reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Śluz, szyjka, temperatura

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
No tak jest jak ktoś chce pomóc... Lolitce dostało sie za to że podzieliła się SWOIMI doświadczeniami..Natomiast twój tekst Irlandio był poniżej krytyki. I to nie tylko wobec Lolitki ale każdej starającej się... Bo jeśli uważasz że "niezachodzenie" w ciąże wynika z nieumiejętności określania dnia płodnego to.... ja to zostawię bez komentarza
Lolitka pisała tylko o sobie a Irlandia dzieliła się wiedzą dotyczącą wszytskich, z której wszyscy mogli skorzystać:tak: - to jest znacząca różnica.

Wez Ty sie kobieto wyluzuj, zrob kilka okrazen wokol swojego budynku to moze ochloniesz i Ci przejdzie. Nie kompromituj sie swoja arogancja i bezczelnoscia. Nie tylko nie masz litosci ale takze malo wiesz o ludziach, taktu Ci brak i wyczucia. Klania sie tez kultura osobista i dobry smak
Lolitka - kochana to ty się kompromitujesz swoją niewiedzą.

Nie rozsmieszaj mniej i nie oceniaj bezpodstawnie ludzi. Nie znasz Lolitki a chyba jej wlasnie status, powinien Ci zasugerowac, ze dziewczyna nie stara sie od dzis i wiec zapewne juz wiele czytala...
Poza tym w moim przypadku na przyklad, NPR niestety w niczym nie pomoze, wiec oszczedz sobie obelg, bo ktos nie recytuje NPR ksiazek i nie mam konta na 28dni….
Starać się nie znaczy wcale rozumieć zasady jakimi rządzi się ciało kobiety i znać je na tyle, by wiedzieć kiedy może dojść do owulacji - na tym polega metoda samoobserwacji - jeśli tego nie robiła to znaczy że się nie starała wystarczająco mocno - tylko tak "może się uda, może się nie uda" - tak to można sobie grać w totka:tak:.

Jest około 5 płodnych dni podczas cyklu menstruacyjnego kobiety. Są to:
kropek.gif
3 dni poprzedzające owulację, ponieważ plemniki mogą przeżyć do trzech dni w drogach rodnych kobiety, stosunek w tym czasie może prowadzić do zapłodnienia
kropek.gif
2 dni właściwej owulacji
Zazwyczaj, owulacja następuje 14-go dnia licząc od początku cyklu miesięcznego (od 1-go dnia krwawienia włącznie) Jednakże, często występują różnego rodzaju czynniki powodujące przesunięcie owulacji. W ciągu kilkudziesięciu ostatnich lat, długość cyklu miesięcznego kobiet wynosi od 23 do 35 dni. Wahania te mogą być spowodowane różnymi czynnikami, takimi jak palenie, stres czy niewłaściwe odżywianie. Wszystkie te czynniki powodują zmiany w wytwarzaniu hormonów regulujących pracę systemu krwionośnego.

Życzę wiec pani nieomylnej i wszystko najlepiej wiedzącej dalszych sukcesów i super regularnych cykli
Więcej bzdur w jednym poście nie przeczytałam już dawno - wykasuj to kobieto, bo jeszcze ktoś będzie się tym sugerował - pewłna porażka:no:.

Odnośnie sposobu wypowiedzi koleżanki Irlandii: to forum ma budować, pomóc wymienić się wiedzą i doświadczeniem, pocieszyć i wzmocnić w dążeniu do celu. Na razie mamy tylko niesmak i tyle. Więc albo Koleżanka zmieni swój styl wypowiedzi (swoje zdanie ma prawo mieć każdy), albo niech znajdzie sobie inne forumowisko, mniej wymagające niż nasze.
Mam wrażenie, że waszym celem jest utwierdzanie się w waszej niewiedzy i wspieranie się w chwili gdy @ za każdym razem nadchodzi, a wy płaczecie i utyskiwacie nad sobą dlaczego??? i okazujecie sobie tak potrzebne wsparcie. Tylko nie przyjdzie wam do głowy, że można posłuchać kogoś takiego jak Irlandia, która może wam udzielić kilku rad jak coś dobrze zrobić - najlepiej na nią najechać, za to, że burzy wasz piękny świat z w kółko nadchodzącą @.

moze juz ubezpłodniłas sie na tyle skutecznie,ze nie masz wogóle owulacji i tylko dzieki temu nie zaszłas jeszcze w ciaże-ciekawe czy byłaś to sprawdzić u lekarza po odstawieniu tabletek?
Jeśli tak to poraz kolejny gratuluje wytrwałego meża i regularnych cylki
po przeczytaniu twojej wypowiedzi musze tez stwierdzić ze wszyscy lekarze to kompletni debile bo leczą niektóre pacjentki z niepłodnościa własnie lekami hormonalnymi.
Nie masz prawa tak pisać do kogoś, kto bardzo dobrze zna swoją płodność i nie neguje jej ale potrafi z nią bardzo dobrze żyć i być szczęśliwym.
Cykle nie muszą być regularne, żeby można było rozpoznać prawidłowo swoją płodność.
Tak masz rację - wielu lekarzy nie ma zielonego pojęcia o kobiecym ciele i właśnie bez sensu walą nam hormony i trują nasze organizmy i życie przy okazji.

No to juz jestem w domu :-)
Wlasnie sobie wyczytalam ,ze w przypadku tylozgiecia macicy ,jest na odwrot i podczas owulacji szyjka jest najnizej ,a nie najwyzej . Tak wiec z cala pewnoscia w 19dc nie mialam owulki ;-)
Do obserwacji szyjki macicy trzeba podchodzić z pustym pęcherzem - jeśli miałaś pełny pęcherz szyjka macicy właśnie z tego powodu była wysoko.

Irlandia moze i troszke jest oczytana,ale kazy organizm jest inny;malo tego organizm jednej kobiety zmienia sie...zachodzac w ciaze z pierwszym synkeim zaszlam dokladnie 15 dnia cyklu,a z drugim zupelnie przed miesiaczka i nie ma reguly;dni plodne sie przesuwaja,moze to byc zwiazane ze stresem lub choroba:tak:Teraz staram sie o 3 dziecko,bardzo zalezy mi na tym zeby to byla dziewczynka,@ mam co 28 dni,wspolzylam 11 dnia cyklu a od 12 dnia cyklu mam sluz,czy sadzicie ze na dziewczynke za pozno wspolzylam :confused:
Pati - z całym szacunkiem ale ty piszesz tu o metodzie kalendarzykowej a dziewczyny pytały się o rozpoznawanie śluzu i szyjki.

Dziewczyny każda z was jest inna. Kalenadrzyk to była kiedyś metoda, bo innej nie znano. Teraz są metody wieloobjawowe, które z dokładnością do 2-3 dni mogą stwierdzić kiedy mogła nastąpiś owulacja. Tylko trzeba chcieć się obserwować a nie wypisywać bzdury tak jak robi to większość z was na tym wątku.
Regularna długość cyku wcale nie świadczy o tym, że owulacja jest co miesiąc w tym samym dniu. Po owulacji występuje tzw. Faza lutealna - u zdrowej kobiety jej długość może wynosić od 10 - 16 dni. Policzcie więc sobie - jeśli dziewczyna ma długość cyklu 28 dni to może mieś owulację zarówno w 12 dniu po @ jak i w 18 dniu po @ - jeśli się nie obserwujecie to nie możecie wiedzieć tego na pewno. Są też kobietu, które mają bardzo krótkie fazy lutealne 5-9 dni - w tych przypadkach właśnie potrzebne są hormony tylu luteina, które pomogą wydłużyć fazę lutealną. Ale skąd wy możecie to wiedzieć, skoro nawet nie wiedziecie jaki typ śluzu macie, nie wspominając o szyjce czy wykresie temperatury.
Ja nie chcę tu nikogo krytykować. Irlandia chciała wam pomóc a wy ją potraktowałyście okropnie. Dziwię się, że nadal siedzicie w swojej niewiedzy i czekacie na cud - zamiast samemu sobie pomóc.

A tu specjalnie dla was link - jak rozpoznać Szyjkę macicy:
 
reklama
Ja nie chcę tu nikogo krytykować. Irlandia chciała wam pomóc a wy ją potraktowałyście okropnie. Dziwię się, że nadal siedzicie w swojej niewiedzy i czekacie na cud - zamiast samemu sobie pomóc.

A tu specjalnie dla was link - jak rozpoznać Szyjkę macicy:

Wszystko spoko, nie watpie ze i Ty i Irlandia macie wiedze. Kazda z nas liczyla na dobre rady na tym watku - dlatego tu wszystkie jestesmy. Niestety sposob w jaki obie piszecie/"przekazujecie wiedze" pozostawil tylko niesmak. Piszesz, ze nikogo nie chcesz krytykowac? Prosze Cie, przeczytaj jeszcze raz co napisalas a pozniej powiedz mi, co wg Ciebie jest krytyka w takim razie :confused: Najwyrazniej nie rozumiesz co oznacza slowo "krytyka".
To nie jest plebiscyt na to kto jest najmadrzeszy, a to ze ktos ma mniejsza wiedze z danej dziedziny nie upowaznia nikogo, do uzywania obelg i wynoslosci. Kim Ty jestes, ze masz czelnosc uzurpowac sobie prawo do obrazania wszystich?
Dziewczyno, spusc troszke z tonu to moze ktos zacznie Cie sluchac:szok:


Mam nadzieje, ze ktos wreszcie zamknie ten watek bo jak widac nie spelnia on swojego celu.... :baffled:
 
Lipa, że ktoś ze statusem "MODERATOR" jeszcze podsyca gorącą atmosferę! :baffled:
Przyłączam się do propozycji zamknięcia wątku!
 
tez uwazam, ze watek - jeszcze z takim komentarzem moderatora - jest do zamkniecia. Panna Irlandia pokazala co wie i niech sobie tu zostanie a wy dziewczyny z "naszego" watku wracajcie i nie czytajcie takich bzdur...
 
Jeśli uważacie, że nie potrzebujecie takiej pomocy to bardzo możecie tu nie zaglądać. Może kiedyś zajrzy tu dziewczyna, która będzie chciała skorzystać z pomocy, jaką ktoś jej oferuje a nie będzie negowała wszystkiego, tak jak wy to robicie. Widzę, że tu założyłyście kółko wzajemnego uwielbienia i nie tolerujecie nikogo z "innych" wątków. Widać mało tolerancyjne z was towarzystwo - wbrew temu, co piszecie.
Nie uważam się za mądrzejszą od was. Chciałam pomóc - jak Irlandia - a dostałam od was "po uszach". Widać lubicie takie klimaty - razem, społem najeżdżać na kogoś, zaszczuwać, choćby miał rację.
Głupia byłam, że traciłam na was swój cenny czas - biadolcie sobie dalej same i siedźcie w swojej niewiedzy...
 
tu nie chodzi o to co piszecie ale w jaki sposob!!!!!!!!!!!! ale tego juz nie zauwazasz
 
Gosia - nie zbaczaj z drogi i nie laz sciezkami ktore do takich dyskusji prowadza.
Nadgorliwosc jest gorsza od faszyzmu. Liga Polskich Rodzin sie klania w takich wypowiedziach jak powyzej. NPR sie wszedzie szerzy z Radiem Maryja.
Zawsze uslyszysz ze jestes glupia i nic nie wiesz. A jak nie wiesz "to oni" Ci wyjasnia bo znaja prawde najwyzsza i jedyna. Nie dyskutuj wogole i nie zabieraj "cennego czasu" gorliwych wyznawcow NPRu
 
Gosia - nie zbaczaj z drogi i nie laz sciezkami ktore do takich dyskusji prowadza.
Nadgorliwosc jest gorsza od faszyzmu. Liga Polskich Rodzin sie klania w takich wypowiedziach jak powyzej. NPR sie wszedzie szerzy z Radiem Maryja.
Zawsze uslyszysz ze jestes glupia i nic nie wiesz. A jak nie wiesz "to oni" Ci wyjasnia bo znaja prawde najwyzsza i jedyna. Nie dyskutuj wogole i nie zabieraj "cennego czasu" gorliwych wyznawcow NPRu
jak LPR i Radio Ma Ryja to ja spadam bo ich nie lubie....:tak::tak::tak::-):-):-):-)
 
reklama
Zawsze uslyszysz ze jestes glupia i nic nie wiesz.
Proszę wskaż mi miejsce, w którym napisałam, że któraś z was jest głupia????
NPR wcale nie równa się LPR czy cokolwiek z wyżej wymienionych. Przestańcie mi ubliżać i innym, które chciały wam wcześniej pomóc. O co wam kobiety chodzi???:szok::szok::szok::szok::szok:
Zaśmiecacie ten wątek swoimi filozoficznymi wywodami. Naprawdę to żenujące:no:.
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry