reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chwilowe twardnienie brzucha

wis2

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
7 Listopad 2022
Postów
31
Cześć, w czwartek miałam kontrolę u ginekologa lekarz mówił że szyjka ma 3cm, dał luteinę dopochwowo 2x1 i magne b6 forte 2x2. Stosuje się do zaleceń. Od wczoraj wieczora mam takie skurcze brzucha, twardnieje i zaraz opada, jestem go naprawdę bardzo często ale nie powoduje bólu tylko dyskomfort bo brzuch jest faktycznie przez tą chwilę twardy. Nie wiem czy to coś niepokojącego a mój lekarz nie odpisuje, martwię sie, 31+1tyg
 
reklama
Tak naprawdę to może być różnie. Czasem to zupełnie nic, a czasem tak. Wygląda na przygotowywanie się do porodu, normalne na tym etapie. Ale czy tak jest na 100% to niestety nie mogę powiedzieć.
Ja w pierwszej ciąży miałam twardnienia od około 12 tygodnia i kompletnie nic w moim przypadku to nie robiło. Miałam tak do 38 tc. Dużo, często. Różne leki. Przeszło samo.
Napewno natomiast nie powinno to się nasilać, nabierać regularności, czy znacząco boleć, powodować plamien czy krwawień.
W razie czego podjedź na IP (o ile lekarz nie odpisze). Serio, lepiej się uspokoić niż miałabyś ciągle się tym stresować 🙂
 
Cześć, w czwartek miałam kontrolę u ginekologa lekarz mówił że szyjka ma 3cm, dał luteinę dopochwowo 2x1 i magne b6 forte 2x2. Stosuje się do zaleceń. Od wczoraj wieczora mam takie skurcze brzucha, twardnieje i zaraz opada, jestem go naprawdę bardzo często ale nie powoduje bólu tylko dyskomfort bo brzuch jest faktycznie przez tą chwilę twardy. Nie wiem czy to coś niepokojącego a mój lekarz nie odpisuje, martwię sie, 31+1tyg

Szyjkę masz w normie niemniej jednak i tak warto podjechać na jakieś IP. Zrobią kontrolnie KTG i zobaczą czy na pewno nic się nie dzieje. Oczywiście do szpitala z III stopniem referencyjności. Prowadzący tu nie wiele pomoże o ile nie pracuje w takim szpitalu i nie ma dzisiaj dyżuru
 
Cześć, w czwartek miałam kontrolę u ginekologa lekarz mówił że szyjka ma 3cm, dał luteinę dopochwowo 2x1 i magne b6 forte 2x2. Stosuje się do zaleceń. Od wczoraj wieczora mam takie skurcze brzucha, twardnieje i zaraz opada, jestem go naprawdę bardzo często ale nie powoduje bólu tylko dyskomfort bo brzuch jest faktycznie przez tą chwilę twardy. Nie wiem czy to coś niepokojącego a mój lekarz nie odpisuje, martwię sie, 31+1tyg
Oh, też to miałam, bardzo okropne i niepokojące uczucie, nie pamiętam od którego tygodnia mi się to zaczęło ale trwało aż do samego końca, a urodziłam dwa tygodnie po terminie w dzień, a raczej w noc kiedy miałam już jechać na wywołanie 🤭.
W moim przypadku były to zwykłe skurcze przepowiadające, ale najlepiej pojechać sprawdzić na KTG dla spokoju ducha 😇
 
Być może to reakcja organizmu na leki
Cześć, w czwartek miałam kontrolę u ginekologa lekarz mówił że szyjka ma 3cm, dał luteinę dopochwowo 2x1 i magne b6 forte 2x2. Stosuje się do zaleceń. Od wczoraj wieczora mam takie skurcze brzucha, twardnieje i zaraz opada, jestem go naprawdę bardzo często ale nie powoduje bólu tylko dyskomfort bo brzuch jest faktycznie przez tą chwilę twardy. Nie wiem czy to coś niepokojącego a mój lekarz nie odpisuje, martwię sie, 31+1tyg
Być może jest to reakcja organizmu na przepisane suplementy. W twoim stanie wydaje mi się, że z pozoru delikatna zmiana może mieć znaczący skutek i wpływać na natcyhmiastową odpowiedź organizmu :)
 
Do góry