reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Macica dwurożna

Margolis

Wrześniowe mamy'06
Dołączył(a)
8 Luty 2005
Postów
2 103
Czy ktoś ma coś takiego? Miałam wczoraj robione hsg i taka diagnoza. Lekarz mówi, żeby się na razie nie przejmować ale trochę poczytałam i mam obawy.
 
reklama
Margolis ,pytałam mojego lekarza na temat macicy dwurożnej, powiedział że są bardzo duże szanse na dzidziusia!! a nawet na dwa :)
a powiedz, czy u ciebie macica jest tylko dwurożna?? czy jest tez przegroda w macicy??
 
Elżbietko! Bardzo Ci dziękuję! Aż mi lepiej! Lekarz nic nie mówił o przegrodzie ale nie wiem czy by wyszła podczas hsg? Ja w każdym bądź razie niczego takiego też się nie dopatrzyłam na zdjęciach więc chyba tylko te nieszczęsne "dwa rogi"... Mój też powiedział, że z zajściem nie powinno być problemu tylko potem może nie być za dobrze. Nie tracę jednak nadziei... A co tam u Ciebie? Pozdrowienia
 
Margolis, ja mam macice dwurozna, jestem w koncowce 6 miesiaca ciazy i jest ok :) Tzn ciaza na poczatku byla zagrozona i wystepowalo od 7 tc poronienie zagrazajace, ale nikt nie mowil, ze to od tego i jak pytalam, to raczej mowili, ze nie to nie ma nic wspolnego. Moja macica rosnie bez problemu i juz nie widac sladu dwuroznosci.
Znam tez kobitke, ktora urodzila juz trojke zdrowych dzieci, a ma przegrode w macicy, takze zupelnie sie ta dwuroznoscia nie martw!!! :)
Pozdrowionka
 
ja mam podwojna szyjke macicy i wycieta przegrode w pochwie.Podobno z zajsciem w ciaze nie ma problemu tylko zaczynaja sie klopoty z donoszeniem :p
 
U mnie na właśnie HSG wykryło , że mam macicę o kształcie macisy dwurożnej... trochę się tym zaniepokoiłam ale jak widzę z tym też można zajść w ciążę...
trzymajcie kciuki :D
 
Witam !!!
Ja też kilka dni temu pytałam czy ktoś ma macice dwurożną. Szukałam w internecie na ten temat ale chciałam usłyszeć czegoś na ten temat od kogoś kto przechodził z tą wadą ciąże. Mnie lekarz też nie kazał się narazie martwić bo dzidzia dobrze się rozwija. Nawet był w szoku że już taki brzuszek mam i taki duży dzidzia. Ale po badaniu okazało się że brzuszek duży bo macica duża, robi miejsce dzidzi. Ta wada jest trudna do wykrycia i lekarz cieszy się że już ja wykrył a nie dopiero przy porodzie. Mam na siebie tylko uważać i żadnych specjalnych zaleceń jak narazie.
 
reklama
Kochane kobietki, nie martwcie się. Ja też mam macicę dwurożną i do tego z przegrodą. Z zajściem w ciąże wogóle problemów nie miałam. Chwila zapomnienia i już...a o dwurożności dowiedzialam się dopiero w 9 tyg ciąży jak macica się powiększyła. Co prawda na początku były problemy typu plamienia i silne bóle ale lekarz zlecił branie duphastonu i oszczędny tryb życia i jest wszystko ok. Teraz jestem w 31 tyg ciąży. Mam baardzo duży brzuszek bo macica tak się mocno powiększyła żeby zrobić miejsce mojemu maluszkowi. A On w najlepsze sobie fika koziołki i kopie tą moja przegrodę. Jak to lekarz powiedział nic mu nie przeszkadza, dzieci maja bardzo silne zdolności adaptacyjne.Co prawda mój Krzysiu jest ułożony pośladkowo ale mam nadzieję, że się jeszcze obróci. Niestety u kobiet z taką patologia poród często odbywa się przez cc ze względu na złe ułożenie ale jak to mój doktorek powiedział...są wyjątki. Mam nadzieję, że nim właśnie będę i doczekam się szczęśliwego rozwiązania.
Pozdrowionka dla wszystkich
bagnaa
 
Do góry