gospodarna dziołcha jesteś, i torta zrobisz i kiełbasę ukręcisz:-)
Jaką macie okazję?Tort oczywiście apetyczny, sama bym się połasiła na kawałek, gdyby nie te kilometry Nas dzielące;-)Musiało Cię wywiać na tą wieś?:-)
Milka, czyli jutro robisz betkę? W takim razie życzę cudownego zaskoku!!!!:-)A nie masz jakiś specyficznych objawów?
Coleta, dla mnie ten czas do testowania ciągnie się a ciągnie.....Odliczam tylko dni, potem będę godziny. Tak bardzo się boję porażki.
 
Calineczka, Twoje testowanie już tuż tuż. Bądź dobrej myśli - to naprawdę ważne!
Pamiętam jak przy poprzednim razie czekałam na wynik bety z którym miała dzwoni moja Dr prowadząca. Czekam, czekam... wariuję z nerwów, patrzę - mam jakiś test sikany. Niby mówiła zęby nie robić sikanca bo wyniki mogą by zafałszowane ale ... nie wytrzymałam i zrobiłam. Po chwili zobaczyłam blade 2 krechy - pierwsze w swoim życiu a za kilka minut zadzwoniła w końcu moja Pani Doktor i potwierdziła, że mamy wysoką betę. Ale tego bicia serducha jak zobaczyłam te 2 blade krechy nie zapomnę nigdy.
 
calineczkaa - zapraszam, zapraszam. Wbrew pozorom nie tak daleko jest do mnie. I wypraszam se, to nie wiocha tylko Pyrlandia ;-)
Kręceniem kiełbasy i wędlinami wędzonymi to mój ojciec się zajmuje, ja tylko czasem pomagam :-D
Okazji żadnej nie ma, po protu naszło mnie na zrobienie tego toru, a tata co jakiś czas uzupełnia zapasy kiełbasowo - wędlinowe :cool2:
 
Calineczko ja tam w zadne objawy nie wierze.Wydaje mi sie ze to leki tak dzialaja.Bola troszke jajniki,brzuch czasem tez jak na okres ale nie lacze tego z ciaza.Mam pelne piersi ale sprawdzalam je przed transferem i juz wtedy byly pelniejsze.Pewnie luteina na to wplywa.Bede najszczesliwsza w swiecie jesli sie uda ale szczerze w to watpie.Jutro nie robie bety tylko sikanca bo mam w domu to wykorzystam.Bete robie we wtorek.Wole sie pozytywnie zaszkoczyc niz az tak bardzo rozczarowac.Choc nie powiem porazka za boli ale dam rade
 
Agulla mi tez po 3dobie przestaly sie dzielic a kariotypy mamy ok.Slyszalam ze po 3dobie to prawdopodobnie wina plemnika.Czytalam gdzies zeby wykonac miedzy innymi dna plemnika.Ja mam teraz taki zamiar zrobic te badanie chociaz u mnie jeszcze endometrioza podobno ma wplyw
 
reklama
6 dniowy zarodek czyli blastaka:-) u mnie w klinice jest tak ze robi się bete po 6dpt i 10dpt , po 6dpt beta powinna być dwucyfrowa, bo zarodek implantuje się ok 2-3dni po transferze, ale jak późna implantacja jest to beta już wzrośnie po 6dpt ale nie będzie dwucyfrowa.W 10dpt już powinnabyc trzycyfrowa, w innych klinikach zaleca się bete dopiero po 12dpt lub test po 14dniach bo czasem jest tzw, ciaza biochemiczna, wiec testowanie bety 6dpt jest dla ludzi o mocnych nerwach:-)

ech, tak jak sądziłam, nie ma sznas, żeby wynik 0,1 w 8dpt mógł jeszcze oznaczać ciążę
 
Do góry