reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania Po Poronieniu

Czesc Dziewczyny

Moze ktos mi pomoze...czekamy z mezem na badanie kariotypu, czy trzeba jakos pecjalnie sie przygotowywac??? Pytam jak to bylo u Was bo podczas zapisu pani wspomniala ze trzeba byc zdrowym lub ok tyg po chorobie conajmniej miesiac po znieczuleniu lub przeswietleniu...z gory dziekuje za pomoc i trzymam kciuki &&&&&&&& pozdrawiam
 
reklama
Elka, mi nie mówili nic o tym.. normalnie rano poszłam, ale nie na czczo ;)
Olusia - ja teraz robiłam cały zestaw... wszystkie podstawowe typu toxo, tarczycę
Później biało c,s, antytrombina, P/c. p. beta-2-glikoproteinie,crp, kariotyp, trombofilię, wszystko w kierunku zespołu antyfosfolipidowego, homocysteinę, hormony, wymazy na świętą trójcę czyli chlamydia, ureoplasma, mycoplasma.. i ostatnio byłam jeszcze na histeroskopii.... I nie pamiętam czy jeszcze coś...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
_pietrucha_ dzieki kochana :-) bo ja robilam badania na toxo, cytomegalie, hiv, p/c kardiolipidowe oraz Ana... nie robilam tych reszty badan ale chyba warto je zrobic? jak uwazasz?... ale chyba musze je zrobic jeszcze.... przed kolejnym podejsciem do In vitro...
 
Olusia - mi dziewczyny podpowiadały co i jak;) Ja zrobiłam, nie żałuję. Przynajmniej coś już znalazłam - mam mutacje w trombofilii i nieco zawyżony poziom androstendionu. Czekam jeszcze na opis histeroskopii, mam nadzieję, że tam będzie wszystko dobrze;) Trzymaj się dzielnie, damy radę!:)
 
Hej,

Po raz drugi zostałam Aniołkową mamą :( Na wczorajszej wizycie dowiedziałam się, że serduszko nie bije...

Zabieg będę miała w poniedziałek. Lekarz zalecił badanie genetyczne kosmówki... Chciałabym się zapytać Dziewczyn, które wykonywały takie badania - jak to wygląda? Czytałam, że potrzebuję zestawu do przechowania kosmówki. Rozumiem, że mam go dać, kiedy będę jechać na zabieg? Czy pobrany materiał dostanę od razu po wykonanym zabiegu i Mąż musi go szybko zawieść?

Nie wiemy także, jaką opcję badania wybrać. Ta podstawowa obejmuje:
Badanie FISH z użyciem sond molekularnych do chromosomów X, Y, 13, 18 i 21. Określenie płci poronionego zarodka/płodu oraz określenie liczby chromosomów odpowiedzialnych za występowanie zespołu Patau, zespołu Edwardsa, zespołu Downa, triploidii oraz tetraploidii.

Najdroższa obejmuje także trisomie 16, 22 i 15...
 
panna.migotka przykro mi bardzo.....

Pytanie do dziewczyn ze Sląska... wie moze ktoras z was gdzie mozna zrobic badanie komorek NK?
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny, mam wynik histopatologi 2 tyg po zabiegu łyżeczkowania. PLACENTA ET DECIDUA - HYDROPIC VILLI co znaczy mniej wiecej "łożysko w doczesnej - obrzek kosmków". Czy któraś z Was to miala??? Prosze piszcie mi tu, lub na priv jesli ktoras miala podobny przypadek.
Dostalam zalecenie zbadania poziomu HCG co od razu zbadalam. Wynik wieczorem. Kontrola USG zalecona za tyzień.
Czy moze miec to związek z trofoblastyczna chorobą ciążowa, zaśniadem groniastym, albo rakiem kosmówki? Tak podowiada "wujek google", a wizyta u gina w piątek.
 
Dziewczyny odebralam wynik badan

- homocysteina - 11,1 umol/L ( min 5,10 a max 15,40 )
- p/c antygenom łożyska - ujemne
- p/c antygenom jajnika - ujemne
- p/c beta 2 glikoproteinie p/c w klasie IgM < 7 U/ml norma max< 7,00
- p/c w klasie IgG < 7 U/ml norma max < 7,00
- Chlamydia trachomatis
KLASA IgM Trachomatis 0,17
wynik negatywny . Ratio max <0,8
wynik watpliwy . Ratio min >0,8 max<1,1
wynik pozytywny powyzej 1,1

KLASA IgG Trachomatis <2 RU/ml
wynik negatywny . RU/ml <16
wynik watpliwy . RU/ml >16 <22
wynik pozytywny powyzej 22

Antykoagulant Tocznia
/ PTT(koagul.): 32 sek min 26 max 36 [--------o-------]
/ PTT z odczynnikiem ,
/ szczegolnie czulym ,
/ na fosfolipidy: 45 sek min 33 max 42 [----------------]o
/ Test z jadem weza PRAWIDŁOWY
/ Russela (koagul.)

Co myslicie o tych badaniach? sa dobre?
 
reklama
Olusia - z tego co pamiętam, to część tych badań wykonuje się do 6 tygodni po poronieniu, bo te antygeny mogą uaktywniać się dopiero w ciąży.

A przy PTT z odczynnikiem na fosfolipidy wynik nie jest troszkę za wysoki? Wyszło Ci 45 sek, a norma jest do 42.


Wioletta - lekarz bez łaski powinien wysłać Cię na badania. Póki co zbadaj sobie tarczycę: TSH, fT3, fT4. I pamiętaj, że normy dla kobiet starających się o dziecko i w ciąży przy TSH są niższe niż dla ogółu (1-2). Nie poddawaj się. Walcz u lekarzy o swoje.
 
Do góry