reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co moge jesc podczas karmienia piersia

jak purka;-) to bardzo dobrze tzn że się pozbywa gazów z brzuszka :tak: a nie że jej się w brzuszku kumulują przez co dzieci mają kolki ;-)

moja potrafiła tak przy ludziach ... fajnie to było słychać:ninja2:

a kupka jak nie jest twarda to wszystko ok ;-):tak: myślę że ona poprostu chce w nocy cyca :tak:
 
reklama
co Ci jeszcze radzę: nie dawaj jej niczego poza cycem
pewnie jesz dużo jabłek, skoro ciągle pyrka ;) żartuję - moja pyrkała nawet jak nie jadłam jabłek :) ale to dobrze - moja nie miała dzięki temu kolek
 
p.s. I widzę, że robisz ten błąd co ja na początku: nie jedz codziennie kurczaków, bo to mało wartościowe mięso! Jedz jakiś schabik (najlepiej duszony), jak nie ma alergii na wołowinę, to to mięsko - one mają dużo żelaza.
I nie kupuj wędliny sklepowej, bo to sama chemia - lepiej sobie zrób sama - np. gotowany schab. Polecam. :happy:
 
Hej Gosia malutka juz radzi sobie z kupka . wiesz moja kuzynka polozna kazala mi kupic syropek lactulosum i dalam jej raptem 2razy i jest lepiej tylko ze dzis zrobila jedna kupke bardzo zadka nawet moge powiedziec ze troszke jej nawet wody poplynelo z pupki powiedz mi czy to moze byc pierwszy stopien odwodnienia?? chyba ze dopiero ten syropek zaczal dzialac i sie wyprużnia po min tak zadko?? Nie krzyczy jest spokojniutka dzis dalam jej 3razy sztuczne bo mialam wrazenie ze sobie nie pojadla i ja dokarmiłam. ta kupka moze byc reakcja na sztuczne bo slyszalam ze po sztucznym kupki dzieci sa zadsze i czestsze. Doradz prosze... bussi:*
 
Po dzisiejszej nocy gdzie podawalam jej tylko cycusia unormowala sie kupka juz nie robi takiej rzadkiej. wiec wnioskuje ze przez to sztuczne mogla miec taka kupke rzadziutką...
 
może tak zareagowała na proszkowe czasem dziecko jednej marki nie toleruję a inną tak :tak: albo zaczął ten syropek działać :tak:wiec uważaj z nim bo może ją za bardzo przeczyścić i ją odwodnisz :sorry2:

po proszkowych raczej kupki są twardsze a po piersi rzadkie i częstsze na odwrót jak dla mnie :tak:moja na cycku robiła kupę wodnistą co karmienie a po proszku były twardsze i 2 razy dziennie choć dzieci są różne:tak:

może jak dasz jej następnym razem to proszkowe i tez tak zareaguje to będziesz wiedzieć że może tego proszkowego nie toleruje i musisz zmienić na inne
 
Tego syropku juz jej nie podaje bo tez wlasnie wyczytalam na ulotce ze moze doprowadzic do odwodnienia organizmu a ona ma taki malutki ze napewno nastapilo by to duzo szybciej...:-( w takim razie w ostatecznosci bede jej dawac to proszkowe jak bede widziec ze cycus jej nie wystarcza:tak: a wlasnie odnosnie picia mleka przy karmieniu piersia... ja jak bylam malutka to wiem ze mialam ta skaze białkowa i polozna mowila mi zebym nie pila mleka zeby malutka nie miala tej skazy ale nie raz sie napilam szklanke i nic jej nie bylo i nie jest oczywiscie chamuje sie bo moze od miesiaca wypilam 3 szklanki <a tak bardzo lubie mleczko>:-(. to forum jest dla mnie prawie jak <mama> ktorej nie mam ale wiele mi pomaga taka rozmowa przede wszystkim z Toba :biggrin2: dziekuje:)
 
Isia nie ma za co :-)

co do mleka to ja piłam w ciąży i po ciąży bardzo dużo bo też bardzo lubie i jogurty :-) małej nic nie było :no: jeśli widzisz ze nic jej nie wyskakuje suche place , krostki to jak sobie pozwolisz na mleko to nic się nie stanie :tak:

jeśli zaobserwujesz suche place lub inne zmiany to znaczy że musisz z mleczka zrezygnować :tak:

jakby to proszkowe powodowało u niej zaparcia lub biegunki to zmień na inne bo dzieci różnie reagują na proszkowe
wiadomo że co chwilę zmieniać mleczka proszkowego na inne też nie można no ale jakby jej szkodziło to się powinno :tak: no chyba ze to było przez ten syropek:tak:
 
reklama
Do góry