reklama
  1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności i efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

brak wysyłania zwolnień lekarskich do zusu

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez yra245, 25 Październik 2010.

1. yra245

yra245 Guest

Witam

Mam pytanie, obecnie przebywam na zwolnieniu lekarskim z powodu zagrożonej ciąży. Ostatnie zwolnienie mam od 7.10 do 28.10 - dostarczone pracodawcy 07.10. Dziś dzwoniłam do ZUsu - nie mają tego zwolnienia ! Po e-mailu do szefowej stwierdziła że wysłała ale nie może znaleźć potwierdzenia z poczty i mam przynieść jej duplikat ! Cała sytuacja jest nie poważna. Co mogę z tym zrobić? Czy jeśli teraz wyślę zwolnienie lekarskie do Zusu , to ZUs przychyli się do mojego wniosku aby przesłał mi środki wcześniej niż po upływie 30 dni? Generalnie chodzi mi o to co mogę z tym zrobić? Pracodawca nie postąpił dobrze prawda?

2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Oczywiście, że nie postąpił dorze Musze jednak wiedzieć jakie ma Pani potwierdzenie dostarczenia pracodawcy zwolnienia?

3. reklama
  4. yra245

yra245 Guest

potwierdzenie e-mailowe od niej ( adres e-mailowy bankowy) , że otrzymała je 7 października, i to że kolejne duplikat podpisze mi z datą odebrania 7 października. nagranie na kamerze - bo jest to bank, świadkowie pracownicy oraz przebywający audytorw placówce. z potwierdzeniem nie ma problemu.

5. E. Słotwińska-Rosłanowska

Może Pani zatem powiadomić ZUS i prokuraturę o nieprawidłowościach w przekazywaniu dokumentów. Gdyby Pani miała kopię zwolnienia z poświadczeniem przyjęcia przez pracodawcę mogłaby Pani sama przekazać druk do ZUS co usprawniłoby otrzymanie świadczenia.

6. yra245

yra245 Guest

dziś idę dostarczyć duplikat - i pracodawca sam wyszedł z inicjatywą że podbije i sama mogę wysłać. Tylko że ja już czekałam na wypłatę powoli tego świadczenia za to zwolnienie, a tu teraz niewiem ile będę czekać, czy jest możliwość przyspieszenia tego w jakiś sposób tego w Zusie? już napisałam pismo wyjaśniające z prośbą o wcześniejszą wypłatę, mam nadzieję że to pomoże. Opłaty, kredyt, życie, - a z jej strony to po prostu zrobienie mi na złość - a dla mnie jest to straszne skomplikowanie bieżącej sytuacji materialnej.

7. E. Słotwińska-Rosłanowska

Pismo moze spowodować przyspieszenie wypłąty, ale nie musi, bo nikt nie musi uwzględniać zawartych w nim okolicznosci.

Poleć forum