reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

chrzciny

A ja kolczyków nie polecam. Sama mam jeszcze takie ze swojego chrztu ale co z tego jak mam skóre skłonna do bliznowców i nie moge przekłuc uszu... Moja starsza córcia dostała na chrzciny głównie pieniażki, kilka ubranek no i super ksiazke Moje pierwsze 5 lat, aha od chrzesnego takze złoty łańcuszek. Teraz szykuja sie chrzciny młodszej i właściwie łańcuszek albo pieniadze były by najlepszym prezentem.
 
reklama
Nadusia tez dostala 2 lancuszki,jeden zloty i jeden srebrny,takze przy Chrzcie odrazu poprosilismy ksiedza by je poswiecil. Mysle,ze forma by odbic stopki czy raczki dziecka to takze super pomysl. Gdy Nadia sie urodzila dostalismy od moich rodzicow ramke na zdjecia "moj pierwszy rok zycia". Z kazdym miesiacem trzeba zrobic dzicku zdjecia i wlozyc do ramki az do roku.Na chrzest wydaje mi sie tez fajny prezent.Teraz jak patrze na te zdjecia z ramki to widze jak Nadia zmienia sie z miesiaca na miesiac no i dla niej bedzie super pamiatka;)
 
to do odciskania stopek i raczek widzialam na all. ale nie wiem czy zdecydowalbym sie na takie cos, jak dla mnie to troche glupie.
 
Ramkę do odciśnięcia stópek mam, wg mnie fajny pomysł...:tak:
moja córka też dostała kolczyki, a synuś od chrzestnego dostał obrazek - taką jakby ikonę, ze srebra z wizerunkiem Matki Boskiej i Jezusa, z tyłu z dedykacją, od chrzestnej Pismo Św. ładnie wydane, w białej oprawie, bardzo mi się te prezenty podobają... uważam, że są trafione, i, szczególnie syn, będzie miał śliczną pamiątkę...
a te sztućce srebrne... jakoś mi akurat nie podchodzą...:baffled::dry:
 
tez bardzo fajnie, dl;a takiego malucha ciężko kupić coś co mu się na "już" trzeba raczej myśleć tak, żeby za jakis czas miał ładna pamiątkę
 
Taką ramkę do odciskania stópek wymyśliłam jako prezent dodatkowy raczej, bo nie jest to drogie;) a miłe i pamiątka na zawsze, dostać to można w sklepach z zabawkami i ubrankami dla dzieci;) zresztą dawałam też taki prezent moim koleżankom jak urodziły dziecko
 
kupiłam pościel, taką w żabki i dziś jeszcze znalazłam takiego aniołka ręcznie malowanego, jak na razie tyle...może jeszcze bransoletkę kupie złotą:)
 
U nas na chrzcinach Maja dostała: od chrzestnego taką srebrną tabliczkę z aniołkami z wygrawerowaną z tyłu datą chrztu jako pamiątkę chrztu, od chrzestnej złoty łańcuszek z zawieszką (dzieci około 4-5 r.ż. bardzo chcą już takie rzeczy nosić), książeczkę pamiątkę chrztu, od mojej cioci dostała taki srebrny smoczek na pierwszy ząbek z wygrawerowaną datą chrztu, od mojej mamy srebrną tubę na akt urodzenia z wygrawerowanym imieniem, od siostry dostałam dla Mai książkę na pamiątkowe wpisy z pierwszych 2 lat życia Mai :) może coś z tego przypadnie wam do gustu... wg. mnie kasę można dać ale dodatkowo, bo dziecko od chrzestnego powinno mieć przede wszystkim pamiątkę z chrztu nawet najdrobniejszą a nie kasę która rozejdzie się na pieluszki i chusteczki :p
 
reklama
Do góry