reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Astma u dzieci

Witam. Też jestem mama astmatyka. Mój ma już 5 lat a astnę ma stwierdzona od 2,5 roku. Dla nas najgorszy jest termin od końca kwietnia do połowy czerwca. Wtedy jak dwa razy dwa mamy napady częste i ostre. Jak zaczął mieć astmę to każda choroba kończyła się dusznościami i skurczem oskrzeli. Chodziliśmy zawsze do jednego lekarza i on obserwował syna i miał przypuszczenia że to astma, po wszystkich obserwacjach stwierdził astmę i nabyliśmy uprawnienia do dawnego P a obecnego R na receptach. Raz wylądowaliśmy w szpitalu z mega dusznością i niestety steryd dożylnie i długi pobyt w szpitalu. W tej chwili oporócz zaufanego pediatry leczymy się u pulmonologa i mamy względny spokój tzn napady duszności są żadkie (ostatnoi chyba w maju 2011). Na stałe jesteśmy na flixo a okresowo dostaje Monkastę. Z astmą nauczyliśmy się żyć, jak można tak napisać to się z nią zaprzyjaźniliśmy. Jestem w stanie zapobiegać napadą duszności bo już odpowiednio szybko zwiększam dawkę flixo i włączam monkaste. Ponadto wczesną wiosną jeździmy z dziećmi na trzy tygodnie nad morze i to nam wszystkim bardzo pomaga.
Może wyda wam się to dziwne ale ja uważam że skoro już musiała nam się trafić choroba przewlekła to dobrze że to tylko astma.Bo ta choroba dobrze kontrolowana jest do przebrnięcia.
 
reklama
sory nasz pediatra to również pulmunolog i tak myśle jakie badania stwierdzają astme dr mówiła o spirometri a jak sie robi spirometrie
 
Spirometria jest miarodajna dopiero u dzieci w wieku powyżej sześciu lat bo one świadomie wykonają zadanie. Mój F miał co prawda robioną tak o i wyglądało to tak że na monitorku była świeczka i on miał ją zdmuchnąć u żywając takiej rurki którą trzymał w buzi.
 
Witam!
Jestem mama 4 letniego Macka ktory ma stwierdzona astme wczesnodziecieca. Testy ktore wykonalismy wskazaly ze wlasciwie uczulony jest na caly panel wziewny. Bierze codziennie rano inhalacje z flexitide oraz wieczorem syrop amertil i singular 4 mg.
W chwili zaostrzenia choroby przechodzimy na flexitide 2 razy dziennie plus berodual i syrop elofen.

Aleale moj Maciej codzienna zapobiegawcza inhalacje ma z babyhalera (wpsikujesz lek i dziecko robi okolo10 oddechow) w chwili zaostrzenia czy dusznosci przechodzimy na tradycyjny inhalator-nebulizator

Mamusia synusia zgadza sie w Rabce jest szpital i sanatorium dla dzieci z astma
 
zuz-inka a antybiotyki bierzecie i na jakiej podstawie u Twojego synka stwierdzono astme a morze któraś zna szpital w Karpaczu gdzie diagnozują astme
 
przepraszam, ale nie rozumiem, dlaczego do diagnostyki astmy potrzebny jest szpital. od trzech lat jesteśmy pod opieką Centrum Zdrowia Dziecka (wizyty w poradni) i do diagnozy wystarczył wywiad, testy + za każdym razem moje spisywane obserwacje (kiedy kaszel, jaki, kiedy katar, jaki, co boli i kiedy)

pytanie do dziewczyn, których dzieci mają inhalacje od dłuższego czasu: jak znosicie i jak reagujecie na dziecięcą złość, że "znooooooooooooooowu inhalacja..."?
Nie zawsze do diagnostyki potrzebny jest szpital, bo i astmy sa różne - lekki i ostre. Często potrzeny jest szpital, gdy przy astmie występują także inne schorzenia i ciezko jest jednoznacznie stwiedzić czy to astma. My tez mamy stwierdzona astmę z refundacją i wszpitalu nie byliśmy, ale chyba lada dzień tam trafimy :(

mucha666
u nas astma objawia się od sierpnia/września do czerwca czyli w zasadzie cały rok z malutka przerwą i z taką astmą raczej cięzko nam żyć. Tymbardziej, ze u nas non sto są zapelnia oskrzeli trwające ok 3 -4 tygodni.

sory nasz pediatra to również pulmunolog i tak myśle jakie badania stwierdzają astme dr mówiła o spirometri a jak sie robi spirometrie
Dziewczyny pisały już, ze spirometrię robi się w zasadzie u starszych dzieci.

zuz-inka a antybiotyki bierzecie i na jakiej podstawie u Twojego synka stwierdzono astme a morze któraś zna szpital w Karpaczu gdzie diagnozują astme
my przy astmie nie dostajemy antybiotyków, bo to jest bez sensu, chyba, zę już tak bardzo oskrzela sa zajęte. Dostawaliśmy na początku jak nie było wiadomo, ze to astma, a teraz leczymy się sterydami. A tak wogóle to chyba braliśmy wszystkie antybiotyki.

Mam pytanie - czy u waszych dzieci też z powodu astmy wystapił refluks?
 
Magfil na zapalenie spastyczne oskrzeli wywolane alergenem nie bierze sie antybiotyku tylko tak jak napisala Mamusia Synusia leczymy sterydami.
Astme u dziecka malego stwierdza sie na podstawie historii choroby czyli jesli dziecko czesto lapie zapalenie oskrzeli z dusznosciami
 
Dzień dobry, jestem studentką III roku psychologii. W ramach seminarium badam sposoby radzenia sobie ze stresem wśród rodziców dzieci chorych na astmę. Bardzo proszę o poświęcenie kilku minut i wypełnienie ankiety, która znajduje się pod adresem
Ankieta - Sposoby radzenia sobie ze stresem rodziców dzieci chorych na astmę

Wszystkim którzy zdecydują się na wypełnienie bardzo dziękuję.

Ilona Banaszewska
 
dziewczyny mam pytanie jak u waszych dzieci objawiała sie Astma ... my mamy podejrzenie narazie o wczesnodziecieca dlatego ze na zapalenie oskrzeli nie podzialaly antybiotyki ... Maly nie ma dusznosci ani swistow w oddechu ..poprostu czasem sporadycznie kaszle robimy inhalacje i widze poprawe ... jak to bylo u was ???
 
reklama
Dzień dobry, jestem studentką III roku psychologii. W ramach seminarium badam sposoby radzenia sobie ze stresem wśród rodziców dzieci chorych na astmę. Bardzo proszę o poświęcenie kilku minut i wypełnienie ankiety, która znajduje się pod adresem
Ankieta - Sposoby radzenia sobie ze stresem rodziców dzieci chorych na astmę

Wszystkim którzy zdecydują się na wypełnienie bardzo dziękuję.

Ilona Banaszewska

starałam się bardzo wypełnić ankietę ale...:no:
albo jestem dziwna, albo inna ale....
ta ankieta jest jakby pisana pod kątem osób które spotkały się z poważną, nieuleczalną i śmiertelną chorobą dziecka... a z astmą da się żyć... nie ma czego demonizować...

ja astmę przyjęłam spokojnie... jest, są na nią sposoby ;-) są leki ;-) da się żyć i ja osobiście nie widzę powodów, żeby wpadać w depresję z takiego powodu ;-)

pozdrawiam
 
Do góry