reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zajść w ciążę po antykoncepcji...

kamamamusia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
20 Styczeń 2006
Postów
831
Witam,
Jestem od dziś w tym miłym gronie.
Mam 25 lat , brałam 7 lat tabletki...nie biorę od września 05r. Poszłam do gin., żeby zrobić wszystkie badania, bo ciąza miałaby być raczej wpadką bardzooo kontrolowaną. Trafił mi się jakiś burak i zastraszył mnie. Okres mam od czasu odstawienia rzadziej i nieregularnie. Pytam się go czy mam czekac z robieniem dzidziusia aż się ureguluje...czy mogę od razu ...i że chce wiedzieć czy mogę miec zdrowe dziecko. A on ż moje szanse sa małe i nie ma na co czekać, bo "nieródka" nie może 7 lat stosować antykoncepcji hormonalnej a teraz to BYĆ MOŻE (co zabrzmiało bardzo wątpiąco) mi się uda...
 
reklama
Kamilala1 , po pierwsze witam cie cieplutko :)
jesli chodz io twoje pytanie...
bralas pigułki prze 7 lat. teraz twój organizm potrzebuje truche czasy zebu dojść do siebie. tego niestety lekarze nie zawsze mówią, ale pigułki nie sa obojętne dla zdrowia i powodują po odstawieniu (aczkolwiek nie zawsze) całkowite rozbujanie gospodarki hormonalnej organizmu. potrzebujesz teraz troche czasu zeby to wszytsko sie unormowalo. strac sie mozesz, zacznij tylko brac kwas foliowy. i starj sie nie brac nic na regulowanie miesiączki, czyba zezatrzyma ci sie na dłużej.
ja brałam pigułki ciutke ponad rok, rozwalilam sie totalnie, teraz próbuje sie ustawic juz 2 lata. i tylez sie staram o dzidziusia.
ty z tego wynika ze starasz sie niedługo, wiec nie ma co jeszcze podnoscic alarmu. spokojnie podejsc do sprawy, jestes młoda i zajdziesz w ciąze. ale kazdy proces potrzebuje czasu.
trzymam kciuki!!!
 
Jak to jest, że niektóre dziewczyny "wpadają" po jednym seksiku...a inne muszą się gimnastykować...
Mój kochany mąż ma fioła na punkcie dzieci i wydawało mu się , że kazdy stosunek = zapłodnienie...więc jest trochę zdziwiony...
Cieszę się że trafiłam na to forum to chociaż czegoś się dowiem pożytecznego, bo po ostatniej wizycie u ginekologa to mam pustke w głowie...
..dziękuję zwłaszcza za słowniczek badań hormonalnych i listę :laugh: dobrych ginekologów..
 
Kamilala1 wiem co czujesz, bo jestem w podobnej sytuacji. Też wiele lat łykałam anty i teraz reguluję swój organizam. Ale nie daj się temu lekarzowi zdołować!!! Moja gin za każdym razem powtarza, że wszystko będzie świetnie i "zaraz zajdziemy w ciążę" :) Teraz naprawdę wiele da się naprawić :) Sama zobaczysz, znajdź tylko dobrego gina i od razu poczujesz się lepiej :)
Powodzenia :)
 
Witaj Kamilko, nie zamartwiaj sie na razie, każdy organizm jest inny i inaczej reaguje, być może nie będziesz musiała długo czekac na fasolkę, czego ci z całego serca życzę :)

P.S. Co to za słowniczek badań hormonalnych i lista dobrych ginekologów..?? I gdzie ona jest??
 
Kamilala1 musze Cie uspokoic bo ja tez mam 25 lat bralam tabletki jakies 5 lat.odstawilam coprawda wczesniej bo chyba z 1-1,5 roku temu ale jak widzisz po suwaczku czekam juz na wysnione malenstwo ;D Moj gin mowil , ze wystarczy odstawic na jakies kilka miesiecy najlepiej pol roku , pozniej nie powinno byc strasznego problemu. moja znajoma tez tak wlasnie zaszla w ciaze. Wiec POWODZENIA ;D ;D ;D
 
ilinko dziękuję za słowa otuchy.
Chodziło mi o złotą listę lekarzy, którą znajdziesz na pierwszej stronie forum babyboom, natomiast słowniczek interpretacji badań hormonów wkleiła Elżbietka, ale nie mogą znaleźć teraz, w którym miejscu to widziałam..w każdym razie to info z jakiejś książki medycznej..
Pozdrawiam

Ps. mamy podobny staż małżeński!


AneczkaA czyli powinnam poczekać pół roku , żeby hormony się unormowały- i nie robić paniki...miło słyszec takie wieści od ciebie, bo w moim środowisku wiele osób twierdzi , że tabletki utrudniają zajście w ciążę...zwłaszcza jak się tyle lat nimi człowiek szpikuje.
Ja nie będę już ich brała w przyszłości. Jest kilka powodów. A miedzy innymi... seks nieporównywalnie lepszy ...niż podczas brania hormonów.
Właśnie planuję wizyte do nowego ginekologa. Mam nadzieje , ze dowiem się czegoś ...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Do góry