reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
czalineczkaa ale od klasycznego ivf odchodzi się ze względu na współczynnik zapłodnień jest duuuuzo nizszy.

Sykatynka zdrowe pary zachodzą w ciąże i są poronienia, ja myślę ze po prostu nie mieliście szczęścia z tym jednym...genetycznie powinno być wszystko ok . Ale dobrze sprawdzić przeciwciała itp. dorotka i kasik to specjalistki w tych dziedzinach, a ja myślę ze następny będzie tym szczęśliwym..
 
Przeciwciala itd. Sprawdzimy na pewno, Dorotka dała mi listę.... Zastanawiam się też nad tym pgd jednak..... Ale boję się kariotypow bo boję się ze jak coś tam wyjdzie to to już będzie nieodwracalne.... Tylko nie wiem jak z pgd przy mrozaczkach, czy odmrazaja je wszystkie i wszystkie badają, czy po jednym czy jak....
 
Kate, faktycznie;-) Torbiel to głębsza sprawa.
Ale polipki małe to nic, dużo kobiet ma nierówne endometrium, albo polipy na tyle małe, że nie można ich dostrzec na USG.
Teraz jest ok, aczkolwiek one odrastają. Taka uroda. Nie mniej jednak, trzymam się tego, co napisali lekarze w algorytmach (bardzo dobre kompedium wiedzy dla staraczek przystępnie napisany):-)
Oczekuję na telefon embriologa:-)
Monika81 jakbym nie miała problemu z zajściem w ciążę, to bym dużo nie wiedziała. Dla mnie Kate wymiata:-)Powinna pracować na infolinii:-)Ponadto warto samemu zadbać o swój problem, nie scedować wszystkiego na lekarzy, bo wiemy, jak to różnie jest w tej materii.
 
z pgd poczekaj poczytaj sobie o mozaikowości zarodkow mogą zbadac nie ten blastomer..
po następne nawet jeśli kariotyp wyjdzie zle to pytanie czy twoj czy meza jeśli twoj to badanie komórki i wszystko będzie oki a jak meza to zarodki... poza tym może masz mutacje odpowiadająca za poronienia..z tego co pamiętam mielisciu IUI? na cyklu stymulowanym czy własnym ?? bo ivf faszeruje nas tak hormonami ze jakiekolwiek braki sa rekompensowane typu nie domoga fazy lutealnej czy za niski estrogen..itp.Udalo się raz uda się drugi raz...co to mało kobiet roni ciąże ivf nie przewidzi który zarodek jest tak na prawde dobry genetycznie bez PGD, ale ono tez nie daje 100% pewności.
 
Migotka, tylko ja chodzę spać o 21;-)
Stąd takiego odstępy czasowe;-)
Mnie się wydaje, że ważne jest dostarczenie do org takiej dziennej dawki, którą mamy na rozpisce, a czy to będzie godz w tą, czy w tamtą, to nie ma znaczenia. Gdzieś nawet coś czytałam.
Kate, nie chodzi mi o PGD, tylko zabadanie mojego kariotypu. Od tego zacznę. Nie miałam inseminacji, nie doszło do niej, bo nasienie było za słabe. Chodzi o to, że w mojej rodzinie w linii żeńskiej występowały poronienia. I tu jest może pies pogrzebany. Myślę o zbadaniu swojego kariotypu, on chyba powinnien wykazać istnienie genów odpowiedzialnych za poronienia. Co Ty na to?
 
Czyli nawet jak kariotypy wyjdą źle to da się coś poradzić? Bo na mutacje to chyba tak - suplementowaniem itd.... Zresztą kariotypy to zrobię chyba dopiero przed następną stymulacja, teraz to chyba nie mamy i tak wpływu na mrozaczki
 
reklama
Sykatynka, nie mam pojęcia, ale chyba genomu nie poprawimy.
Ale wiesz, że trzeba po prostu trafić na dobrą komórkę rozumiem, więc nie jest wcale powiedziane, że mrozaczki nie są zdrowe.
Bo nie rozumiem, nie każda komórka ma ten sam kod genetyczny, bo kurde na świecie by mnie nie było?;-)
Czy jest możliwe zbadanie, wyselekcjonowanie, tych komórek, które nie są obarczone wadliwym genem?Tylko przez PGD?Bo wizualnie to nie za bardzo:happy2:Kate, pomożesz?;-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry