reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Archiwum

Wybieramy moderatora Mam będących w domu

  • Dowikla

    Głosów: 5 19,2%
  • Medeuska

    Głosów: 13 50,0%
  • Justa_82

    Głosów: 8 30,8%

  • Wszystkich głosujących
    26
  • Ankieta zamknięta .
reklama
no wlasnie mnie interesuja pierwsze slowa powiedziane w jakims celu bo emi mowi juz tatatatata ale chyba bez wiednie
usmiehca sie juz od dawna
raczkowac ząbkować chodzić jeszcze nie zamierza :-)
 
U nas wczoraj pojawił się pierwszy ząbek:-).
Raczkować jeszcze nie umie, ale przemieszcza się pełzając i świetnie mu to idzie (na tyle, że w użyciu mamy już kojec;-)). Umie też dosyć ładnie siedzieć, ale sam jeszcze nie siada. A tu fotka z wczoraj:
 
Daty pierwszego usmiechu to nie pamietam choc wiadomo ze nie byl on swiadomy:-) Siedziec zaczela w 6 miesiacu,pozniej wziela sie za wstawanie kolo9 miesiaca i myslalam ze juz raczkowac nie bedzie tylko wezmie sie za chodzenie bo ja np. nie raczkowalam.Dokladnie jak skonczyla 10 miesiecy to zaczela raczkowac i to jest jej ulubione zajecie.W jednym miejscu juz nie usiedzi:-) Chodzic sama nie chodzi ,ale przy meblach tak :tak: Umie robic pa pa,Tu kokoszka dziobala,brawo brawo,na pytanie gdzie jest jakis przedmiot to pokazuje palcem i mowi; widzisz? a w jej brzmieniu to slychac jako "idis?" a ja odpowiadam jej :widze!:-)Pierwsze slowo to bylo babaa teraz mowi ze zrozumieniem juz i wola tata czy mama bo byl czas ze byl i dziadzia ale juz nie mowi.No i tam jeszcze cos po swojemu mowi ale co to jeszcze ja nie rozumiem:-D A tak poza tym to umie byc nie dobra i w zlosci ugryzc mame w noge,reke czy gdzie kolwiek sie da:szok:Zebow mamy 12!
 
słodziutko jak juz dzieciatko raczkuje to juz chyba wiecej sie samo zabawia
chociaz ja i tak nie moge narzekac bo moja emi potrafi godzinami smiac sie do sufitu a inne dzieci po 5 minutach nudza sie nowa super zabawka :-)
 
kasiula matula Powiem szczerze ze nie moglam sie doczekac kiedy ona zacznie raczkowac ale juz mi przeszlo bo teraz trzeba miec oczy dookola glowy a nie wiem co bedzie jak zacznie chodzic?
 
My zabków mamy juz 6 wyszły tak w czerwcu i lipcu i teraz czekamy na kolejne :)) Przemieszczamy sie pełzajac lub na siedzaco i najlepiej do tyłu, narazie uczymy sie raczkowac. Stac stoimy jak jest cos do podtrzymania i juz bardzo ładnie siedzimy i umiemy juz sami sobie usiac :))
 
Nam ząbków brak nie raczkujemy i nie pełzamy od czasu do czasu z plecków na brzuszek albo na odwrót sie przewracamy.
Ale do mamy ładnie i szeroko sie juz uśmiechamy.Dwie rączki do buzi wsadzamy a ostatni zaskoczyła do czego jest gryzak.:-D
 
Krystian zaczął raczkować jak miał 6 miesięcy i 10 dni, wcześniej około 3 tygodni pełzał, jak miał niecałe 7 miesięcy zaczął wstawać i chodzić przy meblach i to mu wystarczyło :-), potem nas przetrzymał i zaczął chodzić dokładnie 1 dzień przed 1 urodzinkami, za to na drugi dzien już się sam podnosił.

Teraz biega, kręci sie w kółko,tańczy, śpiewa (po swojemu), skacze, próbuje biegać po schodach :szok:, sam wchodzi i schodzi z różnych wysokości (krzesła stoły szafki), ogólnie wszędzie go pełno i trzeba mieć oczy dookoła głowy.
Zębów mamy 16, pierwszy wyszedł 3 dni przed półroczkiem.
Mówi troszkę wyrazów, dużo jeszcze niewyraźnie, ale idzie już sie z nim dogadać o co mu chodzi.
A jeszcze niedawno taka mała słodziutka leżąca istotka z niego była :cool2:.
 
reklama
Smieje sie juz od dawna i tez nie pamietam jak skonczyla 3 miesiace obracala sie z pleckow na brzuszek.zabkow jeszcze nie mamy ale juz prawie przebila sie prawa gornsa jedyneczka i lewa:)od okolo3-4 miesiaca pieknei trzymamy zabawki i przekladamy z raczek , trzyma cala dlonia z kciukiem , miesiac temu zaczela pelzac z jakies 2 tyg temu robic koci grzbiet i stawac na stopkach z pupcia w gorze a glowka w dol a od 3 dni zaczela raczkowac...tzn posuwa sie juz na kolanach.co prawda po kilka kroczkow ale zawsze cos!jak zaczela 4 miesiace podciagala sie sama dos iedzenie teraz sama siada i utrzymuje sie do polowy nie potrfi sie sama wyprostowac.na samych dloniach zaczela sie podpierac tez w wieku 4 miesiecy (3 miesiace i 1 tydz).teraz uwielbia sie turlac na lozku z pleckow na brzuszek itd i zawziecie walczy z platajacymis ie stopkami:)aha podciagana do siadu podnosi sie sama na nogoch do stawania:)
stopki zaczela obserwowac i lapac jak miala 3-4 miesiace .
(dodam ze u mnie 4 miesiace to np 3 miesiac i 2 tyg bo licze zaczetymi)

przepraszam ze tak tu zamotalam:)
 
Do góry