reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

biszkopty, chrupki kukurydziane

Dałam wczoraj chrupka, trochę się dziwiła, bo przyklejał jej się do podniebienia, ale popijała soczkiem i było ok.
A dzisiaj jak zobaczyła je w miseczce to ręce wyciągała do nich .

Gdzies w między czasie przeczytałam że w 7-ym miesiącu mozna dziecku dac chrupki kukurydziane.
 
reklama
Mój Jeruś wcina od tygodnia chrupki kukurydziane bez soli firmy ARO (z Makro). Jak dostał po raz pierwszy to nie wiedział o co chodzi, ale wkłada wszystko do buzi więc chrupka też tam w końcu trafiła. No i chyba mu posmakowały, bo zajada jak dostanie. Tylko ma problem, bo zjada tylko to, co mu wystaje z piąstki, z resztą nie umie jeszcze sobie poradzić, a nie wpadł jeszcze na to, zeby otworzyć rączkę.
Co do biszkoptów... Kupiłam kiedyś, jeszcze jak Kajetan był mały takie bezglutenowe i były paskudne. Jakby zrobione z mąki ziemniaczanej. Więcej nie kupowałam, bo nie dało się tego jeść. Zaczekałam, aż mały skończył 10 miesięcy i dałam mu normalne. Nie wiem, może teraz robią jakieś smaczniejsze?
 
To ja mam pytanko:
nikita33 pisze, ze Miskopty sa bezglutenowe. Wlasnie kupilam i ogladam je ze wszystkich stron, bo nie wiem: maja gluten czy nie ??? Boje sie narazie Julce dac :p a na opakowaniu jakos nie moge informacji na ten temat znalezc.
 
Miałam raz Miskopty, jadł je mój Kajtek. O ile dobrze pamiętam, to zrobione są z mąki pszennej i zawierają gluten. Dlatego dozwolone są od 10 miesiąca.
 
tez czekam z glutenem, wiec potomek wcina mi pieczywo ryzowe i kukurydziane. z przewaga tego pierwszego. listki sa cienkie, nie takie, jak w waflach ryzowych, wiec latwo je ugryzc maluchowi. robie mu z tego normalne kanapki, z maselkiem i szynka lub pomidorem i baaardzo to dziecku smakuje. polecam!
 
Ja jeszcze w sprawie Miśkoptów - to się zdziwiłam, że są z glutenem, bo nawet niedawno widziałam reklamę w jakiejś gazecie, że super biszkopty dla dzieciaczków, bezpieczne bo bezglutenowe... hehe, ciekawostka. Ja w końcu nigdy nie kupiłam Filipowi tych Miśkoptów, bo jak wreszcie znalazłam w sklepie, to Filip był na etapie pogardy dla biszkoptów wogóle, więc nawet się im bardzo nie przyglądałam.... ciekawe, czy to reklama kłamie, czy może są dwa rodzaje tych ciastek.

pozdrawiam
nikita
 
reklama
A tos mi cwieka zabila nikita ;D bo ja tez bylam przekonana, ze sa bezglutenowe. Ale nie ma takowej informacjii na opakowaniu, a poza tym maja zboza w skladzie... ???
Nie dam ich Julii i tak na razie.
 
Do góry