reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ADHD

Dawno tu nie zaglądałam

no myślę że mój synek był wyjątkowo ruchliwym 2-latkiem,

teraz jest z niego całkiem rozgarnięty 3 latek :-)
postęp niesamowity

chodzimy do neurologopedy bo mamy problem z wymową, teraz już gada zdaniami, ale jeszcze nie wszystkie głoski które 3 latki potrafią mówić wypowiada właściwie,
po za tym potrafi się skupić na układaniu puzzli, budowaniu z klocków, ma swoje zdanie i wygląda że mamy w domu małego "technika" raczej umysł ścisły , cóż po kim niby miałby być humanistą :blink: na pewno nie po rodzicach ;-)
 
reklama
Witam.Jestem mamą skrajnej wcześniaczki z przełomu 25/26 tyg.ąży.Moje dziecko znajduje się w grupie dzieci zagrożonych ADHD.Jest bardzo nerwowa i nadpobudliwa ale potrafi się skupić nad czymś co ją zainteresuje.
 
w klasie mojego Tomka jest jeden chlopievc u ktoregho zdiagnozowano wlasnie adhd. to chyba oczywiste ze cos takiego jest niesżczesciem zaruwno dla niego jak idla rodzicow i nie mozna jeszcze takcih dzieici dolowac odbierajac im kontakt z rowiesnikami.
[FONT=&quot]chyba najwiecie j zalezy tu od nauczyciela ktory powinien wiedziec o chorobei dziecka ale tez nei pozwolic by to zbyt wplynelo, na to co dzieje sie w klasie!! [/FONT]
oj tu sięmylisz tak naprawdę wszystko zależy od rodziców
mam doskonałe porównanie, chłopiec z ADHD którego strasznie lubię, ruchliwy, na tyłku nie usiedzi, potrafi zaczepiać, ale na prawdę nie ma większych problemów, zaznaczę że nie jest w klasie integracyjnej, inny chłopiec z ADHD to kawał skur&^%*^%$ jest w klasie integracyjnej więc pod kontrolą nauczyciela wspomagającego - ale to nic nie daje, trzeba rozróżnić dziecko z ADHD które rodzice wychowali i kawał chama z ADHD - i to z tymi jest problem
 
Kochane!!!

jestem terapeutką dzieci z dysfunkcjami w rozwoju /dysleksja, dysgraia, dyskalkulia, dys..../ oraz ADHD:tak: + psychoterapia + logopedia
Jeśli macie pytania, to serdecznie Was zapraszam:tak:
Piszcie - postaram się odpowiedzieć:-)
 
Witam!
Jestem studentką V roku fizjoterapii. Piszę pracę magisterską pt."Analiza nawyków związanych z zasypianiem dzieci z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi".
W tym celu muszę zebrać minimum 30 ankiet od rodziców, których dzieci mają ADHD, bądź rodzice widzą, że ich dziecko jest nadpobudliwe, impulsywne, zdekoncentrowane. Wiek dziecka nie gra istotniejszej roli.
Jeśli ktoś z Państwa byłby skłonny do pomocy, proszę o kontakt: monini87@gmail.com
Pozdrawiam!
 
Witam .... widzę że wątek się troszkę zakurzył.......

moja córka ma ADHA ... ale chyba to łagodniejsze...... bo nie bije dzieci nie gryzie nie kopie itd..... ona po prostu się złości w domu ... ciągle mówi że nie pamięta , ma bardzo złą koncentrację itd

moja pediatra w Pl zdiagnozowała jej to jak miała 2-3 latka ale żadnych leków nie brała ponieważ ADHA podkreślam może zdiagnozować dopiero wtedy gdu dziecko pójdzie do szkoły ( a może już wcześniej hmm)

jej głównym problemem było/ jest :

bieganie
potykanie się i
przewracanie
brak koncentracji
nad-ruchowość ( nie umiała usiedzieć tylko skakała wierciła sie machała nogami itd)
rozkojarzenie
wtrącanie się w rozmowę dorosłych lub innych
brak cierpliwości w czekaniu na swoją kolej
można by tego wymieniać i wymieniać ... wiem że jest takich czynników ADHD chyba ze 40 ......

z potykaniem się i przewracaniem problem prawie znikł bo się okazało że ma astygmatyzm i potrzebowała okularów

ale cała reszta została ..... Neurolog w Pl zdiagnozował ADHA mimo że nie była podłączona do ( nie wiem jak to się nazywa) badania fal mózgowych dostała tabletki Medikinet[SUP]®[/SUP] CR 10 mg.....
potem wyjechałyśmy do Uk i Oliwia poszła do szkoły .. w szkole problemy z koncentracja , nie słuchała nauczyciela kręciła się na dywanie i głową kręciła itk..... po wizycie u pediatry specjalistycznego w szpitalu nie dał tych tabletek bo miał za mało informacji a pismo z Pl nie wystarczyło bo musiał przeprowadzić własne wywiady....... ja robiłam testy ..... szkoła robiła testy , pisma pisała o zachowaniu Oliwii itd.... ale po pół roku w końcu dostaliśmy te leki i za 4 miesiące mamy następną wizytę czy się poprawiło czy nie..... ale ja wiem że się poprawiło bo nauczyciele mówią że Oliwia już nie jest taka rozkojarzona tylko skoncentrowana i że słucha co pani mówi i się udziela...... dodam że Oliwia bierze tylko 1 kapsułce przed wyjściem do szkoły a ona działa do 6h czyli tak jak trwają zajęcia od 8:50 do 15:25

ale po powrocie do domu dalej jest problem ....... dalej mówi że nie pamięta jak ja coś do niej mówię i proszę żeby powróżyła to albo zapomniała albo nie pamięta ...a jak coś mówi to zbyt szybko i traci wątek ( lekarz mówił że jak będzie potrzeba to żebym dawała 2 tabletki ) bo je się też daję od wieku i masy ciała dziecka.... ale ja nie wimem ...:confused:
 
Teraz mogę stwierdzić zdecydowanie, że mój synek nie ma ADHD. Był bardzo ruchliwym 2-3 latkiem ale z tego wyrósł. 6 latkiem jest zupełnie stonowanym i dość spokojny się zrobił.
 
reklama
Do góry