reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brązowa wydzielina ze strzępkami od kilku dni

Dołączył(a)
26 Luty 2023
Postów
5
Cześć. Od 5 miesięcy stosuję Limetic (karmię piersią) miesiączki nie mam do tej pory. Z Limetic przeszłam na Desette mono, miałam kilka dni przerwy w których normalnie współżyłam. Jednego ranka miałam różowa wydzielinę, która pojawiła się tylko raz. Po kilku dniach pojawiła się brązowa (prawie czarna) wydzielina ze strzępkami śluzu. Przed pojawieniem się tej wydzieliny bolał mnie brzuch tak jak na miesiączkę. Czy to oznaka zbliżającej się miesiączki mimo brania tabletek, czy może przez przerwę( oraz to że tabletki mimo starań brałam nieregularnie) mogę być w ciąży? Proszę o poradę.
 
reklama
To sobie test zrób. Oczywiście, że możesz być w ciąży, jak te tabletki raz brałaś, a raz nie.
Albo totalnie rozjechałaś się hormonalnie.

Wybacz, ale ja nie rozumiem trochę, co to znaczy, że mimo starań brałaś tabletki nieregularnie. Nawet przy najbardziej wymagającym dziecku połknięcie tabletki zajmuje sekundę.
 
Jesli bralas tabletki nieregularnie plus mialas kilka dni przerwy miedzy opakowaniami to ryzyko ciazy jest. Zrob test w odpowiednim czasie.

Przy tabletkach jednoskladnikowych regularnosc jest najwazniejsza, gdyz maja troche slabsze dzialanie niz dwuskladnikowe. Nawet lekarz mi zwrocil przy nich uwage. Lekkie przesuniecie w braniu i 7 dni nalezy sie zabezpieczac dodatkowo.

Moze to byc test efekt uboczny tabletek poniewaz sa jednoskladnikowe i czesto przy nich wystepuja krwawienia i plamienia.

Moze tez byc to efekt rozwalenia gospodarki hormonalnej.

Nie pozostaje nic innego, jak zrobic test i wybrac sie do ginekologa.
Swoja droga po co brac tabletki, skoro nie przestrzega sie ulotki i schematu ich przyjmowania...
 
Jesli bralas tabletki nieregularnie plus mialas kilka dni przerwy miedzy opakowaniami to ryzyko ciazy jest. Zrob test w odpowiednim czasie.

Przy tabletkach jednoskladnikowych regularnosc jest najwazniejsza, gdyz maja troche slabsze dzialanie niz dwuskladnikowe. Nawet lekarz mi zwrocil przy nich uwage. Lekkie przesuniecie w braniu i 7 dni nalezy sie zabezpieczac dodatkowo.

Moze to byc test efekt uboczny tabletek poniewaz sa jednoskladnikowe i czesto przy nich wystepuja krwawienia i plamienia.

Moze tez byc to efekt rozwalenia gospodarki hormonalnej.

Nie pozostaje nic innego, jak zrobic test i wybrac sie do ginekologa.
Swoja droga po co brac tabletki, skoro nie przestrzega sie ulotki i schematu ich przyjmowania...
W dniu dzisiejszym zrobiłam test, na razie wyszedł negatywny. Dzwoniłam do lekarza, jestem zapisana na najblizszy termin +ewentualnie jeśli zwolni się miejsce to szybciej. Niestety w bardzo zabieganym dniu tabletki staram się brać dopiero wieczorem, po uspaniu syna, nie raz zdarza mi się zasnąć razem z nim stad przerwy w braniu tabletek. W zapytaniu o inną formę antykoncepcji np. Zastrzyk dostałam odpowiedz "na chwile obecna tabletki to dla Pani najlepsza forma antykoncepcji”
 
W dniu dzisiejszym zrobiłam test, na razie wyszedł negatywny. Dzwoniłam do lekarza, jestem zapisana na najblizszy termin +ewentualnie jeśli zwolni się miejsce to szybciej. Niestety w bardzo zabieganym dniu tabletki staram się brać dopiero wieczorem, po uspaniu syna, nie raz zdarza mi się zasnąć razem z nim stad przerwy w braniu tabletek. W zapytaniu o inną formę antykoncepcji np. Zastrzyk dostałam odpowiedz "na chwile obecna tabletki to dla Pani najlepsza forma antykoncepcji”
no ja akurat rozumiem, że można zapomnieć wziąć tabletkę. Dobrze, że zadzwoniłaś do lekarza, zawsze możesz zrobić betę z krwi, żeby mieć 100 pewności
 
reklama
W dniu dzisiejszym zrobiłam test, na razie wyszedł negatywny. Dzwoniłam do lekarza, jestem zapisana na najblizszy termin +ewentualnie jeśli zwolni się miejsce to szybciej. Niestety w bardzo zabieganym dniu tabletki staram się brać dopiero wieczorem, po uspaniu syna, nie raz zdarza mi się zasnąć razem z nim stad przerwy w braniu tabletek. W zapytaniu o inną formę antykoncepcji np. Zastrzyk dostałam odpowiedz "na chwile obecna tabletki to dla Pani najlepsza forma antykoncepcji”
To jednak masz możliwość pójścia do lekarza :), porozmawiaj z nim na temat plastrów antykoncepcyjnych ? Plastry zmieniasz co 7 dni. Poza tym możesz również porozmawiać z lekarzem o założeniu spirali.
 
reklama
To jednak masz możliwość pójścia do lekarza :), porozmawiaj z nim na temat plastrów antykoncepcyjnych ? Plastry zmieniasz co 7 dni. Poza tym możesz również porozmawiać z lekarzem o założeniu spirali.

Plastrow chyba przy kp nie bardzo mozna.

Natomiast spirala czy to miedziania, czy hormonalna moze byc stosowana przy kp. Tak samo zastrzyk @wikigm09
 
Do góry