reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Śluz, szyjka, temperatura

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
reklama
Oj dziewczyny ale tornado tu na tym wątku przeszło ale chyba już sobie poszło!
 
Kochane!!!

Dodam moze i moje 3 grosze...
Wydaje mi sie ze ten watek powstal po to aby dzielic sie spostrzezeniami i radami.... a jak dzis przeczytalam to znalazlam zaledwie dwa posty z radami: Lolitki i Irlandii...
Poniewaz tez staram sie juz jakis czas, szukam wszedzie porad i zarowno Irlandia jak i Lolitka pomogly mi w nauce obserwacji (i dostosowuje te rady do swojego organizmu) - i obu bardzo dziekuje za pomoc :tak::tak:.
Wiec mysle ze pora zakonczyc te dyskusje....

A w kwestii obserwacji szyjki.... tez dopiero sie ucze ale gdzies wyczytalam dobra metode:
Miekka/twarda:
- szyjka jest miekka kiedy w dotyku przypomina dotyk wargii,
- szyjka jest twarda gdy w dotyku przypomina czubek nosa.
Wysoko/nisko: u mnie jak jest wysoko to ledwo dosiegam palcem; nisko to nawet polowa palca nie jest "wsadzona" ;-)
Jesli chodzi o otwarta/zamknieta - mam z tym caly czas problem i ucze sie tego.
 
No to ja mam pytanie dotyczace szyjki.
Czy potraficie mi wytlumaczyc jak to mozliwe ,ze w 19dc szyjka byla najwyzej i najbardziej mieka w 20 obnizyla sie i stwardniala ,a juz nastepnego dostalam @ .
Czy to mozlwe ,ze 2 dni po owulce dostac @. Czy szyjka unosi sie rowniez z innych powodow ?
Jestem zupelnie zakrecona :baffled:.
Skok tempki nastapil w 13dc , ale szyjka w tym dniu byla twarda i bardzo nisko.

Dla mnie to trzeba chyba jakies oddzielne podreczniki pisac:eek:;-).
 
No to juz jestem w domu :-)
Wlasnie sobie wyczytalam ,ze w przypadku tylozgiecia macicy ,jest na odwrot i podczas owulacji szyjka jest najnizej ,a nie najwyzej . Tak wiec z cala pewnoscia w 19dc nie mialam owulki ;-)
 
a'isha a powiedz mi gdzie to wyczytałaś????
Bo teraz to ja zgłupiałam...:eek: wiem że mam tyłozgięcie a w owulkę szyjka była wysoko....i jak mam to interpretopwać???????????
 
a'isha a powiedz mi gdzie to wyczytałaś????
Bo teraz to ja zgłupiałam...:eek: wiem że mam tyłozgięcie a w owulkę szyjka była wysoko....i jak mam to interpretopwać???????????
Przepraszam Madziu jesli Cie w blad wprowadzam. Wyczytalam to na jakims forum i nie potrafie teraz tego odszukac. Byl temat o obserwacji szyjki i 2 kobietki sie wypowiadaly ,ze u nich jest odwrotnie bo maja tylozgiecie. No wiec do mnie by to tez pasowalo.:zawstydzona/y:
Moze tak jest tylko u tych ,ktore maja duze tylozgiecie . U mnie wlasnie takie wystepuje :-(.
 
hmm...no to już nie wiem...
Ja nawet nie orientuję się jak duże jest to tyłozgięcie moje...pamiętam tylko ze moja gin mi mówiła że je mam........
No nic....mam nadzieje że jednak u mnie tak normalnie jest..bo ja tylko kilka dni w cyklu mam szyjkę wysoko a reszta cyklu z szyjka nisko wiec nie możliwe zeby było odwrotnie no nie?! :eek:
Kiedyś zapytam o to moją ginekolog...
 
Z tego wynika ,ze wszystko u Ciebie ok jest i zgodnie z biologia :happy:.
Nie masz sie co martwic.

To ja tylko taki wybryk natury:baffled:.
Tez postaram sie lekarza spytac w tym temacie ,jak najpierw sie do niego dostane ,bo tu to pokrecone strasznie i najpierw trzeba sie w wielka cierpliwosc uzbroic:sorry::happy:.
 
reklama
Cześć Dziewczyny!
Znalazłam fajną stronkę z badaniami cyklu w tym badaniami szyjki macicy. Owulacja, cykl miesiączkowy, badanie szyjki macicy - CIĄŻA. Owulacja, poród. Forum in vitro, icsi. Testy ciążowe. Dziecko

Ja narazie muszę się jeszcze sporo nauczyć :-/ bo mam wrażenie że szyjka macicy jest raz wyżej raz nizej i raz twardsza raz miększa :-/

Natomiast śluz mam prawie cały czas biały. Choć w prawdopodobne dni okołoowulacyjne byl przeźroczysty, ale na pewno nie rozciągliwy i jak jajko kurze. Mam nadzieje, że nie u wszystkich kobiet w okolicy owulacji jest rozciągliwy bo mnie to na pewno się nie rozciąga.

A znacie jakieś wpomagacze na lepszy śluz?
Pozdrawiam
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry