reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staranka od stycznia 2012.

Ja to już sama nie wiem jak to jest... w sumie to ostatnio miałam mokro a śluz jak białko był tylko przy podcieraniu się papierem... potem nagle zrobiło się sucho a wczoraj i dziś zaś dużo śluzu i czuję się mokra :(

Chyba to nie ten cykl jeszcze... zakupiłam już termometr by pokazywał temperaturę do dwóch miejsc po przecinku :):):):)
 
reklama
Może się przyda :

Interpretacja Karty obserwacyjnej cyklu miesiączkowego


Temperatura
Sprawdź czy na wykresie z temperaturą znajduje się "skok temperatury". Jeżeli znalazłaś, to teraz policz, czy przed skokiem jest minimum 6 temperatur niższych. Jeżeli jest to możesz wykreślić linię pokrywająca (linia pozioma przeprowadzona nad niskimi temperaturami). Teraz ponumeruj 3 temperatury wyższe (nad linią pokrywającą).
UWAGA! Temperatury mogą zostać zakłócone przez przeziębienie, zmianę klimatu, itd.

Śluz
Po miesiączce zaczynamy obserwować śluz. Początkowo odczuwamy suchość w pochwie. Następnie (po kilku dniach) pojawia się uczucie wilgotności. Na papierze toaletowym możemy zaobserwować gęsty, lepki, nierozciągliwy, mętny śluz (to znaczy że zbliżamy się do owulacji). Później pojawia się śluz rozciągliwy, przejrzysty, podobny do białka kurzego (śluz płodny), odczucia towarzyszące kobiecie w tym czasie to "mokro", "ślisko". Ostatni dzień kiedy występuje śluz płodny (i uczucie mokrości) uznawany jest za szczyt (S). Od tego dnia należy ponumerować kolejne 3 dni. Po nich robimy pionową kreskę (za kreską są już niepłodne dni).

Szyjka macicy
W czasie miesiączki trudno badać szyjkę macicy, dlatego nasze badania zaczynamy po jej zakończeniu. Początkowo szyjka jest twarda, zamknięta i nisko opuszczona. W czasie zbliżania się owulacji (jajeczkowania) stopniowo unosi się, mięknie i otwiera. Dzień szczytu (S) objawu szyjki macicznej to ostatni dzień w którym jest ona najwyżej (jest otwarta i miękka). Od tego dnia policz 3 dni do przodu, zrób kreskę pionową (za kreską są już dni niepłodne!).

UWAGA! Wyżej wymienione 3 wskaźniki mogą różnie określać zaczęcie się dni niepłodnych, dlatego powinniśmy wziąć pod uwagę je wszystkie razem. Dzień niepłodny ustalić dniem kiedy wszystkie 3 wskaźniki wskazują dni niepłodne.

Jeszcze się muszę trochę nauczyć :)
 
hej ;) ja na chwile, tempka mi poszla w hore wiec owu chyba byla juz. cos tu cicho ;d chyba tylko przez pogode;d my dzis do zakopca na obiad jedziemy ;d a mala szaleje u dziadkow;)))))
milego dnia;*
cos mi sie z sygnaturą zesuło :(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Cześć Kochaniutkie :*
ale ostatnio pustki korzystają pewnie z pięknej pogody:p hihih
dzisiaj też odpoczywam jutro znów do pracy . Pozdrówka.
 
Myślałam,że jak zajrzę tu dzisiaj to stron do ogarnięcia będę miała że ho ho a tu malutko :-)
Dzisiaj mam wolne więc mogę odpocząć. Po południu bliżej wieczoraj zrobię małżowi domową pizzę bo marudzi. A niech ma. Biedak już drugi tydzień miał delegację oby na owulkę go nigdzie nie wysłali. U mnie @ się kończy powoli zastanawiam się od kiedy zacząć tresty owul. ostatnio owulka była ok 19 dc. Kurczę wyrzuciłam ulotkę z testów Lh a tam pisało.:angry:
 
LH test (test owulacyjny):

Długość cyklu 21 dni - doliczyć 6 dni ( do ostatniej miesiączki)
Długość cyklu 22 dni - doliczyć 6 dni
Długość cyklu 23 dni- doliczyć 7 dni
Długość cyklu 24 dni- doliczyć 7dni
Długość cyklu 25 dni - doliczyć 8 dni
Długość cyklu 26 dni- doliczyć 9 dni
Długość cyklu 27 dni- doliczyć 10 dni
Długość cyklu 28 dni- doliczyć 11 dni
Długość cyklu 29 dni- doliczyć 12 dni
Długość cyklu 30 dni- doliczyć 13 dni
Długość cyklu 31 dni- doliczyć 14 dni
Długość cyklu 32 dni - doliczyć 15 dni
Długość cyklu 33 dni- doliczyć 16 dni
Długość cyklu 34 dni - doliczyć 17 dni
Długość cyklu 35 dni - doliczyć 18 dni
Długość cyklu 36 dni - doliczyć 19 dni
Długość cyklu 37 dni- doliczyć 20 dni
Długość cyklu 38 dni- doliczyć 21 dni
 
reklama
Nie ma za co dla Was wszystko kochaniutkie:)
3 mam mocno kciuki nie ma bata musi wam się udać:)
ja mam nadzieję w następnym cyklu na fasolkę :) choć jeszcze nic pewnego czy może teraz się nie udało ale nie napalam się zbyt mocno odpuszczam i może to coś da :):) liczę na to że okresik nie przyjdzie a na teściku zobaczę 2 kreseczki w końcu:)
 
Do góry