reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Toksoplazmoza

I tu się w pełni zgadzam, toksoplazmozą można się zarazic na kilka sposobów i nie zawsze winę ponosi kot. Znajoma miała kilka kotów w domu - spokojnie przeszła ciąże. Osobiscie nie mam bladego pojęcia skąd u mnie świeża( do zarażenia doszło kilka miesięcy wstecz) toksoplazmoza. Wzięlismy pod uwagę prace ze zwierzętami - z czego 50% to koty, ale lekarz na zakaźnym mile mnie uświadomił że niemyte owowce, niedosmażone mięso z grilla mogą byc odpowiedzialne za zakażenie.
Pozdrawiam:-)
 
reklama
Jeśli chodzi o sposoby zarażenia się toksoplazmozą....też mówiono mi, że są różne, ale jeśli ja nawet nie przygotowuję mięsa, nie mówiąc, żebym jadła surowe czy niedogotowane, warzywa gotuje lub obieram ze skórki, nie mówiąc o tym, żebym ich nie umyła....a rodzice mają 3 koty (kiedyś 5, w tym 2 chore ze schroniska), u jednego wykryto oocysty w kale - to ciekawe skąd się zaraziłam!:angry:
 
Mnie lekarz powiedział że główną przyczyna tej choroby sa nowalijki czyli wszystko co jest zielone tego nie jestesmy wstanie dobrze wymyć, np.taki szczypiorek poprostu go chrupiemy. Wiem że w cizy nalezy przelewac goraca woda zielone jak juz chcemy zjesc :(
 
Akurat nowalijek to ja nie jem, a jesli już jakiś szczypiorek to najpierw wyparzam.
Koperek i pietruszke zamrażam.
Ale o czym chciałam napisać.... pewnie pamietacie moje 2 rózne wyniki poziomu IgM, otóż rozmawiałam z lekarzem i kazał zrobić awidność! Powiedział, że badania były robione 2 różnymi metodami, dlatego 2 różne wyniki. Wreszcie dokładnie wytumaczył mi na czym polega ta cała awidność-ile przeciwciał jest aktywnych a ile nieaktywnych. Powiedział, że jakby porównać wyniki to aktywnych IgM mam 10%, a po leczeniu Fansidarem to naprawdę bardzo mało prawdopodobne, żeby znów miała toxo.
Pozdrawiam!
 
witam jestem tu nowa i bardzo podoba mi sie babyboom,mam pytanie i bede bardzo wdzieczna jesli mi ktos pomoze,otoz dzis dostalam zla wiadomosc moja siostra jest w 6 miesiacu ciazy i dowiedziala sie ze ma toksoplazmoze,poczytalam trocheo tym ale juz sie troche pogubilam w tym czy to jest grozne dla jej dzidziusia i dla niej jak jej pomocco robic,czy w tym miesiacu ciazy moze brac te antybiotyki od tej choroby,bede bardzo wdzieczna jesli mi ktos pomoze dziekuje bardzo
 
Droga koleżanko,
ja osobiście nie wiem czy takie a nie inne wyniki badań mogą być jakimkolwiek zagrożeniem dla maluszka Twojej siostry, ale napewno stosowanie antybiotyków w takim okresie może być niebezpieczne dla dzidzi. Ale z tego co wiem to jak dobry lekarz to z wszystkiego złego na tę dobrą drogę powinien wszystko sprowadzić.

Troszkę nie dobrze, że siostra nie wykonała tych badań wcześniej jeszcze przed planowana ciążą. Bo moja Pani gin. jak tylko oznajmiłam jej, że planujemy dzidzi, zleciła szereg badań w tym na toksoplazmoze - dodam też, że byłam na ubezpieczenie, a nie prywatnie.

Myślę, że znajdzie się ktoś kto odpowie Ci obszerniej na twoje pytanie.

pozdrawiam


 
witam jestem tu nowa i bardzo podoba mi sie babyboom,mam pytanie i bede bardzo wdzieczna jesli mi ktos pomoze,otoz dzis dostalam zla wiadomosc moja siostra jest w 6 miesiacu ciazy i dowiedziala sie ze ma toksoplazmoze,poczytalam trocheo tym ale juz sie troche pogubilam w tym czy to jest grozne dla jej dzidziusia i dla niej jak jej pomocco robic,czy w tym miesiacu ciazy moze brac te antybiotyki od tej choroby,bede bardzo wdzieczna jesli mi ktos pomoze dziekuje bardzo

Ja bralam rowamycyne przez 7 miesiecy jest ona bezpieczna a nawet wskazana przy tokso.

pytanie gdzie w woj mazowieckim mozna znalezc specjaliste chorob odzwierzecych gdzie na wizyte nie czekalo by sie miesiacami
 
hej dziewczyny co moga oznaczac te wyniki?:
P-ciała p/Toxoplasma gondii IgM (s) ujemny

P-ciała p/Toxoplasma gondii IgG (s) IU/ml 298,3 (norma do 30).

Rózne opinie czytałam, jeśli chodzi o pozytywne IgG...i sama juz nie wiem co myslec. staram sie o dzidzie. Czy jestem w ciąży nie wiem - dowiem sie za dwa tygodniee. W każdym bąź razie staraliśmy się....
 
hej dziewczyny co moga oznaczac te wyniki?:
P-ciała p/Toxoplasma gondii IgM (s) ujemny

P-ciała p/Toxoplasma gondii IgG (s) IU/ml 298,3 (norma do 30).

Rózne opinie czytałam, jeśli chodzi o pozytywne IgG...i sama juz nie wiem co myslec. staram sie o dzidzie. Czy jestem w ciąży nie wiem - dowiem sie za dwa tygodniee. W każdym bąź razie staraliśmy się....

byłam u lekarza. Takie wyniki są ok. Oznaczają że miałam styczność z tokspoplazmoza (dlatego IgG jest dodatnie) ale w tej chwili nie mam aktywnego zakażenia (IgM ujemne). Nie kazal mi powtarzać badań. Jak zajdę w ciąże to lekarz prowadzący pewnie mnie skieruje jeszcze raz na badania.

Mam nadzieje ze komus się mój wpis przyda i uspokoi:)
 
reklama
Cześć dziewczyny. Ja jestem w 31 tygodniu i dzisiaj odebrałam wyniki. Ig M mam ujemne ale Ig G dodatnie = 67.0
prowadzi mnie lubelski profesor i powiedział ze 29go grudnia mam sie zglosic na oddziale aby zrobic dokładne badania usg bo chce pooglądać bąbelka mojego i wtedy zadecyduje czy bedzie mi dawal antybiotyki. Dlaczego skoro te wyniki swiadcza o przebytej juz chorobie, prawda?

Pozdrawiam Was
 
Do góry