reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CIEMIACZKO i wszystko na jego temat

Cześć dziewczyny! Z tym ciemiączkiem to się teraz strasznie zmartwiłam. Mój synek urodził się z małym ciemiączkiem 2X2 cm. Teraz ma prawie 2 m-ce (bez dwóch dni) i pediatra zaleciła podawać mu witaminę D3 codziennie w postaci tabletek, w ten sposób, że jednego dnia dostaje 750 mg a drugiego 1000 mg i tak na zmianę. Początkowo podawaliśmy 500 mg ale kazała dawkę zwiększyć - mimo małego ciemiączka - bo synek szybko przybiera na wadze i taka mała dawka w ogóle na niego nie działała. Kto ma tutaj rację? Podawać czy nie podawać?
 
reklama
Hej dziewczyny, dawno nie byłam na forum. Moja mała Wiktoria urodziła się w czewcu, ma małe ciemiączko 1/1cm przy porodzie i lekarz mówi, że zarasta kazała mi podawać witamine D3 co drugi dzień ale ja sie przestraszyłam i skonsultowałam z pediatra ze szpitala na Karowej. Ta lekarz kazała nie podawać witaminy do czasu ochłodzenia i deszczowych dni, bo jest dużo słońca i to wystarczy. W poniedziałek idę na usg przezciemiączkowe, mam nadzieję że bedzie wszystko ok. i si e uspokoje.
Mała miała przy porodzie obwód głowki 33 cm. a po 2 i pół miesiąca 38, ale ciagle sie martwię bo naczyta łam sie w internecie o tych róznych zarastających za szybko szwach itp.
Napszcie jak u Was dalej te pomiary.
Pozdrawiam i trzymam kciuki.
 
Dziewczyny poradźcie!!!
Czytam sobie Wasze wypowiedzi i nie zdawałam sobie do teraz sprawy jaki mam problem. Otóż sprawdziłam w książeczce zdrowia i mój synek ma ciemiączko 1cm na 1 cm. Pediatra nic na ten temat mi nie mówił i zalecił witaminę D3 i to po 2 krople dziennie.Nawet pytałam czy to nie za dużo w tak słoneczne dni, ale kazał dawać 2. I teraz martwię się o to ciemiączko. Co to będzie jak ono się zrośnie. Co robić?
Do lekarza idziemy za 1,5 tygodnia to spytam o to,ale dziwię się, że Wy przy większych ciemiączkach macie nie dawać wit.D3 a ja przy takim malutkim mam i to sporo :mad:
 
Hej dziewczyny
ByLam z Wiktorią na usg przezciemiączkowym główki, jest wszystko ok pytałam o to małe ciemiączko i lekarz powiedział, ze jak usg jest ok to znaczy ze taka jej uroda i ze teraz bardzo dużo dzieci ma małe ciemiaczko i nic sie nie dzieje.
 
Dzięki za informacje o badaniach, czy wiecie ile ma wynosic obwód główki, albo ile ma przyrastać?

Aletko, czy coś wyszło nie tak? skąd ta dieta?
jaki lekarz daje skierowanie na badania?
 
Edzia u nas głowka przez 6 tyg, przyrosła o 2 cm w obwodzie. A czy dobrze przyrasta to sprawdzaj sobie na siatkach centylowych. Teraz mały ma 39cm w obwodzie
 
reklama
Cześć Dziewczyny
Mój synek ma 3 miesiące i jeden dzień witamine D podeje mu od drugiego miesiąca po 2 krople codziennie tak jak zalecił doktor. Tydzień temu byłam z nim u lekarza i ma ciemiączko 2 na 2 i lekarka dalej kazała podawać 2 krople codziennie.
Pozdrawiam Magda
 
Do góry