reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zespół policystycznych jajników

i jeszcze jedno...skad wiedzialas ze w tym dniu bedziesz miala owulacje. czy jest jakis sposob do obliczenia tego skoro tak naprawde nie wiadomo kiedy bedzie @?
 
reklama
Asmodis - kup sobie testy owulacyjne. Kiedy spodziewasz się owulacji - wal test. Wszystkie instrukcje są na ulotce. U mnie to zadziałało. Też miałam długie i nieregularne cykle, więc obliczyłam dzień owulacji "mniej więcej" i za pierwszym razem trafiłam! Test wykazał, że owulacja nastąpi w ciągu 48 godzin. Super, wszystko zadziałało i teraz mam śliczną córcię. To też dobra metoda, żeby sprawdzić, czy wogóle ma się owulację, bo mnie też podejrzewano o policystyczność jajników. Jedyny szkopuł - cena. Pudełko 5 testów Clearplan kosztowało mnie 70 zł. A i tak zużyłam tylko ten jeden, hehe.
 
Kiedyś brzydko bardzo powiedziałam, że na ogół kobiety z pcos ( zespół policystycznych jajników) są grube, włochate i pryszczate - efekt zaburzeń hormonalnych. Do tego dochodzą długie, nieregularne cykle i na ogól bezowulacyjne.
A owulację można rozpoznać np przy znacznej drażliwości (tak jak u mnie) - wtedy jestem jednym wielkim bluzgiem.
 
Ja to jestem przypadem niemierzalny. Cykle ok. 30 dni - normalne, nie jestem otyła i wiecie co to w 100% zasługa lekarza, że postawił trafną diagnozę. Jestem z K-c jeżeli chciałybyście namiary - piszcie. Z testami owulacyjnymi spróbujemy w następnym okresie teraz niestety bezowulacyjny :(
 
Owulacja niestety nie wystepuje w 13, 14 dniu cyklu tylko od 14 do 16 dni wstecz po pojawieniu się @. Może to być nawet 11 czy 12 dzień jeśli cykl jest krótszy np. 26 dni.
Oczywiście przy uregulowanym trybie życia oraz regularnym mierzniu temperatury owulacja nastepuje dzień przed skokiem temperatury powyżej linii wyznaczającej 6 ostatnich niższych temperatur.
 
Avocado2...dzieki. w tym miesiacu ide do gina i niech mi zrobi badania. a testy owulacyjne sobie kupie. najgorsze jest to ze ja nic nie odczuwam i nie wiem kiedy mam owulacje (moze jak nie odczuwam to nie mam?).
chcialabym miec regularne z owulacjami takjak kazda. zobaczymy co bedzie jak zrobie badania
 
Ale zaniedbalam odpowiedz....
Ale juz sie poprawiam.
Kiedys, gdy na jakis czas uregulowaly mi sie cykle byly 34 dniowe. I postanowilam w pierwszym miesiacu prob trzymac sie tego :-) A i teraz pomimo takiego "rozstrzalu" tez mialam wrazenie, ze daza do tamtego porzadku :-) Zreszta ja akurat czuje owu. Boli mnie jajnik (tylko jak jest z prawego, z lewego nie wiem). No i udalo sie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
reklama
Do góry