reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania po raz pierwszy :)

reklama
Cześć dziewczyny :)
Jestem tu po raz pierwszy, chciałam się was poradzić, otóż staramy się już 10ty cykl i nic, testy owulacyjne wskazują na to że owulacji wcale nie ma. Okresy mam co 20 dni i trwaja 8 dni, nigdy tak nie miałam. Myślicie że jak pójde do ginekologa to zleci mi badania hormonów bądź usg dopochwowe? Czy poczekać aż minie te książkowe 12 ms starań i dopiero się do niego wybrać na badania?
Pozdrawiam
 
Ola idź do lekarza i zrób badania. Może masz owulację, ale jest ona w innych dniach niż się jej spodziewasz. Fakt, że bardzo krótkie masz cykle. Przydałby się przynajmniej jeden cykl z monitoringiem, czyli sprawdzeniem przez ginekologa kiedy ta owulacja jest dzięki usg. Hormony i tak powinnaś zrobić, nie masz może problemów z tarczycą? Nie czekaj na 12 miesięcy, tylko zacznij działać teraz.
 
Magda dziękuję za odpowiedź :) już teraz wszystko wiem ;) A Czy te hormony robi się w danym dniu cyklu? Z tarczycą właśnie to bywa różnie tzn. ostatni wynik miałam 2,60 to było pół roku temu. Ale np. ponad rok temu miałam prawie 4. Idę jutro do rodzinnego poproszę o badanie na tsh, bo resztę hormonów to tylko ginekolog zleca?


Pozdrawiam:-)
 
Ola idealne TSH dla starających się o ciążę to okolice 1-1,5 (oczywiście nie jest to sztywna granica). Ja miałam 2,64 i dopiero jak zaczęłam brać Euthyrox 25mg to zaszłam w pierwszym cyklu. Potem mi mocno skoczyło, w ciązy brałam już 75mg, a teraz połowę dawki. Różne hormony robi się w różnych dniach cyklu - dla niektórych moment cyklu jest nieważny, dla innych wręcz przeciwnie. Najlepiej mieć wszystkie skierowania na końcu cyklu, wtedy po okresie zaczynasz na spokojnie robić badania. Bierzesz kwas foliowy? Twój facet też może go brać, bo pozytywnie wpływa na płodność :) No i koniecznie do ginekologa na monitoring, żeby sprawdzić co z tą owulacją :)
 
Magda dużo cennym informacji mi przekazałaś :) ta tarczyca dała mi do myślenia...zmartwiłam się trochę :/ biorę kwas foliowy odkąd odstawiłam antykoncepcję czyli od kwietnia zeszłego roku, wiesz jakoś inaczej sobie to planowałam że zdąże zajść w ciąże nim umowa mi się skończy a mam ją do końca czerwca tego roku, ale to nie możliwe kurde żadnych badań nie mam porobionych, mój ginekolog mówił w listopadzie że jeszcze mamy czas. Myślałam żeby prywatnie zrobić hormony ale nie wiem jaki hormon w jakim dniu cyklu a w internecie to różnie piszą i już sie zniechęciłam szukaniem informacji na ten temat :/ jakoś wszystko bez sensu :( ehh
 
reklama
Ola my staraliśmy się 11 miesięcy. Po 3 miesiącach zaszłam w ciążę, ale niestety straciłam Maleństwo. W tej ciąży przytyłam 10kg, teraz jestem już 16kg na minusie :) Tarczyca zaczyna się stabilizować i w końcu ruszyła mi się waga.
 
Do góry