reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Apteczka Malucha

dominic

Fanka BB :)
Dołączył(a)
13 Kwiecień 2011
Postów
961
Marcelina, mówisz i masz:-)

Pierwsza apteczka niemowlaka.
Moja sąsiadka, mama 2 i pól letnich bliźniaków, poleciła mi zaopatrzyć się za wczasu w kilka leków, które na bank się przydadzą, kwestia czasu. Przede wszystkim lek przeciw gorączce, najlepiej mieć dwa różne, np. paracetamol i ibuprofen (najlepiej w czopkach). Coś na kolki, u niej sprawdził się infacol. Poleciał mi też czopki vibrucol, na kolkę i ogólnie wyciszająco dla dzieci, to lek homeopatyczny.
 
reklama
To i ja dodam coś od siebie.
Sab simplex także na kolkę-można go zakupić w Niemczech lub Czechach.Wiem,ze mnóstwo ludzi go sprowadza-jest także dostępny na różnych targach.
 
Mam dzisiaj wizytę położnej to podpytam, co jeszcze warto mieć aby w razie W nie ganiać po aptekach.
 
a co na goraczke-patrzylam to wiekszosc lekow jest od 3 miesiaca...nie wiem co wybrać...pewnie najlepsze czopki. Cos polecacie??
 
czopki....w zaleznosci od wiekosci malucha sa w roznych dawkach......
na moje dziecie nie dziala nic z syropow z paracetamolem za to z ibuprofenem jak najbardziej:tak:
jesli goraczka jest wysoka to zazwyczaj stosuje sie i czopki i syrop przeciwgoraczkowy......na zmiane:)
 
Już po wizycie położnej. Poleciła nie stosować nic bez konsultacji z lekarzem do ukończenia 3 miesięcy przez noworodka.
 
reklama
Viburcol-własnie jutro będę kupować i jeszcze jadę po receptę na debridat -też na kolki .Mój Krystianek coś ostatnio ma ataki nie tak częste ale zdażają się chwile nawet kilka razy dziennie ,że jest niespokojny i pręzy się jak przy kolkach obawim się ,że zaczeły się kolki więc zaq wczasu muszę być przygotowana.Mąż też dziś zakupił mleko NAN PRO mimo ,iż mam pokarmu,że wykarmiłabym oddział noworodków to Krystianek budzi się w nocy co 2 godziny a często też co 1,5 więc postanowłam ,że spróbujemy podawać tylko na noc 1x butle z nanem pro.Nan Pro-jest na kolki i problemy z jelitami w rossmanie jest teraz promocja 2x300gr. za 20,50
 
Do góry