reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża a dentysta

reklama
Ja przez całą ciążę też chodziłam do dentysty miałam leczenie kanałowe i wyrywałam zęba . Lepiej wyrwać niż zainfekować inne zęby . W ciąży trzeba jeszcze bardziej dbać o higienę jamy ustnej
 
ja musiałam po ciąży naprawić zęby, bo ucierpiały mocno. Jeśli macie jakieś obawy czy możecie czy nie w ciąży, najlepiej zadzwonić do gabinetu stomatologicznego i się dopytać. Ja chodziłam do super gabinetu stomatologicznego w rodzinnym mieście Poznaniu. Jak chcecie sprawdzić co tam oferują to zapraszam na stronkę, wszystkiego się dowiedzie- Centrum Stomatologi Poznań | Royal-Dent
 
Jak się cieszę, że u do Was trafiłam! Właśnie jestem w 2 miesiącu ciąży i też zaczął psuć mi się ząb, czytam fora i szukam wiadomości, a tu proszę, wszystko na tacy dziękuję!
 
Ja miałam leczony kanałowo ząb w 6 tygodniu ciąży, oczywiście bez znieczulenia i bez zdjęcia rtg, no i niestety nie został chyba do końca wyleczony, gdyż dalej pobolewa czasami. Teraz jestem w 11 tygodniu ciąży i za 2 tygodnie mam wizytę u dentysty, oprócz tego zęba pobolewają jeszcze dwa inne, więc będzie pewnie trochę do roboty. Wizyta u dentysty w ciąży na pewno nie zaszkodzi, jest wręcz wskazana, gdyż każda nieleczona infekcja jest groźna dla dziecka. Nie powinno się jedynie robić prześwietlenia rtg ani podawać znieczulenia w I trymestrze ciąży.
 
Witam dziewczyny mam pyyanie we wtorek mialam zalozony fleczer do zeba i takie moje pytanie ile moge z tym chodzić? boje sie isc do dentysty bez znieczulenie bo jak mi borowala pod ten fleczer to myslalam ze umre z bolu :(((((
 
Teoretycznie fleczer dentystyczny jest zakładany na od kilku do kilkunastu dni i powinien być po tym czasie usunięty, jednak myślę, że nic się nie stanie, jeśli ponosisz go kilka tygodni dłużej. W II trymestrze ciąży można podać już znieczulenie ciężarnej, co prawda nie tak silne jak zwykłe znieczulenie, ale zawsze coś. Tylko nie czekaj z tym do końca ciąży, mój brat chodził z fleczerem przez pół roku i niestety zgniło mu to do tego stopnia, że nawet leczenie kanałowe już nie wchodziło w grę, trzeba było usunąć zęba.
 
reklama
Wyleczyłam 7 zębów w ciąży, wszystkie bez znieczulenia, także z głęboką próchnicą. Lepiej leczyć niż narażać dzieci na stan zapalny i okropne bakterie, które się przez zęby dostają do krwioobiegu
 
Do góry