reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Blizna i brzuch po cesarskim cieciu

cornelkaa od kiedy nosisz taki pas ? Ja mam taki wciagany i tez.mam zgrubienia pod blizną... Nadal krwawie no i nie wiem kiedy zaczac nosic . Co lekarz to inna opinia
 
reklama
Ja pas noszę już od prawie 2 tyg i brzuszek mi się ładnie wchłania i to zgrubienie nad raną również, nie dostałam żadnego krwotoku jak któraś dziewczyna napisała. Tylko niestety kupiłam sobie na rzepy w rozmiarze M i jest o wiele za duży, prawie dwa razy się nim owijam. Dzisiaj idę do sklepu medycznego po taki wciągany, no i kupię sobie eskę :)
 
Lewek noszę od jakiś kilku dni, ale tylko na spacerze, więc jakieś 2 h dziennie. Tylko ja już nie krwawię.
Poczekaj może jeszcze trochę, bo jesteś dopiero co po porodzie.
 
Dobrze ze przeczytalam ze i Wy macie takie zgrubienie pod rana, bo juz myslalam ze cos nie tak u mnie...Wczoraj to wyczulam, po prawej stronie nawet wieksze. Myslalam ze to jakis stan zapalny sie wdal czy cos:baffled:

Używaciw Oscenisept czy cos na ta rane? Ja myje Bialym Jeleniem i staram sie miec rane odkryta...

Mala.di nie wiem czy taki balsam moze przenikac do pokarmu, ale jakies silnie dzialajace balsamy na te wszytkie celulity i rozstepy napewno sa nie wskazane, ja nie bede ryzykowac...Skoro sa specjalne dla kobiet w ciazy to tych ,,zwyklych'' najwyrazniej nie mozna z jakiegos powodu...
 
Cornelka dzieki za odpowiedz , raczej zaczekam :) bo I tak ladnie mi brzuch schodzi.. wyglada na 3 miesiac teraz :)

Agnes92 moj M jest lekarzem I przemywa mi rywanolem na zmiane ze skinseptem , ja mam blizne idealnie na linii wlosow I te wloski troche wrastaja w blizne dlatego tak odkazamy ale bez tego pewnie bysmy nic nie robili procz mycia mydlem. opatrunek zakladam w te upaly bo mi sie wiszacy brzuszek nad blizna poci :p
 
Ja traktuje swoja blizne octaniseptem. Mniej wiecej raz-dwa razy na dzien psikam. Poza tym myje tylko woda i tym co dostanie sie z gornych partii ciala podczas prysznica. Jak jestem sama - a wiekszosc dnia siedze w domu sama - to laze z brzuchem na wierzchu, wietrze i smaruje sobie dosyc czesto. Brzuch sie zmniejsza. Teraz wyglada na poczatki ciazy. Pasa nadal boje sie wcisnac na siebie bo jest cholernie waski :/ mimo ze to M. Poczekam. Na razie spacery polegaja tylko na wyjsciu do ogrodu, ale jak beda dluzsze to pewnie i pas pojdzie w ruch.
A jak z Wasza waga? Mi zostalo 1,5 kg na plusie w stosunku do stanu sprzed ciazy. Mysle ze tak juz zostanie, chyba ze wezme sie za siebie. Jednakze jak karmie piersia to raczej nie wskazane sa diety. Wlasnie wciagnelam kasze manne z malinami :) Mniam!
 
To ja narzie zostane przy szarym mydle;) Ja przez ciaze przytylam 14kg, 10kg zostalo w szpitalu, odkad jestem w domu zeszlo 1,5-2kg, jeszcze 2,5 kg:) chociaz boje sie ze jak zaczne pomalu wprowadzac nowe produkty to waga w gore znow poleci:-p
 
Ostatnia edycja:
”pokah” pisze:
Jednakze jak karmie piersia to raczej nie wskazane sa diety. Wlasnie wciagnelam kasze manne z malinami :) Mniam!
No to maliny akurat też bardzo niewskazane ze względu na pesteczki.

Agnes92 mnie położna też radziła szarym mydłem. Ja tylko na początku tak robiłam. Teraz już po prostu płynem do higieny intymnej.
 
Dzag a jak to z ta rana jest ? Pytam Ciebie ,bo Ty juz 6 tyg po:-) Ladnie w miare Ci sie to zgoilo i czy juz zgoilo wogole? Boli Cie to jeszcze? Mnie juz w sumie nie boli, tyle ze rwie przy siusiu. Oj obsypalam Cie pytaniami, ale ciekawa jestem ile takie ,,cos'' sie goi:tak:
 
reklama
Ja to już ponad 7 tygodni :-). No więc rana sama w sobie ładna. Ogólnie się zagoiło wszystko, nie ma żadnych strupków itp. Ale jak dla mnie to jeszcze jakiś czas będzie delikatne miejsce, więc nie traktuję go zwykłymi żelami pod prysznic. Boleć nie boli. Czasem (ale rzadko) poczuję jeszcze lekki ból w macicy gdzieś tam gdzie była przecinana. Ale to naprawdę sporadycznie. Niestety nad raną dalej mam oponkę i nawet w dżinsach to nieładnie wygląda. Ale to już mój prywatny problem, bo przed ciążą też Kate Moss nie byłam :-p. Zgrubienia z okolic blizny też już się prawie całe wchłonęły.
 
Do góry