reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co dalej po ustaniu zatrudnienia??

reklama
Wyglada to jakbyś już od maja zaczęła chorować. Bo już podstawa składek jest mniejsza, czyli wynagrodzenie za pracę nie jest za pełny miesiąc. Ale do tego momentu miałaś opłacone wszystkie składki, czyli przysługują ci wszystkie świadczenia, zresztą pobierasz chyba zasiłek chorobowy?

Wyglada to jakbyś już od maja zaczęła chorować. Bo już podstawa składek jest mniejsza, czyli wynagrodzenie za pracę nie jest za pełny miesiąc. Ale do tego momentu miałaś opłacone wszystkie składki, czyli przysługują ci wszystkie świadczenia, zresztą pobierasz chyba zasiłek chorobowy?
Chorobowe wypłaca mi pracodawca.
 
Chorobowe wypłaca mi pracodawca.
Trochę nie rozumiem co masz na myśli.

Napisałam tylko, że patrząc na odprowadzone do ZUS składki widać, że poszłaś na zwolnienie lekarskie już w maju. Do tego momentu miałaś odprowadzone od wynagrodzenia składki chorobowe. To daje ci prawo do wynagrodzenia za czas choroby, następnie zasiłku chorobowego i po porodzie - zasiłku macierzyńskiego.
Nie ma znaczenia, kto jest płatnikiem zasiłków, liczy się fakt odprowadzania składki chorobowej.
 
Liczy się fakt, że w dniu porodu było się zgłoszonymi do ubezpieczenia, bo za okres zwolnienia nie są opłacane składki społeczne... Także moim zdaniem zasiłek macierzynski Ci przysluguje.
 
Dziękuję dziewczyny . Nie miałam jak wczoraj dokończyć ..myślałam ,że coś nie tak było z tymi składkami . Rozumiem ,że mi się należy macierzyński i że pracodawca może mnie zgłosić ,bo jeżeli nie on to zrobi to ja muszę zgłosić do ZUS po porodzie.
 
reklama
Do góry