reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

biszkopty, chrupki kukurydziane

Reklamy Miśkoptów nie widziałam, ale na pewno zawierają gluten. I producent nie zaleca ich przed ukończeniem 9 miesięcy. Bezglutenowe biszkopty kiedyś kupiłam: niedobre, jakby zrobione z mąki ziemniaczanej.
 
reklama
moje dziecko ma biszkopty bez glutenu i tknac ich nie chce. chyba, ze poleza w domu i wyschna na wior - kiedy sie robia chrupiace wcina z apetytem. moze to jakis sposob?
 
Myślę, że już poczekamy na normalne biszkopty. W poniedziałek młody skonczy 9 miesięcy i zaczniemy próbować z glutenem.
 
ja wlasnie w panike wpadlam. poczytalam o glutenie i nietolerancji i ojoj... dowiedzialam sie, ze nie wolno dzieciom dawac glutenu przed koncem 10 mca, bo zbyt wczesne podanie grozi uszkodzeniem jelit i chorobskami. do tego celiaklia ujawnia sie nawet w 2 - 3 roku zycia, no i jest nieuleczalna.

stwierdzilam, ze dziecko smaku nie zna, nie domaga sie, nie wie, co traci - moze wiec spokojnie czekac. bedzie miec czas na jedzenie chleba i ciastek. miesiac go nie zbawi.
 
jestem już po bojach z chrupkami i biszkoptami i powiem tylko, że chrupki są całkowicie bezpieczne jesli dziecko troszkę gryzie, bo reszta i tak sie rozpuszcza, aby nie wsadziło całego do buzi natomiast tak jak juz ktos napisał gluten moze byc bardzo niebezpieczny dla dziecka takze lepiej nie ryzykować.
u mnie w zasadzie problem sam sie rozwiazał. chrupki Oskar wcinał a biszkopty musialam mu kruszyc i dodawać do jogurtów czy serków. nie chciał gryżć. zreszta te problemy z gryzieniem trwały dosyć długo i do tej pory muszę go pilnować bo może cos chapsnąć i sie zadławić.

aaa.. i jeśli jakiś produkt jest bezglutenowy to jest to wyraznie zaznaczone na opakowaniu: albo napisane- produkt bezglutenowy albo symbol przekreślonego kłosa a zazwyczaj oba te oznaczenia.
pozdrawiamy
 
Parę dni temu Filip dostał w prezencie od babci miśkopty - takie w kartonowym pudełeczu. Na opakowaniu rzeczywiście JEST informacja, że produkt zawiera gluten. Notabene Filip nie chciał ich tknąć i całę opakowanie zjadłam ja na spółkę z psem...

pozdrawiam
nikita
 
jak dobrze ze do was trafilam - no to teraz wiem ze moge juz podawac powoli chrupeczki i biszkopciki swojej niuni a ma 6 miesiecy i jeden dzien :)

pozdrawiam


p.s a robilyscie moze jakies kisielki swoim dzieciom ???
 
jak mój Filip był mniejszy, do podawalam mu kisielki zrobione z bobofrutów - gotowałam wodę z mąką ziemniaczaną, a na koniec dolewałam sok, starałam sie, żeby go nie gotować, by nie stracił witamin. Dobre były te kisielki, nawet mnie smakowały.Czasem na koniec dodawałam jeszcze starte jabłuszko. Możesz spróbowac, dzieciaki to lubią. Ja już zapomniałam, że mały jadł te kisiele, może znów mu teraz zrobię. Co prawda ma teraz prawie dwa lata i gust mu się trochę zmienił, ale moze będzie jeszcze jadł. Zawsze to jakaś odmiana w jadłospisie :laugh:.
smacznego
nikita
 
nikita33 - a ja mam takie pytanko - a maly nie mial problemow z kupka ....

bo wiadomo ze kisiel powoduje zatwardzenie ....


a moge zrobic kisiel z jablkiem startym ???
 
reklama
Filip nigdy nie miewał problemów z kupkami, więc i kisiel mu nie zaszkodził. A do kisielu spokojnie możesz dać starte jabluszko, tylko już na samym końcu, jak ugotujesz. Pycha.
pozdrowionka
nikita
 
Do góry