reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starające się 2008

Duphaston...

Substancja czynna: dydrogesteron (1 tabletka zawiera 10 mg substancji) – syntetyczny hormon działający podobnie jak progesteron. Jego działanie gestagenne jest wybiórcze - wpływa głównie na tkankę endometrium, szyjki macicy, pochwy - wywołuje zmiany w nabłonkach i wydzielanym śluzie charakterystyczne dla fazy lutealnej (błona śluzowa macicy musi być wcześniej pod wpływem estrogenów, aby przemiany były prawidłowe). Nie powoduje zahamowania owulacji, powinien być jednak podawany przy planowanej ciąży dopiero po stwierdzeniu jajeczkowania, aby nie utrudniać zapłodnienia. Ułatwia implantację zarodka w macicy. Hamuje nadmierny rozrost endometrium pod wpływem estrogenów. Nie ma działania termogennego (nie podwyższa temperatury ciała) czy androgennego (nie powoduje wzrostu stężenia androgenów w krwi).

Wskazania:
• niedobory progesteronu (stwierdzone lub podejrzane)
• niedomoga ciałka żółtego
• nieregularne cykle miesiączkowe
• brak miesiączki
• bolesne miesiączkowanie
• zespół napięcia przedmiesiączkowego
• poronienia powtarzające się i zagrażające na tle niedoboru progesteronu
• endometrioza
• krwawienia czynnościowe z macicy (wywołane zaburzeniami hormonalnymi)
 
reklama
O nie, znow dzis dostalam @. Tak bardzo liczylam, ze wreszcie sie uda w nowym roku i znow na nowo starania :-( Mialam jutro zrobic test a tu wstalam z bolem brzucha dzis. Juz w tym tygodniu wybieram sie do internisty tylko nie wiem jakie badania od podstaw nalezy zrobic, zeby wykryc co jest przyczyna tego, ze nie mozemy miec dzidzi. Bede bardzo wdzieczna jesli ktoras z was cos podpowie. Pozdrawiam i trzymam kciuki za wszystkie staraczki
 
jak dobrze byc wsrod staraczek jakos sie tak nie smuce ani nie martwie
Czekam na dwie magiczne kreseczki i mysle ze wkrotce je zobacze i Wy dziewczyny tez!!!
a gdzie kupowalyscie testy owu?? podajcie jakies namiary
u mnie nie ma jeszcze @ ale czuje sie okropnie ... a mialam cykle rowne co 31 a teraz cos nie tak ... jak ja zaluje ze tyle lat bralam anty...
 
Jutro ostatni dzień starań (jeśli można to tak u nas nazwać).
20 września mamy datę ślubu, więc żeby nie było, że bedzie fasolka na świecie w dniu ślubu :-)
Ale w lipcu wracam. I bierzemy się ostro do pracy :-)
A może teraz coś będzie... :-)
Zobaczymy.
Pozdrawiam
 
reklama
NIO lista uaktualniona,,hehe

Co tam u was?/
NO widze,ze niektore juz @ dostały,,tak mi przykro,,ale rok dopiero sie zaczął,,takze głowa do góry i heja dalej sie starac...buziakii
 
Do góry