reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból spojenia łonowego i pachwin

Nadmiar informacji niestety powoduje większe zdenerwowanie... Mnie niestety też nie minęło. I tak tylko czytam i czytam...
Obecnie jestem w 34/35 tc. Mimo, że pobolewało mnie już ze 2 m-ce lekarz twierdził, że to od mojej dyskopatii i ból promieniuje od kręgosłupa. Zmienił zdanie w tym tygodniu jak ledwo do niego doszłam. Od razu położył mnie do łóżka i dał zwolnienie do rozwiązania. To pomaga, bo czuje się lepiej, ale o chodzeniu powyżej 5 minut nie ma mowy. O siedzeniu nie wspomnę. Jedynie co mnie zmartwiło to to, że lekarz od razu zapowiedział cesarkę i ani mam myśleć o naturalnym porodzie. Pierwszego synka donosiłam do 37 tc i urodziłam własnymi siłami (ciąża wzorcowa), więc nie wyobrażałam sobie innego porodu. Czy cesarka jest konieczna, żeby nie mieć komplikacji po, czy to bardziej zapobiegliwość?

Pozdrawiam
 
reklama
Masz racje aniolku, za duzo informacji moze czlowieka wykonczyc.

Jestem w 27 tc i moje bole zaczely sie jakis tydzien temu. Nie sa jakies straszne wyciskajace lzy z oczu ale do najprzyjemniejszych nie naleza. Podlpytalam kolezanki, zerknelam na fora - i spoko, normalny objaw ciazy. A pozniej diabelek pokusil mnie na sprawdzenie obcojezycznych zrodel. I sie zaczelo... Przerazona moze nie jestem ale sama nie wiem w co wierzyc. Mieszkam w UK a tu podejscie do ciezarnej jest troszke inne "powazne". Urodzic jednak chce w Polsce i jestem troche wystraszona kiedy widze roznice w opiniach lekarzy w polsce i za granica.

Jesli ktos jest odwazny i chcialby dowiedziec sie wiecej o Symphysis Pubis Dysfunction (bo taka nazwe maja nasze bole), polecam:
The Pelvic Partnership
babyworld - pregnancy - pelvic joint pain

Pozdrawiam wszystkie Kaczuchy !!!
 
dopisuje sie do was
po datach widze ze u was to juz napewno po bolu ;-) a u mnie dopiero poczatek, na jutro mam termin porodu i od wczrajszego wieczora boli mnie prawa pachwina, bol promieniuje na prawa noge az do kolana, rano pomasowalam sobie udo i bol minol na jakies 1.5godz ale powrocil, mam nadzieje ze jak najszybciej urodze i bol minie bo jest bardzo dokuczliwy :baffled:
gratuluje slicznych maluszkow
 
Ja ma identyczny ból w prawej pachwinie. Czasem przz to kuleje zaraz po wstanieu i boli bardziej gdy stoje na jednej nodze-od tej bolącej pachwiny. Poza tym tez miewam bóle po bokach brzucha jak przwracam się z boku na bok. Jede i drugie bóle sa raz mneijsze raz więskze innym razem woóle ich nie mam....Jestem ww 33 tygodniu.
 
Dziewczyny mnie boli prawa pachwina ale tylko jak dotykam , próbowałam to masować ale strasznie boli, lekarz powiedział że przejdzie
 
Dziewczyny u mnie też występują bóle pachwiny ale lewej. Zazwyczaj boli w środku dnia jak jestem w pracy najpierw mniej a potem bardziej ale jak wracam do domu to po jakimś czasie przestaje. Czasami czuje to bez dotykania nawet ale zazwyczaj przy nacisku ale podobno to normalne:p Więc trzeba to znieść:p
 
hej:)) mnie tez boli cale krocze ale jestem juz tuz przed porodem i mysle ze to normalne, zaczelo mnie bolec w polowie 3 trymestru, lekarz powiedzial ze to normale, ze organizm przygotowuje sie do porodu i ja tak do tego podchodze...lepiej nie martwic sie na zapas, po co stresowac dzidzie..:rofl2:
 
Widzę, że wiele mam się boryka z tym bólem :(, ale mnie zaniepokoilo coś innego. Już nie sam ból, ale czas-tydzień ciąży w którym te bóle odczuwacie. U mnie to się pojawiło już w 9 tygodniu i traw cały czasi i się nasila. A jestem teraz w 16 tygodniu. I nawet przeżywam te pachwiny i spojenie, choć iągnie się ten ból jak ch..., ale u mnie do tego dochodzi jeszcze dolna część kręgosłupa. Ból jest na tyle uciążliwy, że nie pozwala chodzić, a jak już idę to na ugiętych kolanach i tak żeby bioda się nie ruszały :(A dr. powiedziała, że nie wie jaka może być przyczyna bólu... :shocked2:
 
reklama
witam!jestem w 31 tygodniu.od tygodnia okropnie boli lewa pachwina.bol jest promieniujacy i boli nawet jak chodze.ponoc to normalka wiec trzeba jakos to wytrzymac:)
 
Do góry