reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Apteczka Malucha

reklama
a powiedzcie jeszcze raz na co ten Vibrucol i jak go stosować?? Nasz też ma momenty gdy sie prezy i placze, pediatra zalecił espumisan poki co
 
Radek też się czasami pręży ale jak go do cycka przystawię to pije bez problemu.....czasem po prężeniu puści bączka.....
Jak F. miał kolkę to nie pomaga przystawienie do piersi - dzieciak się wydziera i zachowuje się jakby zapomniał jak złapać pierś.

Devi a ten espumisan to ci już na teraz zalecił pediatra? Bo jak pamiętam jest od 1 miesiąca....No ale to może tylko tak w ulotce piszą bo jest bez recepty.
 
a powiedzcie jeszcze raz na co ten Vibrucol i jak go stosować?? Nasz też ma momenty gdy sie prezy i placze, pediatra zalecił espumisan poki co
" Lek stosowany jest u niemowląt i małych dzieci w stanach niepokoju przebiegających zarówno z gorączką, jak i bez gorączki. Preparat jest pomocny w przypadku bolesnego ząbkowania, kolek niemowlęcych, odczynów poszczepiennych, a także infekcji. Łagodzi rozdrażnienie i przywraca spokojny sen."

Na własną rękę stosować nie będę ale za tydzień widzimy się z pediatrą to podpytam go o te czopki. Kupione już jednak mam.
 
Chciałam tylko wspomnieć, że każda gorączka > 38 st. C u dziecka < 6 tygodnia życia może być oznaką ciężkiej infekcji/sepsy i dzidzia musi być obejrzana pilnie przez lekarza, dlatego lepiej nie stosować nic na własną rękę jeżeli się to przytrafi, tylko zabrać dziecko na kontrolę.
 
Vibrukol to czopki homeopatyczne - nie kazdy lekarz poleca homeopatie i nie na wszystkie dzieci dziala - na Niko dziala rewelacyjnie (ale testowalam przy ząbkowaniu bo kolek nie mial wcale) - praktycznie nie maja skutkow ubocznych. Jest jeden problem - ja nie umialam dac malej czopka do tej malutkiej dupki nawet podzielonego na 4 czesci. Az sie boje co by bylo w razie goraczki.
Bylismy wczoraj u pediatry - mloda w tydzien przybrala 700 gr i wazy juz 4500. Mowilam lekarce ze bardzo duzo je i pije i ciagle jej malo, ze potem wymiotuje i ulewa i ma kolki. Kazala zmienic mleko z Bebiko na Nan albo Humane (jest bardziej gęsta) albo zageszczac kaszką ryżową i dawc mniejsze ilości a bardziej gęste zeby nie rozpychac żolądka. Na kolki polecala sab-simplex, bobotic i delicol - dopiero tydzien stosowania daje odpowiedz czy sa efekty a nie jednorazowe użycie.
edit.powiedziala tez ze nie ma sensu zmieniac z Bebiko na Bebilon bo to ta sama firma i sklad podobny, wiec jezeli dziecku nie spasowalo jedno to drugie tez nie spasuje.
A wszelkie kropelki na kolki wolno stosowac przed ukonczeniem 1 miesiaca pomimo ulotki - tak twierdzi polozna i pediatra - wiec wierze bo co ja bym bez kropelek zrobila :(
 
Ostatnia edycja:
Dostałam dziś 2 czopki viburcol,które miałam zamiar kupić na wypróbowanie od znajomej położnej która załatwiła mi je od pediatry i mężuś dziś pojechał do Niemiec bo mieszkam przy samej granicy i zakupił sab simlex ale one dopiero od 3 tyg. życia maluszka muszę poczekać jeszcze 5 dni zanim zastosuje u Krystianka.Czopek dziś poszedł w ruch bo młody strasznie cierpiał jak na razie chyba można powiedzieć ,że działa bo jest spokojniejszy,ale jeszcze od czasu do czasu podpłakuje.
 
Radek też się czasami pręży ale jak go do cycka przystawię to pije bez problemu.....czasem po prężeniu puści bączka.....
Jak F. miał kolkę to nie pomaga przystawienie do piersi - dzieciak się wydziera i zachowuje się jakby zapomniał jak złapać pierś.

Devi a ten espumisan to ci już na teraz zalecił pediatra? Bo jak pamiętam jest od 1 miesiąca....No ale to może tylko tak w ulotce piszą bo jest bez recepty.
Też lekarka pozwoliła brać Espumisan w razie kolek. Kilka kropel.

Do apteczki dokładam (łącznie z wszystkim co polecałyście ) Delicol na kolki od pierwszych dni.
 
reklama
Do góry