reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Polecam/odradzam

reklama
Mamjakty firmy Ci nie polece, ale na pewno nie kupuj nadgarstkowego, tylko taki typowy na przedramie. Te nadgarstkowe nie są miarodajne i szkoda na nie kasy.
 
Laski nie kupujcie zadnych elektronicznych cisnieniomierzy bo to wielki chłam.. najlepsze sa zwykłae rteciowe albo na zegar.. tu przynajmniej powtarzalnosc jest a nie tak jak w tych na baterie co pomiar to inny wynik...
 
a jeżeli ktoś nie umie mierzyć sobie ciśnienia takim zwykłym mechanicznym ciśnieniomierzem? nie będę przecież codziennie gdzieś biegać żeby mi ciśnienie zmierzono... chyba jednak takie elektroniczne tez są miarodajne skoro są w sprzedaży... nie wiem tylko, który z tych co są na rynku wybrać... ale jakoś se poradzę ;-)
 
mamjakty taki elektroniczny z mankietem na rękę jest ok. Ja mam taki w domu i u lekarza takim mi położna mierzy. Ja takim zwykłym ze wskazówką też nie umiałabym sobie zmierzyć. Idź do sklepu medycznego i niech Ci coś doradzą.
A ten na nadgarstek też słyszałam że jest do niczego.
 
Mamjakty ja mam cisnieniomierze elektroniczny firmy Omron i jest wg mnie ok. To dosyc dobra firma. Co do tego,ktory wkleilas nie mam pojecia,czy jest dobry.
 
wierz mi to żadna filozofia.. wkładasz słuchawki do ucha , papujesz rękaw ido np 160 i zaczynasz odpuszczac powietrze i słuchasz kiedy zacznie i kiedy skonczy bić serducho.. i masz pomiar gotowy.. Reka lewa ułozona na stole na wysokości serca wewnegtrzna strona do góry..
 
Madzia - dla mnie jednak to jest jakaś filozofia... dzięki dziewczyny, właśnie poczytałam na jakiś stronkach o tych ciśnieniomierzach i faktycznie nadgarstkowe sa najmniej wiarygodne..
 
reklama
Ja mam jakiś (właściwie tata ma) elektroniczny i jestem bardzo zadowolona. W swoim czasie był to jeden z najlepszych dostepnych, a ma ogromna zalete - mierzy mi cisnienie, co jest swietnym rezultatem, bo ja koszmar pielegniarek jestem. Sama sobie nie zmierze zwykłym (też mam), ani tata mi nie zmierzy. Tutaj to potrzeba niezłej pielegniarki, bo tez nie zawsze im sie udaje :baffled:. No i na tym zwykłym wcale nie ma u mnie wiekszej powtarzalnosci wyników niz na naszym elektronicznym :no:. I mam przykaz powtarzac badanie 3-krotnie i brac to które jest najblizej średniej. Takie od kardiologa mój tata przyniósł nakazy, a jeszcze wkurzał się lekarz, że pacjeci mierza mu zwykłymi, a nie umieja wogóle i przynosza jakieś bajki, to on woli już jak maja elektroniczne i on bierze poprawke na bład urządzenia a nie pmysły pacjeta.
Tylko trzeba kupowac jakiś lepszy, a nie najtańszy, no i te nadgarstkowe to moga słuzyc do ogólnego zorientowania się czy ciśnienie nie szaleje, a nie do pomiarów.
 
Do góry