reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Błonnik- polecicie jakiś dobry?

Jadłam ostatnio chleb z takim jelitonem, bardzo dobry, faktycznie czuć od razu działanie błonnika. Muszę chyba zacząć uzupełniać jego niedobory, bo wiadomo, że im człowiek starszy tym te jelita nie pracują tak dobrze.
 
reklama
W celu przeciwdziałaniu zaparciom proszę do swojej diety wprowadzić większą ilość wody mineralnej do której polecam dodać łyżkę miodu i 2 plasterki cytryny. Warto również zwiększyć poślizg w jelitach poprzez dodatek na czczo łyżki oleju lnianego. Dobrym pomysłem jest przygotowanie kompotu z suszonych śliwek. Nie ma najmniejszego sensu stosowania błonnika w postaci suplementów diety gdyż jest on dostępny w produktach żywnościowych. Jednak w diecie mamy karmiącej lepiej zastosować wyżej wspomniane metody.
 
Podnoszę temat bo mam pewien problem a mianowicie zaparć, śliwek nie lubię a inne domowe sposoby jakoś na mnie nie działąją, pani w aptece poleciła mi jeliton, czytam na stronie że jest to całkowicie naturalny produkt, czysty błonnik z babki jajowatej, podobno kobiety w ciąży mogą go stosować ale zawsze istnieje obawa ;) czy znacie ten produkt? u lekarza będę dopiero za 3 tyg,
 
Można zażywać wspomagacze, ale na pewno warto często sięgać po warzywa i owoce, które zawierają dużo naturalnego błonnika. Pozdrawiam
 
Jeśli wyżej wymienione zalecenia nie pomagają proszę codziennie wypić szklankę soku gruszkowego lub jabłkowego. Soki te pobudzają perystaltykę jelit, a dodatkowo uzupełnią dietę w witaminy i przeciwutleniacze.
 
Pozwolę sobie dopytac w tym temacie ( nie bedę tworzyła drugiego). Mianowicie jaki błonnik polecicie na zaparcia? Nie chodzi mi tutaj o polecanie firm, ale rodzaj błonnika. Bo widziałam,że sa błonniki w suszu i błonniki w tabletkach. Które są bardziej skuteczne?
 
Pozwolę sobie dopytac w tym temacie ( nie bedę tworzyła drugiego). Mianowicie jaki błonnik polecicie na zaparcia? Nie chodzi mi tutaj o polecanie firm, ale rodzaj błonnika. Bo widziałam,że sa błonniki w suszu i błonniki w tabletkach. Które są bardziej skuteczne?
Colon C. Len mielony ,babka jajowata

3jvz15nm75o35ifr.png

mhsvqtkfqjtlf6bt.png

Wiktoria 06.06.2017 Hubert 18.02.2015
 
reklama
Problem jest w tym,ze mam pracę w nistandardowych godzinach i nie zawsze mogę zabrać ze sobą do pracy to co bym chciała. Tym bardziej jeść tych 5 porcji warzyw dziennie. Ale coż.... chyba trzeba będzie się postarać.
 
Do góry