reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antykoncepcja po porodzie.

Ja plamiłam około 3 tygodni. Odstawiłam tabletki bo dostawałam już nerwicy przez to. A teraz czekam na okres którego nie ma i nie ma , co mnie bardzo martwi. Nie karmię w ogóle już prawie miesiac- ile jeszcze ?
 
reklama
czy ktoraś z was brała Midianę??? dziś ją dostałam, bo od tyg. bolał mnie brzuch, zawroty glowy itp, wynik testu negatywny, ale niepokoiło mnie to że już od 2 mies. nie karmie i zero okresu.
Lekarka zrobiła mi usg i się okazało że mam jajniki jak balony, poprostu nie umią ruszyć... masakra. A ze chciałam i tak tabletki to postanowiła nie wywoływać mi okresu tylko mam od dziś zaczac brac te tabsy. Kiedyś brałam Mercilon, więc jestem ciekawa jak będzie po tych. Niby lekarka zachwalała ale jakby co to zmieni, powiedziała ze przy nich powinna tez odpuścić woda z organizmu i przy prawidłowej diecie powinny w koncu spaść te mojego 6-7 kg pozostałości po ciąży.
będę wdzzieczna o jakąs opinię jesli je stosujecie.
 
Asko, Asienka- pierwsze słysze to chyba jakaś nowość.

Ja brałam cilest, plastry i znowu cilest i byłam zadowolona z obydwu. Teraz kończy mi się pierwszy okres i chcę się wybrać do gina po coś, bo mój M. na gumki patrzec juz nie może. Ale nadal nie wiem na co się zdecydować.
 
A ja wam powiem ze z tej spirali jestem bardzo zadowolona:)
Pigulek nie chcialabym juz brac, bo po pierwsze trzeba pilnowac tego, po drugie jakos ochoty na seks nie mialam jak bralam tabletki. A tu mam spokoj na tyle czasu:-) I wszyscy sa zadowoleni(tzn ja i M:-D)
 
sosnowiczanka, ja jakoś ni umiem się przekonać do spiral itp itd, jakos zawsze się boję że to si gzie obluzuje itp mimo iż wiem że moja lekarka jest rewelacyjna i z pewnościa dobrze by mi załozyła to do samej formuły nie umiem się przekonać
nastazja z tego co czytałam opinie na necie to faktycznie jakas nowość, od kilku miesięcy dopiero są na rynku. Cenowo nie są najtansze ok. 33 za opakowanie... mercilon lepiej wychodził w szczegolnosci w 3packach ale coż:) wygoda i bezpieczenstwo mnie przekonuje:)
 
No własnie, ja mam problem, bo wcześniej wiedziałam że chcemy dziecko i nawet jak zapomniałam tabletki to się nie bałam bo nie byłoby żadnej tragedii. Teraz natomiast jak bym zapomniała to wpadłabym w panikę. tabletek trzeba pilnować. Plastry są pod tym względem dużo lepsze bo raz na tydzien się klei więc trudno zapomnieć, ale zniechęca mnie cena- około 50 zł. O spirali - mało wiem, wiem tylko że najlepsza jest jakaś z hormonami za 1000 zł, ale to odpada- nie stać mnie.

Sosnowiczanka- a ty jaką masz spirale? Ile zapłaciłaś? Napisz kochana coś więcej , co lekarz mówił- skuteczne to ?
 
Nastazja ja mam miedziana. Hormonalnej nie chcialam bo dziala tak samo jak tabletki, a ja po hormonach nie mam ochoty na seks to bez sensu, nie bede brac zeby tylko M zaspokoic. A miedziana jest nie droga, dalam 500 na 3 lata mi gin powiedzial ze ona jest(chociaz na ulotkach pisze ze na 5) no moze zarobic chce szybciej, nie wiem..?
Moj gin mowi ze spirala daje najlepsze zabezpieczenie ze wszystkich metod antykoncepcji i nie ingeruje w nic. Wklada sie, jak bym chciala np za rok starac sie o maluszka to sie ją wyjmuje i mozna sie starac od razu, nie trzeba nic czekac. Zalozenie nie bolalo mnie nic a nic, mimo ze nie mialam okresu jak mi ja zakladam. I zastanawialam sie czy ją sie jakos czuje ze jest w srodku-Nic a nic sie nie czuje, jakby jej nie bylo:) I M tez nie czuje:)

W sumie na te 3 lata wychodzi taniej niz tabletki. Bralam dawno temu harmonet 30 zl opakowanie razy 12 mies to 360 zl na rok a tu 500 na 3 lata:)
 
reklama
Dzięki kochana za odpowiedź. Jutro przedyskutuję z M. No i później się umówię do lekarza, zobacze co mi doradzi?
 
Do góry