reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Autyzm a asperger? Jaka różnica?

To samo z moim synem niedoczynność, gdzie po lekach troszkę się "stonowal" mniej krzyczy i się denerwuje. Logopeda podejrzewa u niego ZA, ma kłopoty z mówieniem "mówi po swojemu" Nie wiem dlaczego, czy to przez niedoczynność czy przez ZA??? Skończy w grudniu 5 lat, ma fiola na punkcie ukladania domino, buduje coraz trudniejsze budowle, z jednej strony jestem dumna z tej zdolności a z drugiej martwię się....
Czy ktoś wie jak zdiagnozować ZA?, bo od trzech lat od lekarza do lekarza nawet lezal w szpitalu na zaparcia bo też mu dokuczają w życiu i dopiero od 2 miesiecy wiem ze ma niedoczynnosc i moze ZA no ale co dalej................
 
reklama
Spektrum autyzmu jest bardzo szerokie. I tak jak nie spotkasz dwóch takich samych osób, tak nie spotkasz dwóch takich samych przypadków autyzmu.
Jestem mamą trójeczki i żoną dorosłego autysty. Mąż ma HFA (wysokofunkcjonujący autysta). Jak widzicie, nie tylko nawiązał relacje, nie tylko się ożenił, ale jest cudownym ojcem cudownej trójki Autików;)
Ja sama diagnozowałam się w wieku 42 lat, jestem geniuszem. Nasz starszak ma 8 lat, jest klasycznym autystą, diagnozę dostał w wieku lat 4. Średniak, 4-latek, w trakcie badań w kierunku PDD-NOS. Najmłodszy 2-latek prawdopodobnie też geniusz - jeszcze za mały do diagnozy.

Autyzm często jest sprzężony z innymi zaburzeniami, czy to psychicznymi, czy somatycznymi. I to jest trudne. Umiejętności społeczne można wyćwiczyć odpowiednią terapią, ale hemoroidy spowodowane zaburzeniami SI trzeba leczyć często operacyjnie :(
 
My mamy zdiagnozowane spektruma autyzmu od 2010 r. Wiktoria teraz ma prawie  8 lat chodzi do pierwszej klasy w tamtym roku bylismy w poradni bo nie radzi sobie w szkole. JAdac do poradni wziełam diagnoze jakie moje było zdzizwinie jak PAni "pedagog" powiedziła ze ona nie potrzebna bo ona do tej pory powina juz wyrosnac z tego, normalnie jakby we mnie piorun trafił. Po całym badaniu stwierdziła ze powinna Wiki zostac jeszcze rok w zerowce(powiedziałam ze przemysle to), a co ciekawe jak przyjechałam po opinie ona juz mi napisała odroczenie oczywiscie nie zgodziłam sie... Jest ciezko niedługo ammy kolejna wizyte w poradni ale tym razem załatwiona po znajomosci z dyrektorka poradni do innej Pani...
 
Do góry