reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania, normy - nasze watpliwości i pytania

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
a czy to problem jak przy planowanej cesarce dzidzia ułoży się główką w dół?
ja nie wiem jak moja mała jest ułożona, nie kojarzę, żeby lekarz coś mówił na ten temat - ale to chyba jeszcze i tak wszystko może się zmienić, bo tak jak Leika pisze - nasi mali lokatorzy jak na razie mają swobodę ruchów i pewnie często zmieniają swoje pozycje :-D
 
reklama
a jeśli nie ułożenie jest powodem cesarki? :-)

bo chodzi mi o to, czy jak dziecko będzie ułożone główką w dół to nie będzie można zrobić cesarki? może tendencyjne pytanie zadaję, ale po prostu szczerze - nie wiem ...
 
Ostatnia edycja:
Zalezy jakie sa przeslanki do cesarki. Jezeli jest nia na przyklad lozysko czy cos innego a dziecko nie jest w kanale rodnym jeszcze to raczej bez roznicy jak tam se poleguje...
 
mamjakty - jeśli cesarka jest planowana właśnie z powodu pośladkowego ułożenia płodu, to gdy dziecko się odwróci powód cesarki znika :)
Dla lekarzy jest to oczywiste :)
Niektóre mamy może i będą z tego powodu rozczarowane, ale tak jak pisałam już nie raz, nie rozumiem osób które chcą się dać pociąć bez powodu. ;-)
 
U mnie córeczka ułożyła sie na ostatnim usg główką a synek pośladkami...Ja jestem prawie pewna, że będę miała cesarkę i szczerze mówiąc przy mojej 2 chyba tak wolę - nie wiem czy bym wytrzymała rodząc dwa maluchy...wy nie macie tego dylematu, macie tradycyjnie po jednym maluszku he he ogólnie to stwierdzam, że bliźniaki są trochę pomijane we wszelkiego rodzaju artykułach, programach itp no ale poradzę sobie i bez tej wiedzy ;-) chyba....
 
Patisonn moja koleżanka ostatnio rodziła bliżniaki i mówiła,że przy bliżniakach raczej od razu decydują sie na cesarkę, bo ponoć i tak prawie zawsze trzeba ją robic.
Ponoć jak pierwszy maluch wyjdzie siłami natury to często się zdarza, że ten drugi "cofa" się bo ma więcej miejsca i cesarka robi się konieczna. Nie wiem czy to reguła, ale u niej od razu tak założyli.
 
To różnie z tymi bliźniakami. Jak leżałam na patologi to dziewczyna urodziła 2 synków siłami natury.
Janek był od 18 tygodnia głowką w dół i tak sobie nietoperzował, Aż tu nagle mu sie odwróciło w 32 tygodniu i ułozył sie posladkowo. A potem miałam USG w 34/5 i nadal był posladkowo a 3 dni później już głowkowo. Nie czułam jak się przewracał. :-p.
 
wiecie co! tak czytam wasze posty i nie wiem dlaczego ale mój gin zlecił mi badanie moczu i krwi tylko jeden raz i tylko te od początku ciąży. To chyba nie jest normalne prawda?
 
reklama
oj niby nie,mocz niby co miesiac sie powinno robic
ja mialam krew i mocz 2 razy robione do tej pory(tylko)
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry