reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Toksoplazmoza

Witam, jestem tu nowa i bardzo chciała bym tu zostać na stałe... mam mega problem i nie wiem co zrobić!
Pierwsza ciąża pozamaciczna 1,5roku temu teraz bardzo chcieli byśmy zacząć starania o dzidziusia już zaczęłam brać kwas foliowy kiedy okazało się, że mój mąż ma toksoplazmozę, sama zrobiłam badania u mnie ok nie mam uff ale lekarka powiedziała mężowi, że mamy się wstrzymać 2 miesiące ma powtórzyć wynik i wtedy zobaczymy. Dziewczyny czy wiecie coś na ten temat czy mąż ma jakiś wpływ na płód, może dojść do zakażenia? bo wiem, że człowiek od człowieka się nie zarazi ale co z dzidziusiem? Błagam o jakieś podpowiedzi co robić??
 
reklama
Witam, jestem tu nowa i bardzo chciała bym tu zostać na stałe... mam mega problem i nie wiem co zrobić!
Pierwsza ciąża pozamaciczna 1,5roku temu teraz bardzo chcieli byśmy zacząć starania o dzidziusia już zaczęłam brać kwas foliowy kiedy okazało się, że mój mąż ma toksoplazmozę, sama zrobiłam badania u mnie ok nie mam uff ale lekarka powiedziała mężowi, że mamy się wstrzymać 2 miesiące ma powtórzyć wynik i wtedy zobaczymy. Dziewczyny czy wiecie coś na ten temat czy mąż ma jakiś wpływ na płód, może dojść do zakażenia? bo wiem, że człowiek od człowieka się nie zarazi ale co z dzidziusiem? Błagam o jakieś podpowiedzi co robić??

Olisia nie wiem nic na temat toxo u mężczyzn ale tokxo ogólnie jest dość groźne więc trzeba koniecznie wyleczyć zanim zacznie się myśleć o ciąży.
Może bezpieczniej by było jakbyście porozmawiali o tym z lekarzem jakie jest ryzyko itp??
Ja niestety nie wiem jakiej udzielić Ci odpowiedzi....spróbuj może na temacie "ciąża po poronieniu" tam są dziewczyny które mają sporą wiedzę na temat różnych chorób i przypadków.
Pozdrawiam :-)
 
hejka
powiem tak toxo jest grozne u kobiet,ale nie dla kobiety a dla plodu
zrob sobie badania igg i igm zeby sprawdzic poziom przeciwcial u Ciebie

to ze malz ma toxo nie mam nic do tego,nie ma toxo w plemnikach
 
Dziękuję Wam za odpowiedz, zawsze to coś.
Ja robiłam sobie badania igg i igm wyszło, że jestem zdrowa! ale martwi mnie mąż czy jego choroba ma jakiś wpływ na płód? Najgorsze jest to, że nic nie ma w necie na ten faceta z toxo :/
 
witam wszystkich serdecznie jestem chora na toxsoplazmoze od 16 lat to jest choroba nie uleczalna mozna ja jedynie zaleczyć.Mam dwójkę pięknych zdrowych dzieci które urodziły się jak już miałam toxsoplazmoze dzięki ciąży moja choroba się zaleczyła nie postępuje. Można z nią żyć
 
mam pytanie strasznie boje czy moge sie zarazic, zrobilem sobie testy na hiv na zoltaczke,klimede wynik byl negatywny czy przez brudna igle i uszkodzenie naskorka moglem sie zarazic toksoplaz...czy da sie to wyleczyc ? o cos mi sie dzieje z oczami juz minelo 2 i pul miesionca na dal tak sie czuje ...prosze o OTP DZIENKI Z GURY
 
reklama
Dziewczyny, toksoplazmoza to do dziś bardzo częsta przyczyna poronień między 6 a 12 tygodniem ciąży. Nie należy tego lekceważyć i badać się planując ciążę. Nie wystarczy też test z krwi, ponieważ pokazuje on już wysokie miano, należy u dobrego mikrobiologa zrobić wymaz. Najlepiej z szyjki i śluzu. Badanie musi się odbyć na fotelu ginekologicznym, ponieważ źle przeprowadzone, pobrane ze złego miejsca daje wynik mylnie negatywny. No i unikajmy jacuzzi i tego typu atrakcji oraz toalet publicznych.
 
Do góry