reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cellulitis w ciąży

Podbijam.

Pytalam juz w dziale o karmieniu piersia, ale nie dostalam odpowiedzi... Czy mozna stosowac kremy antycellulitowe w czasie karmienia piersia, czy nie? Znalazlam sprzeczne informacje i sama juz nie wiem. Moze ktoras z Was zasiegnela rady u specjalisty?

W ciazy nie uzywalam. Jak juz ktos pisal wczesniej, to zazwyczaj jest cellulit wodny i po ciazy znika jak reka odjal :). Pozniej jednak zostaje tluszczyk i wszystko wyglada niezbyt ladnie, a te kremy nieziemsko nawilzaja i sprawiaja, ze skora robi sie elastyczna, wiec chcialabym uzywac.

Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam!
 
reklama
Mimo, że osa ze mnie żadna to nigdy nie miałam do czynienia z cellulitem. Za to w ciąży pojawił mi się na całej długości nóg. Już dwa kremy zużyłam, mąż co wieczór wmasowywał mi je w ciałko. Tymczasem zero reakcji, jakiejkolwiek choćby minimalnej poprawy. Czy w ogóle jest sens stosować tego typu kosmetyki w ciąży? Może poczekać do rozwiązania i wtedy da to jakieś efekty?
 
moje znajome mówią, ze to sprawa genetyczna...jak ma mama to i córa prawdopodobnie moze miec i duże to prawdopodobieństwo...

ja stosuje masaż szczotką co by lepsze ukrwienie było, zero balsamów z kofeiną to szkodliwe! a co do masazu wodą nie moge zniesc zimnej wody i nie daje rady...

pocieszam sie że moja mama szybko schudła po pierwszej ciąży i była super laska... teraz zostaje wierzyc w prawdopodobienstwo... hihi
 
Zabiegi antycellulitowe najlepiej rozpocząć po ciąży. Niestety same kremy nie pomogą.
Trzeba wykonywać zabiegi kosmetyczne typu mezoterapia. Można w gabinecie kosmetycznym, można i w domu. Wystarczy kupić wałeczek do nakłuwania skóry, Mns Roller. Po kilku zabiegach wykonywanych w odstępach kilkudniowych, zauważysz znaczną poprawę.
Wszelkie kremy, balsamy i maści, mogą działać wspomagająco.
 
ulisia a skąd wiesz czy krem ten jest właściwy dla kobiet w ciąży? upewniłaś się najpierw co do tej kwestii? bo ja mam pewne wątpliwości, czytałam skład tych kremów antycellulitowych z avonu; wysłałam maila z zapytaniem do osób znających się na produktach z avonu. Czekam na odp. Dam znać co mi odpiszą.
P.S. parę dni temu dowiedziałam się, że jestem w ciąży i teraz zaczynam zawczasu myśleć o wyglądzie ciała ;) pozdrawiam
 
Tez mnie to potkało i sie załamałam, ale kosmetyczka mi powiedziała, że to najprawdopodobniej celulitis wodny i że po ciąży albo się zmniejszy, albo całkowicie zniknie i rzeczywiście zniknął. Ja stosowałam jedynie masaż szczotką i naprzemienny ciepłą i zimną wodą oraz nawilzajacy balsam.
ania


Też myślę, że nie ma co panikować i lepiej nie wcierać w siebie dodatkowych chemikalii dla zdrowia swojego i dziecka.
 
Ja mocno nawilżałam i ujędrniałam skórę w ciąży, dzięki czemu nie zrobił mi się cellulit, ale wiem, ze niestety sporo kobiet ma z tym problem... Warto poćwiczyć, plus zdrowa dieta i ujędrnijące peelingi, to powinno pomóc. U mnie dobrze sprawdza się też masło do ciała Vegan friendly z bielendy, ujędrnia i nawilża ciało
 
ja jestem bardzo świadoma i tym samym przeczulona na rózne szkodliwe skłandiki w tych kosmetykach a przy ciązy to szczególni ważn,e najczystszy znalazłam Maternea żel, przyjmnie działa a nie trujemy sie
 
reklama
Ja też słyszałam o tym oleju, ale nie testowałam. Wiem, że w ciąży nie wolno jeść zbyt tłustego, choć jest to bardzo trudne hahaś.
 
Do góry