reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Apteczka Malucha

Ja też podaję i D i K. Polecam wersję w kropelkach, łatwa w stosowaniu. Jak mały płacze to kropelka do otwartej buzi natychmiast go uspokaja, chyba są słodkie te witaminki ;-) Oczywiście do wykorzystania raz dziennie ;-)
 
reklama
Taaa, witaminka K 37 zeta, witaminka D 26 zeta, zestaw witamin, które młody bierze to 150 złotych zostawione w aptece. A część tych witamin to tylko na miesiąc:angry:
 
Toyna tylko te wit d i k moga byc otwarte przez 3m-ce a pozniej chyab trzeba kupic nowe, chodzi mi o te w kropelkach. ja za d zaplacialam chyab 8zl a za d kolo 20. szuszu mi w szpitalu tez nie dali recepty pediatra dopiero wypisal.,
 
a pisałam Wam kilka miesięcy temu:-D, żebyście szukały alternatywy tych dzieciowych witamin, bo są przereklamowane a kasa leci. Lilce na tych wypasach właśnie za ponad 30 zł/m-c witaminki absolutnie nie zrastały się(czy jak to tam nazwać) bioderka(na tym usg 5-6 tż wyszło). Dawałam te w kapsułułkach 'vita D' i 'vita K' przez jakiś czas(bo przeszłam na mm). I musieliśmy przejść na kroplach- kolejna wizyta u ortopedy i w końcu coś ruszyło.


Tonya, nie wiem jak z K (przez to że szybko karmiłam mm), ale D podaje się gdzieś tak do kwietnia/maja. Do wtedy, kiedy regularnie/codziennie dziecko będzie wystawiane na słonce (i to słońce rzeczywiście będzie). A na jesień znowu powrót do D, ale nie pamiętam szczerze jak długo jeszcze, ale to ortopeda mówi.
 
Devikap - witamina D w kropelkach na recepte kosztuje w mojej aptece 4,38 i na dosc dlugo starcza - pediatra mowila ze nie ma zupelnie roznicy w jakosci miedzy nia a tymi drogimi. Dla Niko ja stosowalam bo wtedy jeszcze nie bylo alternatywy i teraz tez bede ja stosowac.
 
reklama
Do góry