reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Biegunka

vampiria

Fanka BB :)
Dołączył(a)
5 Wrzesień 2010
Postów
432
Miasto
scotland/edinburgh
Witam. Mam ogromny problem. Moja córka od 1,5tyg ma biegunkę. Zupełnie nie wiem, co robić- nic nie działa. Od tygodnia nie je praktycznie nic oprócz marchwianek, ryżanek, gorzkiej czekolady. NIC nie pomaga :( Ma przy tym katar i kaszel, a wczoraj doszła wysoka gorączka. Rece opadają. Mówi, że boli ją brzuszek, płacze, kiedy siedzi na nocniku, w nocy wstaje 3-5 razy, tylko po to, żeby się załatwić. Czy któraś z Was ma podobne doświadczenia? Co to może być?!? Węgiel, który podałam jej w akcie desperacji pomógł jedynie na dzień, potem wszystko zaczęło się od nowa...
 
reklama
Dzięki. Byłyśmy już 4 razy, lekarze rozkładają ręce, wyniki z krwi, moczu i kału czyste, czekamy na bakteriologię i wyniki testu na nietolerancję glutenu
 
mam nadzieję ,że będzie postawiona diagnoza i wreszcie uda się wdrożyć odpowiednie leczenie.
 
Vampiria- jutro rano leć do apteki kupić jagody suszone. 2 łyzki na litr wody zagotowac i ogrzewac na wolnym ogniu pod przykryciem 10 minut. Podac to małej do picia najszybciej jak się da. Zrób posiew kału koniecznie by wykluczyc np salmonellę. Podawaj także wywar z żurawiny która zabija pasozyty jelitowe. Najlepiej kupić w zielarskim sklepie 100% sok z żurawiny i podawać rozcienczone z wodą. lub kupić żurawine suszoną i zrobic tak samo jak z jagodą. Jak biegunka ustanie odsatwic jagody na drugi dzień ale żurawinę podawac jeszcze przez tydzień conajmniej. Liść morwy białej tez pięknie sobie radzi z pasozytami jelitowymi. więc możesz zaparzyc łyżeczkę morwy na szklankę , dodac do tego żurawiny i podawac do picia to małej. Żadenej czarnej , zielonej herbaty nie podawac czasem. Na ostra biegunkę skuteczny jest tez kobylak do kupienia w dobrych zielarskich sklepach. Gorączke "biegunkowa" najlepiej zbić środkiem przeciwgoraczkowym ale warto tez robic okłady na czółko kark , łydki i stópki. Daje to efekt po 20 minutach. I dużo dawac do picia. A jak wszystko minie porób badania morfo , potasu itp by sprawdzić czy za duzo ubytku nie ma po tak długiej biegunce. Potem dieta bogata w potas koniecznie bo on moemntalnie i w dużych iloscia wypłukiwany jest przy biegunce. Pewnie mała sama będzie Ci się domagała np ziemniaków w wielkich ilościach.:) Najlepiej ziemniaki gotowac na parze bo traca najmniej potasu który wypłukiwany jest w połowie przez wode gorącą. ZDRÓWKA!!! Jestem pewna że jagody szybko załatwią sprawę
 
wiadomo co było dziecku? Moje miało podobnie ale krócej - ok. 5-6 dni, pupę miał strasznie czerwoną. Lekarz powiedział, że to raczej wirusowe i tylko probiotyk, marchwianki i jagody polecił ale w sumie nie dowiedziałam się co mu było
 
Racja, na pupę mąka ziemniaczana, a na wirusy mydło antybakteryjne i częste, dokładne mycie rąk przez nas i przez dziecko. Zaszkodzić nie zaszkodzi a na pewno pozbędziemy się bakterii i wirusów i chociaż w ten sposób pomożemy dziecku.
 
mąka ziemniaczana i acidolac potrafią zdziałać cuda. Najprostsze rozwiązania są zazwyczaj najbardziej skuteczne i tyle, przynajmniej u nas sprawdzają się takie
 
reklama
dokładnie! Dobrze, że jak na razie biegunki się nam nie przytrafiają, trochę jest spokoju z tym chorowaniem ale trzymam w zapasie acidolac
 
Do góry