reklama
  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności i efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

bóle brzucha

Temat na forum 'Dzieci urodzone we wrześniu 2005' rozpoczęty przez itakaa, 31 Styczeń 2005.

1. itakaa

itakaa Guest

Ja mam termin na 22 września.
    Zastanawiam się tylko dlaczego czasami mam bóle brzucha podobne do miesiączkowych i czasami aż muszę się położyć.
    Nie krwawię ale to moja pierwsz ciąża i trochę się martwię.
    Która z Was może mi coś poradzić bo wizytę mam dopiero na 9 lutego.

2. magdeczka

magdeczka New Member

Itakaa ja tez miewam takie bóle i mój lekarz powiedział, że wszystko ok, ale na wszelki wypadek zadzwoń do swojego ginka i powiedz o bólach
    Pozdrowionka :wink:

3. reklama
  4. Anik

Anik Guest

Itakaa
    też miałam takie bóle na początku. Jedni lekarze zalecają No-Spe - na sto procent bezpieczna - możesz brać sprawdź czy w twoim przypadku to działa. Mnie lekarz przepisał LUTEINĘ - to jest czysty progesteron. W ciązy macica może się samoistnie kurczyć co daje ból jak przy miesiączce - luteina nie pozwala jej na to. Ja odkąd ją biorę nigdy nie miałam juz takiego bólu.
    Tak czy siak - zadzwoń do lekarza.
    Pozdrawiam
    a

5. Arta

Arta New Member

Mam dokladnie takie same bole. Czasami sa tak mocne, ze az wyciskaja lzy. Poniewaz mialam plamienia zostalam skierowana do szpitala. Tam przyjmowalam (miedzy innymi) no-spe i wlasnie progesteron 100g dziennie - domiesniowo w dawkach po 50g rano i wieczorem. Aktualnie biore Duphaston i nadal "zastrzykuje" sie progesteronem - niestety bole nadal sie utrzymuja. Podobno u niektorych kobiet tak poprostu jest. Trzeba zacisnac zeby i jakos starac sie to przezyc ale koniecznie powiadomic o tym lekarza, zwlaszcza gdyby wystapily zmiany sluzowe.
    Jesli chodzi o wczesniejsza wypowiedz dotyczaca skurczy macicy... to nie sa skurcze. Skurcze wywowaly by poronienie. Macica poprostu sie "naciaga" poniewaz dzidzius rosnie i moga temu towarzyszyc wlasnie takie tepe bole podobne do miesiaczkowych z promieniowaniem w dol - do pochwy i pachwin czy tez w strone kregoslupa...

6. Anik

Anik Guest

Macica może sie kurczyc (własnie na początku ciązy) i właśnie by temu zapobiec stosuje się progesteron. A tępe bóle przy rozciąganiu macicy to..... tępe bóle - też je miewam, nie są dokuczliwe i różnią się wyraźnie od tych które miałam na początku, choć każde z nich mozna w jakis sposób porównać z miesiączkowymi (no bo boli w okolicy macicy). Pozdrawiam.a

7. Beatka

Beatka Guest

Hej dziewczyny! Jestem tu u was pierwszy raz i nie bardzo wiem co napisac.Na poczatku serdecznie was pozdrawiam i prosze o rade. Jestem w 11 tygodniu drugiej ciazy. Pierwsza ciaze przeszlam bez zadnych komplikacji. Teraz czuje sie zuplnie inaczej.Czesto boli mnie brzuch , mam zaparcia i bole kregoslupa, ale nie plamie. Bardzo sie boje ze moge stracic to dziecko.Moje pierwsze corka ma juz 7 lat i ciesze sie ze bede miala drugie.Najbardziej przeraza mnie fakt ze musze pod koniec miesiaca wyjechac na impreze rodzinna do niemiec i bardzo boje sie ze nie wytrzymam podrozy(10 godz.) .Mam sie spotkac z moim lekarzem przed wyjazdem zeby mi dal jakies srodki rozkurczowe ale nie wiem czy to dobry pomysl.Prosze was o rade, czy ktoras z was wyjezdzala tak daleko w trakcie ciazy majac takie dolegliwosci?Z gory dziekuje za odp. Pozdrawiam .Pa.

8. Shamsa

Shamsa New Member

hej
    jestem w 14 tygodniu i zapewniam cie - mam wszystkie twoje objawy od dawna i sa to nieprzyjemne, ale nieszkodliwe zjawiska. Najgorzej bylo w 10-11 tygodniu. Bol brzucha to prawdopodobnie wiezadla, zaparcia- wiadomo, bole kregoslupa to efekt przebudowy miednicy. Poronilam juz raz i dobrze wiem, ze tego uczucia nie pomylisz z innymi bolami. Do tych sie po prostu przyzwyczaj.
    Ja mam zawsze no-spe forte pod reka, i chociaz dawno jej nie uzywalam, to mi naprawde pomaga.
    pozdrowienia

9. koreczek83

koreczek83 Mama wrześniowa 2005

WITAM WSZYTKICH . JESTEM TU PIERWSZY RAZ . POZDRAWIAM WSZYTKICH NA POCZATKU. TEZ MIEWAM BULE BRZUCHA MUJ GENIO POWIEDZIAŁ ZE TO NORAMLANE . TERAZ JUŻ SIĘ CIESZE ŻE JESTEM W CIĄŻY ALE NADAL JESTEM PZRERAŻONA JAK TO BEDZIE CZY DAM SOBIE RADY . :)

10. reklama
  11. Melanie

Melanie Guest

Witaj koreczek83 ;D
    Pewnie, że dasz radę, pomyśl o tym, że tylko kobiet na swiecie daje radę, to dlaczego z Tobą miałoby być inaczej??
    Ile kobiet jest w złej sytuacji rodzinnej i materialnej i daje radę, no co Ty się nie stresuj, będzie fajnie, zobaczysz ;D

12. primle1

primle1 New Member

Witam serdecznie wszystkie przyszłe mamusie. Jestem w 12 tygodniu ciąży i to moja pierwsza ciąża. Chciałam zapytać bardziej doświadczonych czy takie "kłujące" bóle w dolnej części brzucha (czasami w okolicy jajników czasami w miejscu, w którym jest dzidziuś) są normalne??? Moja mama poroniła 3pierwsze ciąże i ja strasznie boję się o swoją. Bardzo proszę o odpowiedź.

Poleć forum