reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problemy z zajściem w ciążę :(((

Trzymam za was kciuki - ja sama miałam torbiel czekoladową i PCO - z córcią zaskoczyło po Clo a teraz po odstawieniu anty :-D Ale przy torbieli niestety miałam laparoskopię bo zwijałam się z bólu i w końcu dostałam gorączki. Od wykrycia do zabiegu miałam 6 dni proszków przeciwbólowych i powiem wam że podczas laparo wycięli mi tylko większą część jajnika i udrożnili mi jajowody i wszystko skończyło się ok. Co prawda PCO będzie do końca życia ale już wiem że bez leków też da się żyć (na hormonach wariuję:dry:) A po za tym dwójka dzieciaczków jak na razie w zupełności mi wystarczy :-p
 
reklama
No i wizyta nie rozwiała wątpliwości tylko nawiała nowych, choć wg lekarza nie czas jeszcze na panikę.
Otóż torbiel nie zmniejszyła się i nie urosła... Dalej 38 mm na lewym jajniku, ale dziś usłyszałam że wypełniona gęstą cieczą....
Robiłam betkę (wyniki jutro rano) by rozwiać wątpliwości - ciąża plus torbiel, sama torbiel czy może ciąża pozamaciczna...
Dziewczyny, ja już nie wiem co myśleć. Lekarz kazał nie panikować ale :no: nie dam rady :(
 
No i wizyta nie rozwiała wątpliwości tylko nawiała nowych, choć wg lekarza nie czas jeszcze na panikę.
Otóż torbiel nie zmniejszyła się i nie urosła... Dalej 38 mm na lewym jajniku, ale dziś usłyszałam że wypełniona gęstą cieczą....
Robiłam betkę (wyniki jutro rano) by rozwiać wątpliwości - ciąża plus torbiel, sama torbiel czy może ciąża pozamaciczna...
Dziewczyny, ja już nie wiem co myśleć. Lekarz kazał nie panikować ale :no: nie dam rady :(

Nie martw się... na bank będzie wszystko ok. Mamy podobnego torbiela mój miał 39mm i nie wiem czy się wchłonoł bo idę dopiero w poniedziałek na kontrolę. Beta ci rozwieję wątpliwości.. jeśli ciąży nie będzie to ginek ci poda hormon i torbiel pęknie lub się wchłonie.. ja brałam Luteinę ( dowcipnie) 3x1.. nie martw się kochana. Ja wiem że to wszystko tak strasznie brzmi...sama nie dawno się uryczałam. I też się boję ale przecież to nic nie zmieni../ nie mamy wpływu na to co się dzieję. 3mam kciuki za piękną betkę... daj znać jaki wynik:):):)
 
Nie martw się... na bank będzie wszystko ok. Mamy podobnego torbiela mój miał 39mm i nie wiem czy się wchłonoł bo idę dopiero w poniedziałek na kontrolę. Beta ci rozwieję wątpliwości.. jeśli ciąży nie będzie to ginek ci poda hormon i torbiel pęknie lub się wchłonie.. ja brałam Luteinę ( dowcipnie) 3x1.. nie martw się kochana. Ja wiem że to wszystko tak strasznie brzmi...sama nie dawno się uryczałam. I też się boję ale przecież to nic nie zmieni../ nie mamy wpływu na to co się dzieję. 3mam kciuki za piękną betkę... daj znać jaki wynik:):):)

Dziękuję za wsparcie :) Bardzo mi teraz potrzebne.
Betka na szczęście wyszła ładnie - 967 mlU/ml więc od dziś dufaston 3 razy dziennie, nospę forte na brzuszek i magnez z B6.
A w piątek kolejna wizyta, może w końcu USG coś pokaże. Na razie nie zapeszam zbytnio i nikomu nic nie mówię. Dlatego cieszę się że mamy takie forum :):) Mam nadzieję , że nasze torbielki wkrótce znikną!! A wraz z nimi ból brzucha i to kłucie jajnika...Trzymam kciuki... Bardzo mocno!!
Czekam w poniedziałek na dobre wieści :)
 
witajcie. postanowiłam do was dołączyć, ponieważ mam ten sam problem. w tym tyg. dowiedziałam się że mam 4cm-ową torbiel. staramy się o dzidzię już od roku, ale nie wiem czy z powodu torbieli nam się to nie udaje. byłam w takim szoku jak lekarz mi o niej powiedział i o usunięciu jej, że nie umiałam o nic więcej zapytać. czekam teraz na usg ginekol. i będziemy widzieć co dalej. obecnie jestem załamana, poszłam zdrowa a wyszłam z jakimś paskudzctwem w brzuchu ;(
 
Dziękuję za wsparcie :) Bardzo mi teraz potrzebne.
Betka na szczęście wyszła ładnie - 967 mlU/ml więc od dziś dufaston 3 razy dziennie, nospę forte na brzuszek i magnez z B6.
A w piątek kolejna wizyta, może w końcu USG coś pokaże. Na razie nie zapeszam zbytnio i nikomu nic nie mówię. Dlatego cieszę się że mamy takie forum :):) Mam nadzieję , że nasze torbielki wkrótce znikną!! A wraz z nimi ból brzucha i to kłucie jajnika...Trzymam kciuki... Bardzo mocno!!
Czekam w poniedziałek na dobre wieści :)

OOOO kochana betka piękna!!! Fasolinka jak nic:) torbielem się nie przejmuj wchłonie się do 16 tc. Po cichutku ci gratuluję... będzie wszystko ok.:)

witajcie. postanowiłam do was dołączyć, ponieważ mam ten sam problem. w tym tyg. dowiedziałam się że mam 4cm-ową torbiel. staramy się o dzidzię już od roku, ale nie wiem czy z powodu torbieli nam się to nie udaje. byłam w takim szoku jak lekarz mi o niej powiedział i o usunięciu jej, że nie umiałam o nic więcej zapytać. czekam teraz na usg ginekol. i będziemy widzieć co dalej. obecnie jestem załamana, poszłam zdrowa a wyszłam z jakimś paskudzctwem w brzuchu ;(

witaj.... to jedziemy na jednym wózku... ja też czekam na wizytę i jestem przerażona..bo gin mi zleci serię badań.. już raz torbiela miałam.. ale pękł po @.. dziś jestem już po miesiączce ale czasami odczówam ból brzucha.. martwię się że on nie pękł... i mam milion obaw i pytań na które nikt nie potrafi mi odpowiedzieć... daj znać jak będziesz po wizycie... ja też napisze.


pozdrawiam was:)
 
I jak wizyta?? Wchłonęło się paskudztwo??
Ja mam USG w piątek, mam nadzieje że już wszystko będzie jasne....
 
ja dopiero we wtorek, bo niestety niektórzy mają długi weekend... obecnie dostałam @ przed terminem, już kończę i narazie obeszło się bez ibupromu..
 
no u mnie sprawa wygląda tak: torbiel jest skórzasta, 4 cm za dużo aby leczyć. do tego prawy jajnik policystyczny. jestem załamana do granic możliwości. jutro idę do swojego gin. najprawdopodobniej czeka mnie w najbliższym czasie operacja ;(
 
reklama
no u mnie sprawa wygląda tak: torbiel jest skórzasta, 4 cm za dużo aby leczyć. do tego prawy jajnik policystyczny. jestem załamana do granic możliwości. jutro idę do swojego gin. najprawdopodobniej czeka mnie w najbliższym czasie operacja ;(

Trzymam kciuki żeby wszystko ułożyło się jak najlepiej :*
 
Do góry