reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Choroba 8 miesięcznego dziecka

reklama
Ja tez bym zrobiła test na covid. Mam maluszki w domu - 2latka i 4miesieczniaka. W sumie to praktycznie nie chorujemy, a miesiac temu jak nas złapał covid to byliśmy chorzy po kolei. Dzieci miały gorączkę przez 2 dni, starszak wysoka, właśnie ponad 39 wybijało. Zbijalam na przemian ibuprom i paracetamol, aby nie zdążyła urosnąć:)
U nas ciągle coś, początkiem listopada starszak angina, młoda wtedy miała stan podgorączkowy ale przeszło. Starszy wyleczony to znowu ja angina i za 2 dni młoda dostała 40 stopni gorączki ale crp niskie więc wirus. Przez 4 dni miała taką gorączkę ciągle i ciągle a potem się okazało że to trzydniówka. Syn po tej anginie do dziś ma ciągle katar :( raz lepiej raz gorzej ale ciągle wraca i wraca. Ja znowu ciągle kaszel, ciągnący się już trzeci miesiąc 😭
 
Witam wszystkich, post dotyczy mojej prawie 8mio miesięcznej córki. Nie ma jeszcze żadnych ząbków, ale dziąsełka opuchnięte, mała od dwóch tygodni źle śpi w nocy. Z drzemkami w dzień nie na problemu. Wczoraj pojawił się mokry kaszel tak po prostu i wieczorem delikatny Katar. Nad ranem dzisiaj wydawała mi się ciepła, zmierzyłam temperaturę i wyszło 39.5 stopnia. Po przeciwgorączkowym przeszło ale gorączka powraca co kilka godzin. Wiem że to pytanie powinnam zadać lekarzowi ale dopiero jutro mamy wizytę a chyba za bardzo się nakręcam że wylądujemy w szpitalu, ale czy zawsze wysoka temperatura, kaszel i katar kończy się infekcją bakteryjną i potrzebny jest antybiotyk? A jeśli już potrzebny to czy takie dziecko może przyjmować w domu w formie zawiesiny ? Czy koniecznie dożylnie i szpital ? Dziękuję za odpowiedzi
Ps. Staram się ją nawadniać tak żeby się nie odwodniła.
W domu prawie trzylatek który chodzi do przedszkola i zdawałam sobie sprawę że będą oboje chorować ale to przerosło moje oczekiwania. Początkiem października byłyśmy już tydzień w szpitalu 😭
To może być od zębów, więc przeciwgorączkowy wystarczy, oczywiście skonsultować z lekarzem trzeba bo nie nam to oceniać. Różnie może być, powie ci jutro lekarz, u nas antybiotyki nie miała młodsza córka nigdy przy infekcjach.
Mogę cię pocieszyć bo u nas jest to samo, ciągle choroby przynosi córka z przedszkola i moja młodsza córka po kolei wszystko łapie. Nawet szczepienia na meningokoki przekładamy już któryś raz z kolei bo ciągle coś ..
 
To może być od zębów, więc przeciwgorączkowy wystarczy, oczywiście skonsultować z lekarzem trzeba bo nie nam to oceniać. Różnie może być, powie ci jutro lekarz, u nas antybiotyki nie miała młodsza córka nigdy przy infekcjach.
Mogę cię pocieszyć bo u nas jest to samo, ciągle choroby przynosi córka z przedszkola i moja młodsza córka po kolei wszystko łapie. Nawet szczepienia na meningokoki przekładamy już któryś raz z kolei bo ciągle coś ..
My teraz w styczniu mamy mieć właśnie meningokoki pierwszą dawkę, potem w lutym pneumokoki i ma być spokój do bodajże 14go miesiąca ale zobaczymy.
Ja ostatnio młodą szczepiłam mimo tego że starszak miał katar, już się tym nie przejmuje
 
Do góry